Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 109
Like Tree2Одобрявам

Panasonic CS/CU-UW12GKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    4
    #16

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Благодаря ти maddog9!
    Ще го кръстя Лудото Куче - все пак на теб дължа придобивката си

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #17

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    ) ако можеш да споделиш как мина монтажа

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #18

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Да бе я кажи как е климата.Смятам да си вземам по малкия.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    55
    #19

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    днес ми я монтираха,обаче не знам как ще се дьржи при -10,15 гр.за охлаждането,охлажда доста бьрзо и не брьмчи много даже е тих,учудващо прецизен е относно зададената температура дано не е проблем при отоплението за 650лв. и безплатен монтаж е ок. само да няма някьква уловка ,че лошо.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #20

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Понякога големите търговски вериги правят промоция, за да се изчистят от натрупаните количества "по-стари модели", в очакване на новите модели, като продават старите модели на "минимална загуба".
    Не винаги думата "промоция" означава "повреден" или "дефектен" или друго.
    Когато вносителя е продавал години наред една стока с приемлива печалба, може да си позволи да разкара остатъчните количества с така наречената "минимална загуба" , за да си освободи складовите помещения за идващите нови модели.
    Тази процедура, нашите вносители я взеха от западняците, където може да се купят стари модели на отлична цена.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #21

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Сред техниците и монтажниците работили и работещи с този модел вече има обяснение, защо този модел е пуснат на промоция с безплатен монтаж. Обяснението е под формата на неофициален слух, който се подвърждава от това което те констатират. Под формата на слух е защото никой няма да излезе и да каже: "Причината да ги пуснем на по-ниска цена е точно тази". "Вода всегда дырочку найдёт".

    Вече ще мога да отговоря и на логичния въпрос зададен от conrad: Как може този модел, докато не е бил на промоция да бъде добър, днес когато е на промоция да се твърди че не е добър, а утре когато свърши промоцията, пак да е добър. Очевидно може, просто хората които не се занимават с търговия по-трудно биха се сетили за причината.

    Обяснението ще го напиша след месец и половина, за да може да се събере повече информация и да не пречим на продажбите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #22

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Обяснението ще го напиша след месец и половина, за да може да се събере повече информация и да не пречим на продажбите.
    valen1, по-добре е още сега да споделиш "слуховете", защото ако има "зимна бомба със закъснител", нека хората да са предупредени и да няма после недоволни и прецакани

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #23

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Сред техниците и монтажниците работили и работещи с този модел вече има обяснение, защо този модел е пуснат на промоция с безплатен монтаж. Обяснението е под формата на неофициален слух, който се подвърждава от това което те констатират. Под формата на слух е защото никой няма да излезе и да каже: "Причината да ги пуснем на по-ниска цена е точно тази". Вода всегда дырочку найдёт.

    Вече ще мога да отговоря и на логичния въпрос зададен от conrad: Как може този модел, докато не е бил на промоция да бъде добър, днес когато е на промоция да се твърди че не е добър, а утре когато свърши промоцията, пак да е добър. Очевидно може, просто хората които не се занимават с търговия по-трудно биха се сетили за причината.

    Обяснението ще го напиша след месец и половина, за да може да се събере повече информация и да не пречим на продажбите.
    ако имаш и искаш да кажеш нещо то сега е времто и тук е мястото .. иначе просто не спами

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #24

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    valen1, по-добре е още сега да споделиш "слуховете", защото ако има "зимна бомба със закъснител", нека хората да са предупредени и да няма после недоволни и прецакани
    защо да има недоволни ? за 650 лв толкова ,безплатния обяд свърши още 89та ама повечето хора още вярват в него .. аз ако си го купя тоя климатик ако работи поне на охлаждане ще съм доволен

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    55
    #25

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    бях писал, че е много прецизен относно зададената температура-врьщам си думите.на отопление при зададена темп.26гр. работи 4-5мин. и изключва.кьде му е темп.датчик да го преместя или не може, защото датчика е на платката и местене няма?това ще бьде ГОЛЯМ проблем като настьпят студовете.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Минаха вече почти 2 месеца от края на промоцията. Време е вече да видим за това време има ли покритие на слуха, който се носеше тогава сред монтажниците.

    За цената си от 650 лв. с монтажа, моделът на Panasonic CS/CU-UW12GKE е привлякъл много хора, които при пазарене търсят стоки с намаления, отстъпки и промоции. Това беше най-популярната промоция, която стана известна поради факта, че веригата Техномаркет е една от най-големите в България с магазини в по-големите градове на страната.

    Говорих с търговец продаващ и монтиращ различни марки климатици, сподели ми че е говорил тогава с Техномаркет за отстъпки в цените за да може и той да предлага марката Panasonic. За този модел му казали, че не могат да му направят, защото го продавали без печалба.

    За мен, като човек интересуващ се от въпросите в областта на климатиците, тази цена с монтажа е нереалистично малка за марка като Panasonic. Работил съм с магазини за техника, наблюдавал съм им работата от близо и знам, че промоция обявяват при: Стоки с ниско качество, скрити производствени дефекти, повредени, чукнати, ударени, не купуващи се поради много висока цена спрямо конкурентните или недобър дизайн.

    Разбира се не може при всички промоции на техника да се обобщава, че стоката има проблеми, защото има и търговци, които се съобразяват с наличието на хора търсещи промоции и имитират намаления в цените за да могат да ги привлекат. Добрия търговец трябва да се съобразява с мисленето на потенциалните си клиенти.

    След като разбрах за промоцията се обадих тогава на няколко места да проуча въпроса. Разбрах, че за монтаж на един от тези модели Техномаркет плащал по 80 лв. към фирмите извършващи монтажа и оторизирани от веригата. През първата половина от промоционалният период за по-голямата част от Бургаска област монтажници казват, че е нямало някакви проблеми или индикации за такива свързани с модела.

    През втората половина на периода последователно е имало около 5 броя от модела видимо претърпели падане. Освен че кашоните са били леко ударени, при монтажа климатиците не са тръгвали. Оказало се, че във вътрешните тела където е електрониката има счупени пластмаси и платките били пукнати.

    Ниската цена и проблемите, с които се сблъскали накарали монтажниците също да мислят, че може би има нещо нередно при тази промоция и затова се свързали с техни колеги от вътрешността на страната да ги попитат имат ли проблеми с модела. Някой им отговорили, че и при тях има бройки от модела претърпели удар и се носел слух, че се е обърнал контейнер или контейнери с този модел и затова искат да ги изчистят.

    Но за тези изминали почти 2 месеца тези 5 бройки били единствените в почти цялата област, при които са имали проблеми. Възможно е промоцията да се е състояла не само от модели претърпели падане, но в по-голямата си част от съвсем безпроблемно транспортирани бройки. Дори един от тези монтажници направи голямото заявление, че офертата на този модел била най-изгодната сделка за годината. Запазвам си правото да не съм съгласен с него.

    Тъй като това е само слух то той не може да бъде доказан, аз лично не съм бил там и не съм видял. Тази информация може да я приемете само за сведение, като Вие си решавате в какво да вярвате. Аз лично не смятам да си променям възгледа, че трябва да избягвам стоки обявени на промоция, просто не са за мен.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #27

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    На К&К няма да им е за пръв път да закупят партида с дефекти, така че ще има и ужилени, и хора, уцелили сносен климатик за малко пари. Те поне предполагам, че при видим дефект няма да се гаврят с хората и ще им сменят машините. А че са накупили сигурно една камара на ниска цена поради определена причина (която можем да гадаем) явно е факт.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #28

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    аз това лято се излъгах да монтирам няколко и клиентите се оплакват при тръгване ще събори сградата мидеята тръгва доста по тихо ако трябва да сме чесни ако спиш е невъзможно да не те събуди
    макар че на охлаждане ми харесаха как работят макар че почти всички на охлаждане работят дорбе с малки исключения

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #29

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    мидеята не ми я хвали че комшията сложи и е като ярмомелка .. не знам как ще го изтърпя 1-2 години докато дефектира ... шума на външното тяло е просто ужасен

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #30

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    знаеш че при евтините е въпрос на късмет но като цяло мидеята като цена и качество от евтините е най добре просто комшията ти е в списъка на тези без късмет

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение
    От evgeniy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 23-06-12, 13:25
  2. PANASONIC CS/CU-UW12GKE
    От root666 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 12-08-11, 18:26
  3. Midea MSR5-12HRN1 vs. Panasonic CS/CU-UW12GKE
    От nikman във форум Климатици Midea
    Отговори: 23
    Последно: 16-11-09, 23:20
  4. Panasonic CS/CU-UW12GKE - как се сваля предният капак?
    От glowndark във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-06-09, 22:25
  5. Panasonic CS/CU-UW12GKE - мнения
    От conrad във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 24
    Последно: 07-09-08, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе