Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #1

    Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!

    Здравейте колеги.Търсих мнение по един не знам дали е проблем.Имам такъв климатик.Преместих го в друга стая,защото беше голям за мойта.И всичко си мина нормално.Но нямам спомен едно нещо.Когато включа климито и лампата пауър мига около 10 15 сек.И след това всичко е ок.Климатика си работи нормално.Все още не е толкова студено,за да видя след дефрост дали има някакви драми.Температурата сия достига нормално.Работи фан спийда.Всичко си е нормално.Правих ресет на дистанционно сменях контакта(тъй като имам съседен не него).След което при пускане на сутринта не мигаше.След 2 дни също пуснах и пак така мигаше.След няколко часа направих тест за грешка.И изпищя F11.Имам питане дали този индикато мига примерно когато отчита по-ниска темп навън и му отнема повече време за да влезне в режим.Един вид премига този индикатор все едно е в дефрост.Нямам спомен дали преди това е било така.Намерих и в ръководсвото това нещо " IF POWER LED is blinkng,the possible operations of the Unit are HOT Start,during Deice operation,operation mode judgment,or delay ON timer sampling".Нито мига timer нито нищо нередно
    Ако някой е изпитвал това на гърба си,може да сподели.Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!

    Загрява вътрешната пита преди да включи вентилатора и да задуха топло. Не го мисли.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #3

    Re:Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!

    вентилатора на вътрешното ли имаш предвид?Мисля,че си се включва.Някъде от ръководстовот четох и още нещо.Дават го като симптом,поне от това,което разбрах,че ако въздуха вътре е по студен е възможно да мига.Но казваш това да не го мисля.Самото тяло е монтирано малко по-ниско.Може би на 40 см от тавана,а може и малко повече.А това,че отчита тази грешка като тествах проблем ли е?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #4

    Re:Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!

    и моите си мигат това е нормално когато на вън е по студено

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #5

    Re:Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!

    Благодаря колеги.Значи няма да го мисля.Междудругото да се похваля с ноавата ми придобивка,записана на последно място в подписа ми.Много добра машинка.И доста мощност има и необичайно големи тела за 9-ка(както се води по номер на модел).
    Поьдрави и безаварийни часове

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!

    Без да навлизам в подробности ще попитам.На този климатик сменян ли му е компресора?Позаинтересувайте се от предхони теми за проблемите с този модел.По принцип тази грешка F11 означава бобина или четирипътен вентил.Понякога излиза и за компресор.Но нека например climamarket или някой който има повече опит с Panasonic даде отговор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #7

    Re:Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!

    Да сменян е!.Миналта година.Но не съм го тествал дали има грешка Ф11.Работи си идеално иначе.Просто го преместихме в друга стая.Но не си спомням прее това дали е премигвала лампичката на топло.Мисля че не.Допреди да го преместим.Но не съм сигурен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос относно Panasonic CS-XE12EKE
    От VelinD във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-13, 20:21
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  3. Въпрос относно Panasonic TX-L32C2E/A и SD карта
    От DaGa във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-06-11, 12:12
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе