Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 109
Like Tree2Одобрявам

Panasonic CS/CU-UW12GKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2
    #31

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Здравейте, И аз си закупих климатик в началото на промоцията. Понеже и аз съм особено мнителен за тези примоции,след дълго ровене из нета не открих почти никакви отзиви ,нито положителни нито нито отрицателни, та продължавам да търся за скрити дефекти. Ето и моите впечатления за климатика: Монтажа: Ако не ги бях наблюдавал под лупа какво правят щяха да го монтират за нула време както дойде, накарах ги да го вакумират с вакуум помпа а не с игличката както обичат да правят, сложиха и тампони на външното тяло, а най странно беше че отрязаха холендрите на тръбите на вътрешното тяло и завариха тръбите(та си мисля дали няма някакъв фабричен проблем с тези съединения). Експоатацията: Външното тяло е доста шумно ,също и вътрешното(заради малкото тяло и оборотите на винтелатора), захранването на вътрешното тяло жужи(явно е с кофти импулсно),появи се леко прискърцване от винтелатора(явно от китайските лагери), днес му зададох 30оC и след 30мин. спря и почна да размразява при асолютно чисто от скреж външно тяло и външна температура 10oC (май през зимата ще прави проблем).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #32

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    абе като цяло не е климатик на който можеш да разчиташ зимата и да ти е комфортно с него

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #33

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Имам няколко въпроса относно работата на този климатик имам го в къщи от около месец но все още не мога да разбера това което японците са му заложили като функции и начина му на работа Така, че ще съм благодарен ако специалистите от форума ми отговорят на тези няколко основни въпроса...

    - за функцията AUTO - при включването и климатика би трабвало да охлажда ако температурата в стаята е нас 23 градуса да изсушава ако е между 20 и 23 и да топли ако е под 20. Досега при включването му винаги климатика е духал студено когато в стаята беше топло (над 23) а в момента започва да изсушава въздуха(поне така мисля, усеща се един студен полъх) като в момента температурата в стаята е 19C (интересно защо не затопля при 19C а изсушава, като в упътването пише че под 20C трябва да отоплява). Реално до момента на AUTO режима само един път ми се в включи р режим отопление и тогава температурата в стаяте беше около 16C... Защо се получава така?

    - другия въпрос относно функцията AUTO. Доколкото разбирам тя не е подходяща климатика да се пусне и да се остави да работи на нея. Тъй-като ако доколкото разбирам в момента на включването му тои определя моментната стойност на температрата и ако примерно е тя е висока ще мине в режим охлаждане и ще охлажда докато достигне температурата която му е зададена на AUTO за охлаждане 25C... В смисъл на AUTO ще поддържа първия режим които сметне за най-добър при включването му(отопление, охлаждане или изсушаване) и не може да се превключва между режимите... или греша?!

    - и третия въпрос относно функцията DRY изсушаване на въздуха... Какво всъщност прави тя?! При пускането и климатика почва да духа доста студено и обикновенно температурата слиза на около 19C а освен това не виждам някакъв ефект от това изсушаване(В стаята е доста влажно, и въпреки, че климатика е работил 2-3 часа в този режим, не се забелязва въздуха да е станал по-сух, а просто става по-студено. Освен това при ръчно пуснаке на климатика в този режим(DRY) от дистанционното има възможност за определянe на температура, но колкото градуса и да зададеш си духа студено и температурата си пада на 19C. Работи ли тази функция на този модел и може ли реално да помогне срещу влажния въздух в стаята и конденза?

    и още нещо, защо когато в режим отопление климатика спре да духа топло, започва да духа хладен въздух и обикновеннно ако капачето му (AIR SWING) е настроено на AUTO при духане на топъл въздух е насочено максимално надолу а когато започне да духа хладен се отваря максимално... Какво всъщност прави?!

    Евентуално някакви оптимални настройки и препоръки относно конкретния модела... Как е най-добре да се настрой?!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #34

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Цитат Първоначално публикувано от ManiMani
    Имам няколко въпроса относно работата на този климатик имам го в къщи от около месец но все още не мога да разбера това което японците са му заложили като функции и начина му на работа Така, че ще съм благодарен ако специалистите от форума ми отговорят на тези няколко основни въпроса...

    - за функцията AUTO - при включването и климатика би трабвало да охлажда ако температурата в стаята е нас 23 градуса да изсушава ако е между 20 и 23 и да топли ако е под 20. Досега при включването му винаги климатика е духал студено когато в стаята беше топло (над 23) а в момента започва да изсушава въздуха(поне така мисля, усеща се един студен полъх) като в момента температурата в стаята е 19C (интересно защо не затопля при 19C а изсушава, като в упътването пише че под 20C трябва да отоплява). Реално до момента на AUTO режима само един път ми се в включи р режим отопление и тогава температурата в стаяте беше около 16C... Защо се получава така?

    - другия въпрос относно функцията AUTO. Доколкото разбирам тя не е подходяща климатика да се пусне и да се остави да работи на нея. Тъй-като ако доколкото разбирам в момента на включването му тои определя моментната стойност на температрата и ако примерно е тя е висока ще мине в режим охлаждане и ще охлажда докато достигне температурата която му е зададена на AUTO за охлаждане 25C... В смисъл на AUTO ще поддържа първия режим които сметне за най-добър при включването му(отопление, охлаждане или изсушаване) и не може да се превключва между режимите... или греша?!

    - и третия въпрос относно функцията DRY изсушаване на въздуха... Какво всъщност прави тя?! При пускането и климатика почва да духа доста студено и обикновенно температурата слиза на около 19C а освен това не виждам някакъв ефект от това изсушаване(В стаята е доста влажно, и въпреки, че климатика е работил 2-3 часа в този режим, не се забелязва въздуха да е станал по-сух, а просто става по-студено. Освен това при ръчно пуснаке на климатика в този режим(DRY) от дистанционното има възможност за определянe на температура, но колкото градуса и да зададеш си духа студено и температурата си пада на 19C. Работи ли тази функция на този модел и може ли реално да помогне срещу влажния въздух в стаята и конденза?

    и още нещо, защо когато в режим отопление климатика спре да духа топло, започва да духа хладен въздух и обикновеннно ако капачето му (AIR SWING) е настроено на AUTO при духане на топъл въздух е насочено максимално надолу а когато започне да духа хладен се отваря максимално... Какво всъщност прави?!

    Евентуално някакви оптимални настройки и препоръки относно конкретния модела... Как е най-добре да се настрой?!
    Защото температурата при датчика не е абсолютно същата като тази на термометъра ти или просто датчикът не е съвсем точен предвид модела и цената на климатика.
    Препоръчвам ти да не използваш функция AUTO. Зимата си го дръж на HEAT. DRY зимата също е неприложим.
    Като спре да духа топло, продължава с ниска скорост да обдухва датчика и да движи въздуха, а клапите ги вдига максимално за да не духа хладен въздух в теб. Това става и при размразяване (тогава ти мига една лампичка). После като включи компресора и вътрешния топлообменник се нагрее, жалузите се връщат надолу и започва да ти духа топъл въздух.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #35

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Като спре да духа топло, продължава с ниска скорост да обдухва датчика и да движи въздуха, а клапите ги вдига максимално за да не духа хладен въздух в теб. Това става и при размразяване (тогава ти мига една лампичка). После като включи компресора и вътрешния топлообменник се нагрее, жалузите се връщат надолу и започва да ти духа топъл въздух.
    Обратното е... Когато духа топло клапата е максимално затворена(насочена надолу). Когато спре да духа топло и почне да духа по студен въздух я отваря максимално...

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #36

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Малко се объркахме в "отворена-затворена" - не знам ти какво разбираш под тези понятия, защото на различни модели жалузите се въртят по различен начин. Имам спомени, че на Панасоник бяха някак си наобратно. Идеята е, че като спре компресорът и само обдухва вътрешния вентилатор, жалузите автоматично се насочват по начин, непозволяващ да ти духа хладен въздух - тогава струята се насочва успоредно на тавана.
    Всъщност какво те притеснява? Така трябва да е. Като ти духа топло е надолу, като спре да духа топло е нагоре.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2
    #37

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Значи това дето го бях писал за размразяването след 30мин. се оказа нормално.Свалих си сервизно описание за PW12GKE и там пише, че размразяване се включва след 30мин. непрекъсната работа в режим отопление, или 60мин. след последното размразяване, или когато датчика на тръбата на външното тяло отчете темп. под -3 оС . Обаче външната температура още не е паднала под 0 оС, а през нощта го чувам да размразява 3-4 пъти. Какъв е смисъла като по питата няма грам скреж? А какво ще е когато температурите са постоянно под -3 оС? Нещо този алгоритъм не ми се вижда добър, да размразява на време, и -3 оС не е ли много висок праг(имам една Осака която размразява когато питата се покие със скреж). В сервизното описание подробно са описани всички режими на вантилатори, компресор, лувър и 4 пътен вентил, дръпнах го от data.bg. Не виждам някаква разлика м/у PW и UW освен в цената, м/у другото открих една фирма която предлага UW12GKE za 900лв.(колкото е и PW12GKE),отправих запитване защо цената им по висока от тази в техномаркет, но не отговарят.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #38

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Нещо ново за този климатик, как работи?
    проблеми да са се появили
    че пак е на промоция с12+9ка за 1000лв

    и нещо взех да го мисля да уаствам

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #39

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Най-добре maddog9 ще ти каже как са нещата при този модел защото той тогава реши да не слуша съветите които му дадохме и си го купи. Вярно, че съмненията по онова време не бяха подкрепени с констатирани от ползватели факти, защото моделът беше нов, но въпреки това ги имаше. Ако прочетеш постовете му малко по назад ще видиш да пита защо така при външни температури под 0 градуса климатикът му не топли.

    А иначе информацията, която мога да ти дам от поддържаща фирма е, че климатикът под +5 градуса външна температура не може да топли. През зимата е имало многобройни обаждания от клиенти към монтажната фирма даващи заявки за ремонт поради причина, че климатика не топли. Иначе други проблеми модела няма.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #40

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    За тези парички взимай народе и не питай. Регулярната цена е съответно 630 за 9-ка и 700 за 12-ка-пестиш 330 лева. За 1000 лева можеш да си вземеш 2 Мидейки на R 407 който тропат малко и имат и някои дуги недостатъци. Не казвам, че това са най-прекрасните машинки, но поне са на R 410A, енергиен клас B много близки до A, тихи са и не ги препоръчвам ако ще се изпозват за основно отопление.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    3
    #41

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Здравейте на всички! Вече няколко часа чета всичко за климатиците Панасоник и съм все още в началото.Затова реших,че ще преглътна неудобството и ще задам "Тъпият" си според някои въпрос: В момента тече промоция в Техномаркет на 2 бр. Панасоник за обща цена 999 лв. Моделите са CS/CU-UW9GKE и CS/CU-UW12GKE. Моля ви,помогнете да реша заслужава ли си,или ще бера ядове.Обръщам внимание,че ще ги ползвам предимно за охлаждане. От толкова много четене разбрах поне,че във форума пишат много компетентни хора.Предварително ви благодаря за отговорите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #42

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Здравей.
    Тези климатици са евтини защото са стари модели и рядко ги купуват. Във форума са много малко хората които разбират от климатици.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #43

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Ако ще ги ползваш само на охлаждане няма какво да се колебаеш.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #44

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    klimatik-kakво значи "стар" модел,щом е в каталога за 2009 г? Vanyo- както ти казва jori,при твоите условия не се замисляй.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #45

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Във форума климатици под 1000лв. не се коментират. Обаче както съм изказвал мнения не всеки може да си ги позволи. Аз съм с два броя от евтините (CS/CU-YW9DKE и CS/CU-W7DKE) и нямам оплаквания. Вече 3 год. ги въртя и нямам забележки. В момента са на 30* понеже жената е студлива и аз обичам да си ходя по къс ръкав. В момента вън е 13.9*, вътре 24.8*. Повече от 26* не може да се вдигнат с климатик, защото мери температурата високо в помещението и изключва. Обикновено "нормалните" хора живеят при 22*. За мен Панасоника е средна марка климатик и си заслужава парите. Направи проучвания само за избраните модели да не са някоя чуплива серия, защото се коментираше във форума един такъв модел. Аз съм "за" марката. Щом са за охлаждане може да рискуваш и с нещо по евтино.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение
    От evgeniy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 23-06-12, 13:25
  2. PANASONIC CS/CU-UW12GKE
    От root666 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 12-08-11, 18:26
  3. Midea MSR5-12HRN1 vs. Panasonic CS/CU-UW12GKE
    От nikman във форум Климатици Midea
    Отговори: 23
    Последно: 16-11-09, 23:20
  4. Panasonic CS/CU-UW12GKE - как се сваля предният капак?
    От glowndark във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-06-09, 22:25
  5. Panasonic CS/CU-UW12GKE - мнения
    От conrad във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 24
    Последно: 07-09-08, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе