Страница 1 от 42 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 628
Like Tree9Одобрявам

Мнения за климатици Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #1

    Мнения за климатици Panasonic

    Някак се отбягват коментарите за климатици Panasonic, а съдейки по анкетите - има доста собственици на тази марка.

    Моето мнение : Panasonic са най-доброто отношение качество/цена. Дали изостанаха или не се подведоха по всеобщата тенденция, производителите да намаляват мощността на изделията в производствените си листи за сметка на енергоефективността заслужава сериозен размисъл.

    Трябва да се отбележи, че най мощната "дванадесетка" ( 4.8 кВт) на отопление е модела CS/CU E12 HKE-3.

    Друго което ми се налага да обяснявам по двадесетина пъти на ден: Каква е разликата м/у CS/CU E12 HKE-3. и CS/CU E12 GKE:

    HKE-3 е последния модел за 2008 г. с няколко нововъведения:

    - подгряване на картера на компресора, което с оптимизираното управление гарантира нормална работа до -15 градуса
    - нови изолации на компресора, които заедно с подобреното окачване правят външните тела на Panasonic едни от най-тихите
    - сменен е мотора на вътрешната турбина, или по-скоро са вложени керамични лагери, на мястото на старите обикновени съчмени.
    - прословутия проблем с компресорите, причинен от недобре подбрана механична якост на възвратните пружини е решен чрез използване на такива със различна конструкция (добавена е още една витка)
    - не бива да се подценява плазмения модул и генератора на йони които заедно с електростатичния филтър предлагат завидна способност за очистване на въздуха


    Е разбира се не бива да се пренебрегват и недостатъците, който бяха коментирани на наскоро проведения в София семинар с Техническия менажер на PHAAM Panasonic Малайзия.
    - новия модел няма настройка на въздушната струя в хоризолнтална посока ( наляво - надясно) от дистанционното
    - новото дистанционно е много малко, с малки и неосветени бутони
    - щората не се издига ( според мене ) достатъчно много нагоре

    Въпреки всичко не само анкетите, но и официалната информация на производителя е, че в България продават най-много инвертори, в сравнение с другите европейски страни.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #2

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Ами в момента в нас имам 2 Panasonic-a и мога да кажа,че съм доволен от тях.Първия го купих миналата година модел PW-9GKE,китайски,конвекционален.Миналата зима се държеше добре до към -5 - -8 градуса ,след като паднаха температурите до - 20 повече от 20 градуса не можеше да направи в стаята,но нито 1 път не е замръзвал и просто си работеше според възможностите си.А и стаята макар и изолирана си е бая студена,1 етаж ,две външни стени и североизточно изложение.Сега китайския го преместих в другата стая ,а за тази купих инверторния модел Е9-GKE ,с който се надявам зимата да нямам никакви проблеми.За сега впечатленията ми са добри,на охлаждане работеше много добре ,на отопление ще видим като стане по-студено.Като цяло Panasonic са добра марка,която отдавна е пробила на българския пазар и мисля ,че не случайно много хора залагат на нея.Ако на българския пазар се продаваха и топ моделите на марката щеше да е добре.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    И аз съм фен на марката.
    От както стана "гафа" с дефектните 12-ки от Техномаркет, вече никой не смее да каже добра дума за Панасониците, особено в този форум, поради риск, да бъде уплют и засипан с подигравки.
    Специално малайзийските ми допадат най-много , имам такива и съм доволен
    Иначе според мен, за цената си са отлични климатици....плащаш малко, взимаш много.
    Даже съм виждал китайски конвенционален, от най-евтините да топли отлично на -15С.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Имам Панасоник малайзийска сглобка от 3 години ,XE9DKE с кислород и т.н. ,компресора е скрол ,произведен в япония ,беше скъпичък модел навремето ... но не може да се мери с Фуджитсу - по шумен ,под -10 топли слабо,макар че се справя със задълженията си ,инак има доста екстри и вътрешното тяло не пука така като на Фуджитсуто ,външното също е по тихо ,но ако сега се върнем назад 3 години не бих го купил пак . Панасоник имат отлични машини но не се внасят у нас ,явно цената е височка

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #5

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    В тази връзка и на мен ми допадат климатиците на "Матсушита".Пиша така защото имам "National".Климатика и тих,създава комфорт и защото цяла вечер е зад мен го харесвам повече от Дайкин и Тошиба ,които са в спалните.Но това все пак е мое виждане.Писал съм в подкрепа на марката и не искам да се повтарям.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #6

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Хубави изменения са направили с машината,но докато не се види как работи машината зимата,едва ли някой ще се възторгне.Това съчетано с търговските практики на K&K едва ли ще способства за добър интерес в монтажните фирми

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #7

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Радостно е че в най новите си модели малайзийски инвертори Панасоник са се справили с старите проблеми.Вече се гарантира нормална работа до -15 градуса,подменени са лагерите на мотора на вътрешната турбина,решен е и прословутия проблем с компресорите.
    Остава всичко това да се провери на практика!

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    мда лагерите на турбината са слабо място ,моите се пораздрънкаха и догодина ще се сменят ..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #9

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    и аз мисля 4е технотата опоро4иха марката panasonic имам два инвертора малаизия и са доста добри.купувани са преди 3 год. оба4е.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Рядко има 9-ки и 12-ки със scroll компресор, а при Panasonic се сещам за такива модели.
    XE-EKE например според мен е прекрасен модел, макар и вече стар - 2006-та. Scroll, до -15*, самопочистване...

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #11

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от zla gad
    В тази връзка и на мен ми допадат климатиците на "Матсушита".Пиша така защото имам "National".Климатика и тих,създава комфорт и защото цяла вечер е зад мен го харесвам повече от Дайкин и Тошиба ,които са в спалните.Но това все пак е мое виждане.Писал съм в подкрепа на марката и не искам да се повтарям.
    Няколко NATIONAL-а/12/ си работят безгрижно от 2000-та година в един хотел в Лозенец. Лошото обаче е ,че OSAKA-та които се поставиха на другите помещения/2005 година/ по икономически съобрaжения, дадоха фира...Факт
    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    Радостно е че в най новите си модели малайзийски инвертори Панасоник са се справили с старите проблеми.Вече се гарантира нормална работа до -15 градуса,подменени са лагерите на мотора на вътрешната турбина,решен е и прословутия проблем с компресорите.
    Остава всичко това да се провери на практика!
    Компресорите са китайци,лагерите/602z Thailand/се сменят след ремонт с FAG....Нека да мине зимата и още една година-пък каквото сабя покаже!!!Иначе Panasonic-а си е дуракоустйчива машина, да не кажа най-добрата на пазара в момента,като цена-качество!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #12

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    panasonic CU-RE12GKE а този модел от кога е някои знае ли?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #13

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    От миналата година е , но освен промяната в наименованието, мисля че няма изменения в новите модели. Сега са CS/Cu RE 12 HKE

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #14

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    А има ли разлика между моделите Е9DKE и Е9GKE освен това ,че 2-а има функцията Patrol Sensor .В техническо отношение еднакви ли са като отдавана мощност?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #15

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T
    А има ли разлика между моделите Е9DKE и Е9GKE освен това ,че 2-а има функцията Patrol Sensor .В техническо отношение еднакви ли са като отдавана мощност?
    Едното е продължението на другото, ако искаш ще ти постна сървис-менюалите да откриеш разликите, ако намериш...

    E9dke http://store4.data.bg/bashticata/Ser...c0412064c2.pdf

    E9gke http://store4.data.bg/bashticata/Ser...07_9_12GKE.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 42 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Прозоречни климатици - мнения
    От vetre във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 10-02-12, 09:21
  3. Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 07-03-11, 19:35
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 13:38
  5. Климатици General Electric - мнения
    От wrathchild във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 23-06-07, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе