Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #31

    Re:Panasonic CS-E12 CKP

    Ето този въпрос чаках 24 часа.

    Няма значение кой клапан се чупи, защото компресора е най-надеждното нещо в един климатик. Просто някой хора използват добрината на други хора да работят усърдно и да мислят че са много велики, като много разбират кой клапан, коя пружина и кое бутало.

    Един пример само с пружините на компресорите за PANASONIC. този който е внесъл тези климатици е бил доста добре информиран че има големи разбирачи на клапани бутала, и пружини и съответно е доставил климатици, които в нормалните държави се наричат брак. Бъдете сигурни че България е една малка цвъцка на фона на продажбите в Европа и повечето неща минават първо на много други места по света докато стигнат тука. И след като минават на тези места хората много добре знаят, кое нещо колко струва и какъв проблем може да се появи. Сега ако някой продаде нещо дето трябва да му се ремонтира компресора в големи мащаби , комисията за защита на потребителя ще му скъса това което му се намира отзад

    България, обаче е в Европейският съюз от скоро и това нещо повече не може да се случи. Другото нещо което не може да се случи е дефектация на компресор, защото ако това наистина се случи, или този който е направил монтажа или този който е използвал климатика е допуснал серизна грешка.

    Един компресор не може да се развали или ако го направи то това се случва в първите 100 часа работа, но за тази дейност си има сервизи. По-скоро ще изгният ламарините на един климатик, отколкото да спре да работи компресора.

    P.S. по принцип винаги очаквам въпроси и даже не довършвам поста докрай

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #32

    Re:Panasonic CS-E12 CKP

    dkolov радвам се че хареса въпроса , лошото е че отговори за двойка , дори вече сам сигорен че твоита професия трябва да е Шеф Международни Продажби на климатици а не това с което се мъчиш да се захванеш . тъжното за теб е че това няма да се случи ......... . Радостното за мен че освен Панасоник (компресорите ) и други марки си чупят прожинките а ремонта им е проста работа за умни хора !!!!

    Кажи ми сега за проблема с шарнирите ??

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #33

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    dkolov радвам се че хареса въпроса , лошото е че отговори за двойка , дори вече сам сигорен че твоита професия трябва да е Шеф Международни Продажби на климатици а не това с което се мъчиш да се захванеш . тъжното за теб е че това няма да се случи ......... . Радостното за мен че освен Панасоник (компресорите ) и други марки си чупят прожинките а ремонта им е проста работа за умни хора !!!!

    Кажи ми сега за проблема с шарнирите ??
    Всъщност отговорих много добре, но ти трябваше да зададеш нов въпрос. Предполагам че ще го зададеш след 24 часа.

    Международен шеф продажби не мога да стана защото всяка жаба трябва да си знае гьола - аз съм инженер, а не икономист.

    Това което обаче със сигурност ще се случи е че самите фирми няма да позволят продажби на климатици, които могат да дефектират масово на място което няма как да дефектира. Пак да напомня че откакто сме Европейският съюз всеки производител трябва да управлява бизнеса си в съответната страна. С други думи PANASONIC си управляват бизнеса сами вБългария и даже се чува че заради финансовата криза или заради нещо друго скоро такива климатици ще се продават във Технополис. Предполагам че досега това не им е било приоритет, но с отварянето на пазара и повече продажби, най-вероятно ще има повече сервизни вериги конкуриращи се помежду си. Все пак Роял Електроникс вече е сервиз на PANASONIC без темата климатици.
    При две конкуриращи се вериги за продажби и две конкуриращи се вериги за сервиз предполагам че бързо ще достигнеш до заключението, че никой няма да пусне климатици с дефектни компресори на пазара.
    Що се отнася до другите марки на които се чупят пружините, хората много скоро ще разберат че като им се чупят пружините, значи има нещо много нередно и е възможно да са били подведени при покупката си на климатик. И щом са подведени вместо да ходят на сервиз просто могат да посетят комисията за защита на потребителя, която със сигурност ще им уреди нов климатик в този случай.

    Що се отнася до проблема с шарнирите!
    Предадох старата кола за скрап и си купих нова, ама чисто нова аз я изкарах от магазина - лесно решение. За старата кола, кола която беше втора употреба непрекъснато давах по-някой лев за ремонт и като събрах всичко се оказа че ще давам по 100 лева отгоре за нова кола, само дето няма да търча посервизи като някой идиот.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #34

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    dkolov ти си голям веселяк , само с тебе ще си пиша !!!! . В твойте цитати намирам невероятна романтика и оптимизам за скорошното излизане на България от кризата , заставане в челната тройка в Европейския Съюз и номер 2 в света . Искрено ти честитя новия автомобил , дано да те повози поне 5 години по европейските ни магистрали без да имаш шарнирни тревоги . Това което ще чуеш за оторизираните сервизи за автомобила ти - да знаеш не е истина . тези хора бачкат по европейски те нямат Брадви зад вратата , те не сменят масло и други консумативи на тройни цени и там автомобила се обслужва за 1 час а не чака с седмици за части от Китай . Щастливите моменти тепърва ти предстоят !!!

    p.s. Все пак можеше да станеш икономист

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #35

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Бих казал че не съм веселяк.

    Даже бих казал че България може да излезе от кризата много скоро, но може и да е много далеч защото това зависи от правителството. ( Както всичко зависи от компресора на един климатик

    Що се отнася до това да си пишеш само с мен, моят съвет е да не го правиш. Умният човек винаги търси друго мнение, може и да съм се объркал в това което пиша, защото в края на краищата аз не съм бог и е възможно да греша в своите представи.

    Що се отнася до кризата всъщност ние вече сме излезли от нея. Това е нормалната ситуация за България в момента по нормално няма да стане въпреки че бате Бойко се мъчи нещо да направи. Необходима е промяна в мисленето, а това най-трудно става.

    Предполагам след прочитането на деншните ми постове ще изпаднеш в съмнение дали е добре да се ремонтират компресори за климатици. Възможно е твоето мислене да се промени след време и да осъзнаеш че проблемите са на съвсем друго място, но за съжаление за това е необходимо време.

    По същият начин е необходимо време да се промени мисленето в много други области, но дотогава според мен Батето ти Бойко само ще се пържи на огъня и ще разсъждава точно като тебе, когато стоиш пред един климатик и се чудиш защо не работи тая гад.

    Възможно е съветниците му да го информират че трябва да си промени мисленето, докато в същото време ти нямаш съветници или поне не можеш да си платиш за такива.

    Затова не бъркай кризата с дефектирането на един компресор.

    P.S. Да знам че мога, но нямам време защото темата климатици е много по-интересна, тъй-като имаме много сериозни проблеми в климата и един от начините за борба с това е точно тази техника.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #36

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Добре , щом не си веселяк - в което се съмнявам , няма и да те убеждавам . Отностно това кокво ще ремонтирам за в бъдеще - май ще е това което ми харесва . Ако питаш как гледам един не работещ климатик - като една елементарна машина която след 1 час ще работи . За Бат Боико кво да ти кажа - той си гледа работата а аз мойта а на компресора това му е работата да дефектира ако още не си разбрал

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #37

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Може би последно защото стана късно.

    Криза и ремонт са синоними, защото само в бедните държави се прави ремонт на техника. Тези които са извън всякакви кризи просто си купуват нови климатици, телевизори, хладилници и т.н. в момента в който те се развалят.


  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #38

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Джони,да вземам да запознаем Гуром с Дколов,ще си паснат като дупе с гащи. Хем ще си пишат по много,хем и двамата са всезнайковци,хем и ние ще научим доста от тях по всякакви въпроси.Какво ще кажеш?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #39

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Брей,тъкмо да речеш да пийнеш и ще се намери някой да размъти водата!Тц,тц,тц!

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Брей,тъкмо да речеш да пийнеш и ще се намери някой да размъти водата!Тц,тц,тц!
    Не сте съвсем прави.Тойота привиква в сервизите си за превантивна смяна на част от спирачния педал част от произведените си модели през периода 2005-2010г.Това се прави от СЕРВИЗИТЕ на тойота БЕЗПЛАТНО.Ако не вярвате ето линкhttp://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=154334
    На част от тези тойоти отдавана им е изтекла дадената гаранция от производителя, но при конструктивен дефект това няма значение, мениджърите на тойота го знаят, но не толкова закона ги плаши колкото липсата н апотребителско доверие в тяхните продукти.Аз при квартален майстор н е бих отишъл.

    Извода е че вече сме в Европа, който не го е осъзнал му остава малко икономически живот като бизнесмен в която и да е област.Автомобила не си го поправям при кварталния майстор БАЙ....., а единствено в сервизите на марката автомобил която съм закупил.Те поне ти нанасят всеки преглед техническия паспорт, за разлика от другите майстори.Това се случва и с клиамтиците дженерала ми е вкаран в деня на покупката в базата данни на Булклима .Така се знае кой е поел отговорността за сервиза, рекламацията и гаранцията на продукта.
    Нещата не са по различни от това което се случи с бензиностанциите.Всичко вече е търговски вериги и никой не зарежда от забутани бензиностанции които си изядоха хляба с менте бензини и дизел през изминалите години.И бизнеса с климатици няма да е по-различно ще оцелеят само тези които имат стриктен контрол на качеството.Да не говорим, че вече част от фирмите развиващи бизнес с климатици ВЕЧЕ са поставени изън него от банките отпускащи кредит по програмата за енергийна ефективност като ненадеждни... и банките за продажба и монтаж на климатици от такива фирми не дават пари а казват н апотребител;я да посочи друга избрана от него фирма..Защо ли?
    най-големия капитал н атърговеца е потребителското доверие, неразбралите го ще бъда изметени от тези които са го осъзнали и го прилагат на практика, тоест държат си на думата и кгато възникне проблем го решават превантивно.Търговците на дребно нямат този замах и възможности.Средния и дребния бизнес ще съществува само и доколкото има нужда от него едрия бизнес.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #41

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Много неща верни и неверни са се изписали тука за фреоните и компресорите. Като почнем от поста на колегата Велев и обяснението за хидравличния удар и липсата на фреон. Искам само да опровергая изказването че при липса на фреон се влошава мазането. Тия компресори не са като двутактовия двигател, където му слагаш масло в бензина и се надяваш да смазва. А и представя ли си някой, как разредено масло с фреон ще смазва, дано на никой не се случва Компресорите си имат собствена система на мазане, тъй като тези малки машинки нямат отделна помпа за маслото, то достига до мястото на лагеруване на вала през отвор в самия колянов (ексцентриков) вал. Не случайно повечето такива компресори са със вертикално разположени валове. Така долния край е потопен в масло, там има лагер (пета) по-нагоре се намира ротора разположен на ексцентрика на вала, там също има отвори където постъпва масло и след това по-нагоре е основния лагер. Интересно е техническото решение как да накараме това масло да се вдигне нагоре. Много просто, в отвора на вала е нарязан спираловиден канал, като цевите на оръжията. Така маслото се увлича и достига до лагерите, в случая плъзгащи. Да си призная аз преди във 2ри курс като учих хладилна техника също си мислех че фреона понеже се разтваря с маслото и той като циркулира маже компресора, но не е било така Наличието пък на течен фреон разтворен в маслото е крайно нежелателно, няма да пиша защо, мисля че някъде беше коментирано а и всеки може да направи аналогия със антифриз в маслото при двигателите на колите. Точно затова се слага и нагревател на картера на компресора. Интересен е начина му на включване при по-големите машини, но няма да се спирам на тоя въпрос.

    Някой по-горе писа за топлината и загряването, и че компресора трудно ще загрее ако няма фреон, понеже не е натоварен. Топлина отделят не само двигателя и намотките му, много топлина се отделя и от триещите се части, ако предположим че няма фреон и компресора не сгъстява нищо. Така че ще загрее като едното нищо и може да изгори дори.

    А що се отнася за засмукване на течен фреон и хидравличен удар това е доста трудна работа както при ротационните така и при буталните херметични компресори. Всички са виждали на ротационните един цилиндър отстрани на компресора, той е сложен там именно за да предотврати навлизането на течен фреон в Км. Е ясно е че 0% риск не съществува. А за това кой клапан се чупи при ротационните, ми той е само един клапана при тях Имат един нагнетателен клапан, на смукателната страна няма нищо, просто там отива смукателната тръба и това е. Когато ротора се върти, фреона сам си навлиза в пространството и го запълва. Това поне съм виждал аз към момента като конструкции.

    А и още нещо се сетих Говорим тука за охлаждане на двигателя с фреоновите пари. Така е в много от случаите, но пък точно за домашните климатици и ротационните компресори не е така (може би и суинга). Аз съм се чудил и досега не мога да си отговоря логично на тоя въпрос. Не сте ли забелязвали колеги, смукателната тръба подава директно при ротора, студените пари на фреона не отиват при намотките и НЕ ги охлаждат. Даже още по-зле, компресора нагнетява в кожуха където са намотките, и те са подложени на топлинно натоварване от страна на нагнетения фреон. Ще се радвам ако някой даде интересно мнение защо така го правят. Това не е така при скрола примерно и при буталните машини.

    П.С. Ванко като говориш за запознанства, се сетих да попитам някой досега организирал ли е среща тука във форума. Има много форуми където хората си правят срещи, просто ми стана любопитно.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #42

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Не сме.Да не би да искаш да ти дойдем на гости в Канада ? А иначе евала за поста. В интерес на истината мислех и аз да постна подобно нещо,но снощи много ми се спеше.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #43

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    ...А и още нещо се сетих Говорим тука за охлаждане на двигателя с фреоновите пари. Така е в много от случаите, но пък точно за домашните климатици и ротационните компресори не е така (може би и суинга). Аз съм се чудил и досега не мога да си отговоря логично на тоя въпрос. Не сте ли забелязвали колеги, смукателната тръба подава директно при ротора, студените пари на фреона не отиват при намотките и НЕ ги охлаждат. Даже още по-зле, компресора нагнетява в кожуха където са намотките, и те са подложени на топлинно натоварване от страна на нагнетения фреон. Ще се радвам ако някой даде интересно мнение защо така го правят. Това не е така при скрола примерно и при буталните машини...
    Я да се пробвам като пълен лаик:
    Ако нагнетените горещи пари изпълват кожуха, компресора би загрял по-бързо до работна t полезна за изпаряването на фреона от маслото, и сякаш работната t би варирала в по-тесни граници при различните режими и околна t. Факта, че е относително висока явно не пречи и не води до прегряване, но пък намаля износването.

    И един лаишки въпрос: разтворения в маслото фреон намаля или увеличава вискозитета.
    Често се говори, че подгряването служи за да държи маслото с относително нисък вискозитет(от студа ставало като грес), а то май е само за да не се разтвори фреона в него.
    И другото: подгрева бил изключително полезен, но той се слага относително отскоро. До преди това, климатиците си работеха и още работят и без него и с хиляди студени стартове. Въпроса е, полезен е само при определени видове компресори ли, или изобщо.
    И последно: не би ли било най-добре подгрева да е по-интензивен, но да се включва малко преди развъртането на компресора, т.е. веднага след стартирането от дистанционното, вместо да работи постоянно без да се знае кога изобщо климатика ще бъде включен.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #44

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Някой по-горе писа за топлината и загряването, и че компресора трудно ще загрее ако няма фреон, понеже не е натоварен. Топлина отделят не само двигателя и намотките му, много топлина се отделя и от триещите се части, ако предположим че няма фреон и компресора не сгъстява нищо. Така че ще загрее като едното нищо и може да изгори дори.
    Всъщност в поста беше написано че прегряването зависи от това колко фреон няма. Все още си спомням едни климатици HAIER, които бяха със сгрешен капилярен възел и компресора клексонираше постоянно. Ако липсва малко фреон това би създало известни проблеми, но далеч няма да доведе до прегряване. Въпроса е точно колко фреон трябва да липсва за да прегрее компресора.

    Когато липсва много е съвсем друг въпрос, но в предните си постове писах че липсата на фреон е най-малкият проблем - по големият е защо липсва?

    Що се отняся до въпорса на Jony, който снощи си мислех дали не ми прави тест за интелигнетност със своят въпрос

    dkolov - не знам какви чукове те гонят и от 24 часа пишеш само дивотий , искам да ти задам един котролен въпрос - кой клапан на ротациония компресор се чупи след засмукване на течна газ ?

    Чудих се около 15 минути, после отклоних въпроса за сутринта. Доколкото знам веществата имат 4 агрегатни съсътояни - твърдо, течно, газообразно и плазмено. Сутринта реших че не е тест, а по скоро професионално изкривяване защото течна газ няма, както няма дървен камък.

    Да си призная честно се сдобих с точният отговор на въпроса защото като имаш 15 техника около себе си лесно можеш да достигнеш до конкретни неща които ти трябват.

    Самият въпрос е някаква глупост, защото съм трениран не да знам всичко, а да знам как да намеря това което ми трябва - има хора които просто зубрят, дкокато други просто мислят, като едното изключва другото.

    Тук можеш да прочетеш известни разлики в живота на хората. Статията е на друга тема, но можеш да прочетеш вица, които е в Италик.

    http://dkolov.log.bg/article.php?article_id=57072


  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #45

    Re:Panasonic CS/CU-E12CKP - грешка F99

    Мисля че фреона намаля вискозитета на маслото когато е разтворен в него. НО другия ефект е по-лош, когато компресора тръгне и фреона почне да се изпарява от него, образуват смес от масло и кипящ фреон който не са много благоприятни за мазането. И когато имаш масло с фреон в картера, нивото се повишава , при стартиране се увлича част от тая смес и отива в системата. И после се чудим, абе защо изгорял толкова рано тоя компресор Маслото за хладилни машини замръзва при доста ниски температури. Просото трябва да се отворят книги и да се видят данни. Това че ставало на грес и т.н. са лафове. Интересното е че при по-ниски температури се отделя като отделна фракция от парите на фреона. Затова служи и масления трап, за да се събере тази част масло там.
    Реално подгрева служи и за двете неща, по-топло масло - облекчено мазане при старта и липса на голямо количество течен фреон в маслото. Подгрева не се слага от скоро. Виждал съм го на термопомпи които са на повече от 30 години. Казвам термопомпи, понеже те работят и зимата, за климатиците не е необходимо, те се експлоатират в повечето случаи лятото. За какво ти е там подгрев. Полезен е за всички хладилни компресори.

    dkolov радвам се че си трениран да научаваш нещата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 21-01-13, 20:54
  2. Проблем с климатика Panasonic CS-E12CKP ПОМОГНЕТЕ
    От bat.zdravo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 30
    Последно: 22-12-11, 22:30
  3. Panasonic CS-E12CKP - грешка F96
    От qqto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 14-09-10, 21:39
  4. Panasonic CS-E12CKP - грешка H11
    От kapitana55 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-10, 21:07
  5. Грешка F61 на DVD Panasonic
    От Conqueror във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 15-04-09, 10:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе