Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73

Новите клими от Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Re:Новите клими от Panasonic

    На мен пък какво ми направи впечатление, като гледам черешката на тортата по нова как в скъпарските жилища на баровци дето масата и столовете са сума пари климатика им Осака или Нео. А пък на Тити Папазов климатика беше толкова мръсен че се виждаше дори и при случайното завъртане на камерата.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #32

    Re:Новите клими от Panasonic

    ... Това е факт, бедните хора купуват скъпи машини, събират, струват, но знаят, че евтиното излиза скъпо. Има истина в това, че хора с възможности купуват боклуците.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #33

    Re:Новите клими от Panasonic

    Светът е шарен и мъка има за всички ... но като цяло МЕГА беше много точен в обобщението си....

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #34

    Re:Новите клими от Panasonic

    След като г-н охладител се изказа и аз не мога вече да се сдържа...пръстите ме сърбят, а клавиатурата ми е толкова удобна...
    Преди години, да кажем в мутренските времена, климатикът беше слабо разпространен и тогава за да се изфукаш пред другата мутра се харчеше какво ли не. От скъпо по-скъпо. В днешни времена да имаш климатик е нещо толкова обичайно, че вече псевдомутрите (истинските мутри ги избиха) си купуват вече най-големите пръчки и по възможност не плащат, защото да чупиш някого в цената е половин героизъм, но да не му платиш е цял...
    И преди и сега нормалните и интелигентни хора винаги са искали да си купят нещо хубаво с изкараните с труд пари и винаги ми е било най-болно като гледам как много от известните марки предадоха точно тези свои верни почитатели като им сваляха по две кожи за климатици, които не струваха вече и пукната пара...

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #35

    Re:Новите клими от Panasonic

    ... Не разбрах кое те подразни в изказването на Cooler? Само да вметна, нямам нищо против Panasonic, но именно LKE-3 до скоро се продаваше на не там нормалната цена за класа си (ако говорим за сваляне на кожи)! За това залежа и сега се чудят как да го изчистят. Да, не е лоша машина, но за новата цена, доста монтирани и няма оплаквания, стига да не пада рязко мощността при под -8. Добре, че се усетиха та направиха корекция на цената в последните 6 месеца.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Re:Новите клими от Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    След като г-н охладител се изказа и аз не мога вече да се сдържа...пръстите ме сърбят, а клавиатурата ми е толкова удобна...
    То и аз не мога да не отбележа, че казаното по-горе е истина. И ако не беше Милен, Панасоник нямаше да продадат кьораФ климатик в България... Не, нямаше да продадат читав. Ма те... така и не са продали такъв.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #37

    Re:Новите клими от Panasonic

    Mega, не ми обръщай внимание, защото г-н охладител преди да стане охладител беше отоплител и аз го зареждах с гориво от възобновяеми енергийни източници (тези, които ме познават ще потвърдят, че съм енергиен вампир). От известно време той обаче изпи една дамаджана с фреон, изпари го в червата и се превърна в охладител. От тогава все ме сърби, къде по пръстите, къде на друго място...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Re:Новите клими от Panasonic

    Я чакайте, докато си мерите фреона , да попитам climamarket едно нещо по темата.Гледам, че вече продаваш NE серията, но има само 12-ца.Ще има ли предложение за 9-ка или ценовата разлика е малка и затова само 12-ца се предлага.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #39

    Re:Новите клими от Panasonic

    ... Аха имате си лична закачка. Та пак казвам и аз имам и Panаsonic, имат и добри модели (не много добри.) но с предишната им ценова политика нямат шанс. Сега е друго, с новите цени обърнаха пазара. Понеже гледам да продавам предимно машини от средния и висок клас имам повече наблюдение над LKE-3. Външното е добро, за вътрешното има какво да се желае, но с новите цени имат място от баницата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #40

    Re:Новите клими от Panasonic

    Еее нищо лошо.... г-н Панамаркет се изживява като съзидател и може би го е заслужил в известна степен така че аз си пия течна фаза и не се сърдя....

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #41

    Re:Новите клими от Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Я чакайте, докато си мерите фреона , да попитам climamarket едно нещо по темата.Гледам, че вече продаваш NE серията, но има само 12-ца.Ще има ли предложение за 9-ка или ценовата разлика е малка и затова само 12-ца се предлага.
    Толкова се откъсна от голямото сърце на панасоник към момента, дебна да докарам както 9-ки така и HE-серията или както го беше кръстил един виден участник тук във форума: климатикът "ДА"
    По отношение на 9-ките трябва да се знае, че те не са любими на панасоник, защото да произведат 9-ка и 12-ка в завода в малайзия имат едни и същи разходи, но ако погледнете цената...Казано с други думи от единия сорт кайсии печелиш пет пари, от другия десет. А те растат на едно дърво...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1311709442[/time]_________________________________________________

    Само те моля да не пушиш цигари, че нали знаеш че не ти понасят. А с течната фаза - наздраве!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #42

    Re:Новите клими от Panasonic

    Ясно.Според мен това начало е много добро, защото до сега само чета за NE и HE сериите по северните сайтове и гледам картинки и таблици.Налагането сигурно ще е трудно, но поне ТОШИБА ще има конкуренция на ДАЙСЕЙКАЙ във високия клас на нашия пазар.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #43

    Re:Новите клими от Panasonic

    Да вкарам малко инфо за нещо ново и от Страната на изгряващото слънце...Panasonic CS-X361C2

    Модел: 2011~2012 година/200V/Made in Japan
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 3.6 (0.4 ~ 4.2) kW, 12290 BTU (1360 ~ 14400)
    Консумирана електроенергия: 815 (110 ~ 1170) W
    COP: 4.42 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.2 (0.3 ~ 8.4) kW, 14400 BTU (1020 ~ 28700)
    Консумирана електроенергия: 855 (105 ~ 2770) W
    COP: 4.91 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 6.1 kW, 20820 BTU
    COP: 4.67 (средна стойност)
    APF: 6.1 (коефициент на енергийна ефективност, за всички режими)
    Размери и тегло: вътрешно тяло - 295×798×275mm/13.5 kg, външно тяло - 619×799×299mm/40 kg
    Модела предлага от "пиле, мляко" дето се казва. Всякакви екстри, както и ефективно използване на отпадната топлина и т.н..... Coming soon...

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #44

    Re:Новите клими от Panasonic

    " Coming soon... " - къде това , у нас ? Цена има ли / ориентировъчно колко хиляди " левра " ? / и трябва ли да съм седнал преди да я чуя/видя ?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #45

    Re:Новите клими от Panasonic

    Да, няма какво да се каже за модела.Напоследък забелязах, че в последните години дори и за машините за Япония спряха да гонят много високи КОП-ове, даже за новите модели са по-ниски от предходните години, като наблягат на APF-а, стабилната и висока отоплителна мощност и на екстрите.civica, модела е нов и определено си мисля, че трябва да си седнал, дори легнал, при съобщаване на цената в лева.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вносители на клими 2-ра употреба, мнения?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-12, 21:53
  2. Къде се продават клими Хайсенс
    От corkie във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 09-03-10, 12:00
  3. Отговори: 0
    Последно: 04-11-09, 18:59
  4. За вносителите на клими в България
    От GalinBelos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 27-01-08, 23:26
  5. Отговори: 118
    Последно: 14-01-08, 15:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе