Страница 3 от 42 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 628

Мнения за климатици Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #31

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Скъпи Taralion,в този форум половината участници са търговци и монтажници.Понеже Panasonic две години подред се дънят:миналата година
    се смениха хиляди компресори,по-миналата година замръзваха 18-ки,15-ки,24-ки,отделно че от 2-3 години те не са никак тихи климатици,всичко това съчетано с некоректни търговски практики спрямо търговците/по-масовите/на вносителя, създаде тези отрицателни настрония към марката и вносителя.И като си помислиш,на кой монтажник или търговец му се занимава със смяна на компресори цяла зима безплатно или с хиляди разправии с недоволни клиенти,след като има марки,които не са се дънели?
    В интерес на истината до преди 3 години Панасоник бяха много хубави климатици/докато бяха със скроол компресорите/на много хубава цена за това качество,което имаха.Тогава нямаха конкуренция като баланс цена качество.За съжаление в момента това не е така.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #32

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    И като си помислиш,на кой монтажник или търговец му се занимава със смяна на компресори цяла зима безплатно или с хиляди разправии с недоволни клиенти,след като има марки,които не са се дънели?
    Ама това мен като клиент въобще не ме интересува.Аз си плащам и това означава,че трябва да бъда обслужен качествено и навреме.Иначе тези "майстори" ги очаква фалит.Писна ми от некадърни и надменни "майстори".Пример:Карам си колата на сервиз и казвам да ми се сменят четките на стартера.А "майстора" почва да ми философства, защо съм си бил купил тази кола и как трудно се демонтирал стартера,ако съм си бил гупил еди каква си ,колко лесно се ремонтирала.Абе буфтарник-аз си плащам и искам да ми се извърши ремонт и хич не ме вълнува, че било трудно.Аз си плащам за това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #33

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Искаш да кажеш че не те интересува дали колата ще ти се разваля често или няма да ти се разваля?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    22
    #34

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Мисля да си взема CS/CU UE12HKE. Като цена е максимума, който мога да си позволя, не искам да изплащам и климатик , затова и се отказах от Фуджицуто. Успокойте ме, че няма да имам проблеми

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Да те излъжем ли искаш...
    Въпрос на късмет. Нов модел, не е карал зима. За 1000 лв инверторна 12-ца не може да е нещо добро.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #36

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    elin_a На 2-ри октомври ми монтираха CS/CU UE12HKE.До сега работи безпроблемно.Вярно че вътрешното тяло пука от време на време но все пак китайче е.Иначе външното е тихо.Достига бързо зададената температура даже подминава с 1-2 градуса но моя е малко преоразмерен.Помещението ми е 40 кубика.Истината за него обаче ще се види в студовете.Дано ми върши работа.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    "Малко" преоразмерен
    Ще ти върши работа, защото колкото и да му пада мощността в студовете, имаш доста запас от мощност.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #38

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Техниците като го монтираха казаха че може да отварям вратата на стаята и той спокойно щял да топли и коридора. .Но аз като го избирах се спрях на тази мощност защото съм със северно изложение,стара дограма,не санирано.Къща на 100години.Единственото което направих е че свалих тавана от 3.20м. на 2.70

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #39

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    колеги аз имам същия още от маи месец лятото се справяше супер в хол 23 квадрата е и охлаждаше целия апартамент кум 70 квадрата и разхода на ток не беше голям наистина малко дразни това пукане но то не е често и се свиква пак сега от както е станало по студено също топли без проблем дори целия апартамент така че мисля че и зимата няма да има проблем с него пак и външното тяло е тихо. даже гледам си го вземал по евтино от мене аз го сложих тогава за 1400 лв с монтажа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #40

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Здравейте на всички!Предстои ми покупка на 3 климатика.Спрял съм се на PANASONIC CS/CU-TE9HKE - два броя и една 12-ка на същия модел.Имате ли впечатления от модела и дали си заслужава.За същите пари може да се вземе и MSZ-GC__ VA от серията на Мицубиши.Ако нестават да се хвърлям ли на по-скъпата серия на Мицубишито MSZ-FD__ VA.Готов съм и на други варианти,защото ми писна от топлофикация!
    Поздрави!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Ето сервизно: http://www.kaelte-bast.de/dateien/pa...-te9.12hke.pdf
    Добър модел е. Не е с върхови показатели, но ако е на добра цена става. FD е друга класа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #42

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Еми цената му като гледам почти навсякъде е около 1700лв за 12-та за Панасоника,за FD,да друга класа е,дали си заслужава 500 -те лева отгоре?
    Сега видях и този Дайкин за около 2000 лв FTXG35E.

    Мерси за сервизното!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #43

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    От вчера се разтрака леко от лявата страна вентилатора на вътрешното тяло на моя Панасоник E9-GKE.До сега не съм го чувал изобщо,като работи ,нито са му пукали пластмаси и други неща,но от вчера този леко тракащ звук ме влудява.От наблюдението ми до сега ,този звук не се дължи на тракане от пластмасата на капака за филтрите,а от турбината на вътрешното тяло.С намаляване на оборотите и звука също намалява.Възможно ли е за 6 месеца да се разбие лагерчето на турбината?И ако трябва са се сменя по-принцип тези лагери има ли ги в наличност по сервизите?
    Той климата е в гаранция и се чудя ,колко ли ще ме мотаят за това ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #44

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    В ляво има втулка,в дясно лагери

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #45

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    jori прегледах сервизното ръководстово за този модел и там тази част от ляво е дадена,като" BEARING ASSY" и първата дума я преведох ,като лагер и за това така.Ами тези втулки лесно ли се намират ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 42 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 19:50
  2. Прозоречни климатици - мнения
    От vetre във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 10-02-12, 10:21
  3. Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 07-03-11, 20:35
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 14:38
  5. Климатици General Electric - мнения
    От wrathchild във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 24-06-07, 00:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе