Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Panasonic CS/CU-E9DKE - нещо му стана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #16

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    100% е компресор, твоя е от дефектната серия.Дефекта излиза само при дефрост. Ако го оставиш 1/2 до 1 час без напрежение и ще проработи до следващия дефрост. Иначе на студено си работи.
    Обаждай се в първия работен ден на монтажниците да го отнасят към сервиза на КиК. След това се регистрирай във форума на "Климасервиз" и помоли на "лични" модератора ba6ticata да ти забърза поръчката и ще стане работата .Иначе ще чакаш 1 месец


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #17

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Благодаря!Та така ще направя.В момента още работи,но вероятно,като започне да размразява и ще спре.Въпреки,че не мига сега,като направя онова за грешките и пак пищи.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #18

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Ето адреса на форума,за който ти каза rsvr:

    http://klimaservice.free.bg/cgi-php/...wforum.php?f=3

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #19

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Мерси!Дано на 29-ти работят и да го вземат пък ще карам на едно старо радиаторче.Гори повече,но какво да се прави.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #20

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Грешката се помни, дори да не я прави в момента!

    Радиаторчето дано те отопли, не мисли парите само.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #21

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Ааа ще топли.То е яко.Много старо,но здраво.Корекомско беше. Иначе климатика все още работи.Сега се прибрах.Навън е доста студено.Ще си проличи,когато започне да се размразява.Дано не е грешка,че не го спирам,но искам да видя дали ще започне пак да мига.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #22

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen11
    ...Иначе климатика все още работи.Сега се прибрах.Навън е доста студено.Ще си проличи,когато започне да се размразява.Дано не е грешка,че не го спирам,но искам да видя дали ще започне пак да мига.
    Със сигурност ще умре при следващия цикъл на размразяване. Ако го ползуваш така още известно време, грешката от h16 ще премине в f91.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #23

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Спрях го аз.Снощи спря да се размрази и пак стана така.Утре би трябвало да работят и ще отида да видя какво ще стане.Дано да са коректни и да го оправят.Ще пиша какво е станало.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #24

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    При мен след подмяна на комресора на Е12DKE , работи по съвсем различен начин . Работи на много по висок режим и рядко превключва режима на работа , имам чуството че не му достига мощност , доливаха му допълнителен фреон .Какъв може да е проблема , може ли комресора да е с по малък капацитет.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Ако се чувстваш способен, отвори го и виж какъв компресор са ти сложили.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #26

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ако се чувстваш способен, отвори го и виж какъв компресор са ти сложили.
    На много трудно достъпно място е , и не съм толкова клалифициран .По друг начин не може ли да се диагностицира какъв е проблема.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #27

    Re: Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Здравейте!Днес ми го монтираха климатика.Мисля,че направиха всичко както трябва.Като цяло съм много доволен от фирмата.Взеха го на 05.01 и днес го сложиха.Не виждам проблеми,но сега е топло.Не знам как да проверя дали показва пак тази грешка.Нали помни от предния път.Има ли начин да се нулират гршките и след това да го проверя?

    -------------------------------------------------------------------------------------------

    Днес имаше мъгла и от за пръв път след ремонта го видях да се размразява.Няма проблеми.Дано и занапред да е така.Благодаря на всички и успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #28

    Re:Проблем с Panasonic CS/CU-E9DKE.Моля за помощ.

    Въпрос. От 2003 се топля с климки.С един Панасоник и два Дайсейкая. Та за Панасоника питам. Работи си безпроблемно от 2003г., ама е от онази серия,(малайзийската), дето са експериментирали в нея да сложат съчмени лагери на вътрешното тяло на турбината.Поне така разбрах от нета.И въпросът ми е:от тук видях http://www.kaelte-bast.de/dateien/pa...9.12.15ckp.pdf че номера на лагера е(CWH64K007), но на схемата виждам само един лагер на турбината. На другия карай на турбината мисля че се намира електромотора.Въпросът ми е дали по-горе цитирания лагер е в два броя, или има само един лагер, а за втора опора се използва лагера на електромотора.Питам, защото мисля да си ги поръчам и един приятел, който ми ги е монтирал и трите да ми ги смени.Дайсейкаите за сега са безшумни, но имам човек в голям завод и не мисля чеще му е проблем да ги поръча.Само на Пана станаха шумни.Ако има специалисти , моля и за Тошибите да ми каже какви са лагерите, за да се запася.Питам също, на вентилатора на външното тяло износват ли се лагерите и дали се сменят, както и какви са им номерата, за да търся и тях.Предварително благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E9DKE - документация за мощността
    От sunmanbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 23-12-10, 17:30
  2. Малайзийски инверторен Panasonic - нещо му стана
    От Shar4o във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 31-12-07, 16:19
  3. Panasonic CS/CU-E9DKE и CS/CU-E12DKE - списък с кодовете за грешки
    От imarh във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 21-12-07, 11:35
  4. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F99
    От gunyo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 24-05-07, 01:08
  5. Panasonic CS/CU-E9DKE - грешка F11
    От Freestyle във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-05, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе