Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #1

    Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Здравейте на всички първо и след това към въпроса. Откакто е монтиран въпросният климатик - юни 2005г. след като му направя "check" на F11 започва да писука няколко пъти. Скоро се сдобих със сервизно описания на тоя модел и там пише, че тази грешка е за 4- way valve или V coil. 2 пъти питах "специалистите" от Ямбол които са го монтирали - но отговор така е не получих. Друго нещо което реших да провбам днес от четенето на форума - да задам температура примерно 23 градуса и да задам скоростта на вентилатора да е на 3-та степен. Задавам аз всичко и климатика тръгва. Естествено докато не вдигна необходимата температура- вентилатора не тръгна на тази скорост. След известно време - не засякох колко - тръгна . Дотук добре но идва и другото: след като в стаята явно е станало 23 градуса - спира външното тяло ?!? и вътрешното минава на минимална скорост на въртене - това нормално ли е ? До тук се надявам да съм бил точен в обясненията и да сте ме разбрали. Въпросите които се обособиха са два:
    1. За грешка F11 и трябва ли да я има или не и как да действам.
    2. За спирането на външното тяло при достигане на температурата и почти спиране на вентилатора на вътрешното тяло

    Моля ако някой има същият модел, ако може да направи тези проби за да сравним данните.
    Молба към всички които пишат - за да не се наводнява поста с отговори - е гати .. сериозно ли ... и т.н. - да пишат хора имащи опит или поне идея как да се действа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    нормално си работи ,като е топло навън ще спира .. за грешката - щом работи не го мисли

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от radoo
    след като в стаята явно е станало 23 градуса - спира външното тяло ?!? и вътрешното минава на минимална скорост на въртене - това нормално ли е ?
    Да, това е нормално...При достигане на зададената температура, компресора спира да работи. Колкото до грешката - не знам колко си запознат с това сервизно книжле, но тази грешка означава ненормален цикъл при отопление или охлаждане.Грешката се появява след четири опита за нормално стартиране на системата в продължение на около 30 минути. Обикновено, тази грешка се индикира при проблем в четирипътния вентил или от неговата бобина. Моя съвет е да пробваш първо със смяна на тази бобина.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    23
    #4

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Пък моя съвет е преди да почнеш да сменяш каквото и да е, пробвай с изключване от ел.мрежата за няколко минути - евентуално ще ти зачисти грешката, ако се е появила случайно. Иначе както е казал Alexi - не го мисли много. Аз имам същия и точно така се държи, но си топли безгрижно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #5

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Благодаря за отоговорите. Точно така си преведох и аз грешката от сервизното ръководство. За работа - работи си перфектно, и зима и лете, ама щом инженерите са написали че не трябва да има грешка а то има е нормално човек да се зачуди. Но щом чувам че и друг я има ... донякъде се успокоявам. Пак благодаря на всички които отговориха.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #6

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Колеги, честита Коледа и весели празници на всички! Пускам тук едно въпросче и молба за съвет по решаването на проблем с моя климатик. Имам инверторен Панасоник - CS-E12DKEW. Още е гаранционен, но от сервиза не си дават много зор, а и като гледам, всеки път са различни "майстори" и май не могат да ми помогнат. Две зими климатикът си работи безотказно. Тази есен започна да прави следния проблем. Духа си топло, както и преди, започва цикъл на размразяване, но след това от вътрешното тяло започва да се чува фино металическо жужене, все едно в съседство, някъде навън, някой реже с ъглошлайф. В резултат на това не може да почне да духа топло, въпреки че видимо е размразил външното тяло. Спирам го, след два часа почивка подухва само хладно от вътрешното тяло, но без жуженето, спирам го пак и чак на сутринта го пускам - работи си пак на отопление, докато се стигне пак до размразяването. Един колега от хардуер форума ме посъветва да го самодиагностицирам и излиза грешка F 11. От сервиза не можаха дори да диагностицират това и ми казаха, че не показвал никакви грешки. Според този колега от хардуер форума, тази грешка е Cooling/heating cycle changeover abnormality, но се отнасяло за модели TE9DKE/TE12DKE. Аз, както си го превеждам, горе-долу съответства на моя случай, но дайте съвет какво да направя, как се анулира тази грешка и изобщо може ли да се ремонтира, че съм със седеммесечно бебе, насред зима, с непълноценно работещ климатик. Предварително ви благодаря!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #7

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Тази грешка,която ти дава се отнася и за твоя модел.Това е някаква аномалия при превключване на цикала от охлаждане към отопление.Вероятната причина е четирипътен вентил и по-точно неговата бубина.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #8

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Пробвах с изключване от бушона, за да се занули евентуално грешката, но сега вече изобщо не ще да зацепи, а пак си пищи на F 11.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    При проба за смяна на режима на охлаждане и след малко пак на отопление може и да зацепи. Но проблемът е налице и трябва да се реагира.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #10

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Пробвах със смяна на режимите, но даже на охлаждане и авто спира дори и вътрешното тяло и не работи въобще. Вътрешното се върти само в режим отопление, но се чува същият металически звук, който описах. При всички случаи, като че ли не иска да зацепи външното тяло, защото нито го чувам, нито, като го пипна, се усеща да работи.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Не го мъчи, право в сервиза. Намекни им за бобина на четирипътен вентил.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #12

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    А тази бобина, или евентуално самият четирипътен вентил, дефицитни ли са и ако все пак успеят тези дни да дойдат от сервиза, дали ще могат да я сменят бързо, или ще поръчват части, а при положение, че са толкова бързи, то направо ще се запролети.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Това е рутинна операция за около час,чаркалаците ги има във всеки склад или магазин за рез.части,струват заедно около 40-50 лв,така че да не ти обясняват колко са скъпи и как чакат за доставка от чужбина.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #14

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Аха, ами благодаря ви много - все пак получих яснота по въпроса, сега вече всичко е в ръцете на "майсторите" и ще ги ръчкам за по-бърза реакция. Весели празници на всички и ще ви информирам за развитието на случката.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #15

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    тоя климатик беше ли вакумиран при монтажа ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 18:53
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - не иска да се саморазмразява
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 13:57
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 10:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 01:19
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе