Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Имам следния проблем - стая 25 m², температурата е +15°C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #16

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурk

    Отговорът е единствен - с постоянно подаване на толкова, колкото са загубите, след първоначално загряване! Точно това правят добре оразмерените инверторни климатици! Физически няма друг начин! Духалката няма точен термостат, тя е по-скоро на някакъв таймер (знам че е термостат, ама не е точен и мери въздуха долу).

    Духалка и конвектор без да изключваш - за радост на Енергото. Няма друг начин. С климатика ще зарадваш търговците с 2500 лв.

    Миналата година бях с акумулираща на 4 всяка нощ и 200 лв сметка ток.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #17

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    Отговорът е единствен - с постоянно подаване на толкова, колкото са загубите, след първоначално загряване! Точно това правят добре оразмерените инверторни климатици! Физически няма друг начин! Духалката няма точен термостат, тя е по-скоро на някакъв таймер (знам че е термостат, ама не е точен и мери въздуха долу).

    Духалка и конвектор без да изключваш - за радост на Енергото. Няма друг начин. С климатика ще зарадваш търговците с 2500 лв.

    Миналата година бях с акумулираща на 4 всяка нощ и 200 лв сметка ток.
    да това е и другия ми въпрос как да пусна примерно 4кW като съм почти сигурен че контакта макс. му е 2kW..

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурата е 15C

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9
    да това е и другия ми въпрос как да пусна примерно 4кW като съм почти сигурен че контакта макс. му е 2kW..
    Решението е да си вземеш преоразмерен инверторен климатик, например 18-ка. Малко странно на пръв поглед решение, да сложиш по-голям товар на инсталация която не може да го поддържа.

    В режим отопление моделът CS-E15GKE има диапазон на отдавана мощност от 5,5(0,9-7,1)kW при консумация от 1,57(0,245–2,25)kW.
    В режим отопление моделът CS-Е18GKE има диапазон на отдавана мощност от 6,6(0,9-8,0)kW при консумация от 1,79(0,245-2,65)kW.

    Тъй като мощността отдавана от по-големият за помещението инверторен модел ще е по-голяма той винаги ще работи под номинал за разлика, ако е по-малка, тогава ще работи над номинал.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #19

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурk

    Кой е този климатик (не колонен, и не 24-ка и нагоре), който е 4 киловата ток? Хубавото на инверторите е, че си и лимитират стартовия ток. А и кой е този контакт с 10А, като повечето са 16 или 25?

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #20

    Re: Имам следния проблем - стая 25м2 температурk

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9
    да това е и другия ми въпрос как да пусна примерно 4кW като съм почти сигурен че контакта макс. му е 2kW..
    Как прецени че е макс 2кВ контакта? С колко квадрата и какви проводници е? Ако си със някаква измислена инсталация - опитай да я подобриш. Пусни си ново кабелче от апартаментното табло до климатика, разгледай конфигурацията на предпазелите и измисли нещо което да ти свърши работа. Климатик ли ще купуваме нов или ще робуваме на стари кабели?

    П.С. аз така се двуумих преди време и накрая смених на половината къща инсталацията - чиста работа/спокоен сън!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с температурата на CPU
    От bladyle във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 05-12-11, 11:54
  2. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  3. имам следния проблем...
    От heat_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-05-05, 12:41
  4. Имам следния проблем...
    От Nelito във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 26-03-05, 05:24
  5. Проблем с температурата на процесора
    От mumiata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-03, 08:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе