Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Имам следния проблем - стая 25 m², температурата е +15°C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #1

    Имам следния проблем - стая 25 m², температурата е +15°C

    Здравейте,
    имам следния проблем - стая 25м2 и височина 2.70 не успявам да я отопля(цяла вечер работи радиоатора а сутринта е 15C) с конвекторен радиатор с мощност 2kW, като се има в предвид че само една стена е външна и 2/3 от нея е алуминиева дограма. дали радиатора работи както трябва и какво да направя за да си реша проблема.
    Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Да си сложиш топлоизолаци и да отопляваш съседните стаи. А ако печката е рабтила цяла вечер, а не цял ден забрави да те стопли.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #3

    Re: имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Необходим ти е още един радиатор.Груба сметка67,5 кубични метра по грубо 60 W/куб. м е 4 кW.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #4

    Re: имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    мерси за отговорите , аз също сметнах че са необходими около 4kW но ми се струва много(като разход) при положение че с климатик мога да отоплявам за 1kW, според мен от топлоизолация няма смисъл тъй като площа е много малка .. и предоплагам ще имам повече разход отколкото приход..та според вас дали инверторен климатик 14ка ще ми свърши работа или трябва да е по-голям

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #5

    Re: имам следния проблем - стая 25м2 температура

    Не гледай 12ка/14ка, ами номиналните киловати на отопление. В общия случай е добре да имаш МИНИМУМ 70Вата/м3 за да очакваш адекватно отопление. В зависимост вече на машина/помещение, при минусови температури положението доста се влошава(машина не топли/помещение изстива повече).
    Таванчето ти е доста височко и ако е гола плоча - сложи му един кнауф с вата - видимо ще се подобри положението.

    Е това ще те топли - гаранция http://v-clima.com/prod.php?id=47
    И някой инверторни към 4кВ+ ще те топлят ама ... са по-скъпички при тая мощност: http://v-clima.com/prod.php?id=5

    П.С. не си прави сметки без кръчмар: "с климатик мога да отоплявам за 1kW"! Бая си е кубатура и не се знае какви са му загубите, примерно на -10*: машината от 4кВ е станала 2.5кВ и горейки 0.9кВ започва да гори 1.7кВ - а помещението от никакви загуби на +20* на -7 може и 3кВ да има - разбираш ли защо са сложни сметките при избор на машина? ... съвсем отделно е каква температура ще искаш да подържаш, със всеки градус на горе положението се изменя драстично(при марковите климатици си има таблички дадени - при куча марките - няма щот ги е срам - машините направо спират(някой) ).

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re: имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Изборът на климатик при тези направени замервания става много лесно. Констатирал си, че при външна температура от -8 градуса не можеш да повишиш температурата с конвекторен радиатор 2 kW в отопляваното помещение 25 m2 над +15 градуса.

    Значи ти трябва климатик който при -10 градуса има отдавана мощност поне 3 kW. Сериозните марки си имат таблици за спадането на отдаваната мощност в зависимост от температурите.

    Тъй като лятото проявяваше интерес към марката Panasonic ще ти препоръчам модела инвертор CS-E15GKE1 800 лв. По документация, при -5 градуса отдаваната му мощност е 4,2 kW. Не е дадена при по ниска температура колко е.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #7

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    За "закърпване" на положението, добави си "духалка". Върти въздуха, а не "топлото горе".Може да обдухва и радиатора. Достатъчно евтини са. (Не и тока, но и лекарствата не са евтини..). Е, чуват се, не е като радитор, затова търси по-безшумна...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #8

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Изборът на климатик при тези направени замервания става много лесно. Констатирал си, че при външна температура от -8 градуса не можеш да повишиш температурата с конвекторен радиатор 2 kW в отопляваното помещение 25 m2 над +15 градуса.

    Значи ти трябва климатик който при -10 градуса има отдавана мощност поне 3 kW. Сериозните марки си имат таблици за спадането на отдаваната мощност в зависимост от температурите.

    Тъй като лятото проявяваше интерес към марката Panasonic ще ти препоръчам модела инвертор CS-E15GKE1 800 лв. По документация, при -5 градуса отдаваната му мощност е 4,2 kW. Не е дадена при по ниска температура колко е.
    да така е , но как мога да отопля най-евтино помещението о- 75m3 (има климатик но е конвенционален, предпочитам с конвектори ), като то е хол със присъединен балкон към него. Благодаря

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Нима климатикът не успява да я затопли? Нещо не разбирам. Казваш, че има климатик, но ти с конвектор не успяваш да я стоплиш. Ами включи климатика Или искаш да ти препоръчаме друг климатик, защото този не топли? Поясни малко.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #10

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Нима климатикът не успява да я затопли? Нещо не разбирам. Казваш, че има климатик, но ти с конвектор не успяваш да я стоплиш. Ами включи климатика Или искаш да ти препоръчаме друг климатик, защото този не топли? Поясни малко.
    ами имам климатик PANASONIC CS/CU-UW12GKE ОХЛАЖДАНЕ- 3.3KW/ОТОПЛЕНИЕ-3.7 KW , проблема е че не топли когато температурите паднат под нулата .. опитвам се да отоплявам с него + конвектор 2000W но температурата не качва над 18C, ако използвам климатика + духалка 2000W то докато работи духалката+климатика стига до 20C но това е само където духа духалката .. или да кажем е отоплена 2/3 от стаята.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #11

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Как така духалка 2000 вата не смогва? Само тя би била достатъчна, ако я оставиш повечко време да работи? Значи просто нямаш стени и отопляваш полето!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #12

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    Как така духалка 2000 вата не смогва? Само тя би била достатъчна, ако я оставиш повечко време да работи? Значи просто нямаш стени и отопляваш полето!
    ами не знам как но е факт, тази сутрин след като 24ч не съм отоплявял ..температурата беше 9C

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Проблемът ти е май в непостоянното отопление и лошите изолации. Не пренебрегвай външната изолация, само си мислиш, че няма да има ефект и ще се набуташ с пари. Изплаща се доста добре.
    На какъв принцип топлиш? 24/7? Май не.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #14

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Ами разковничето е в думите "след като 24ч не съм отоплявал..."! Как се загряват 150 квадрата стени и мебели? Имаш куб със страна 25м2, нали?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #15

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    Ами разковничето е в думите "след като 24ч не съм отоплявал..."! Как се загряват 150 квадрата стени и мебели? Имаш куб със страна 25м2, нали?
    ами 120 е ...но само с духалка не мога да отоплявам.. като я спра и изстива, с конвектор не става независимо колко работи и затова питам как да постигна 20C постоянна температура

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с температурата на CPU
    От bladyle във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 05-12-11, 11:54
  2. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  3. имам следния проблем...
    От heat_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-05-05, 12:41
  4. Имам следния проблем...
    От Nelito във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 26-03-05, 05:24
  5. Проблем с температурата на процесора
    От mumiata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-03, 08:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе