Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 75

Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #1

    Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло

    Здравейте,
    Въпросния панасоник (малайзийски) на 4тия месец май сдаде багажа Сутринта го пускам и не започва да духа топло.Близо час го държах и само си седи и подухва леко студено.Пробвах на автоматичен режим, powerfull, автоматична скорост на вентилатора, смених батериите на дистанционното, от щепсела изключвах и какво ли не, но не иска да зацепи да топли Външното тяло си върти нормално иначе.Дайте някакъв съвет да пробвам още нещо моля или да се почва ходенето по мъките със сервиза на К&К?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Обърни се към сервиза.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Ти от К&К ли го купи? Следващия път панасоника си го купи то друга фирма.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #4

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Еми от там да.Ще идват утре да го гледат.Като му пуснах check и по някое време взе да мига timer, което доколкото знам хич не е на добре :/

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #5

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от koshera
    Здравейте,
    Въпросния панасоник (малайзийски) на 4тия месец май сдаде багажа Сутринта го пускам и не започва да духа топло.Близо час го държах и само си седи и подухва леко студено.Пробвах на автоматичен режим, powerfull, автоматична скорост на вентилатора, смених батериите на дистанционното, от щепсела изключвах и какво ли не, но не иска да зацепи да топли Външното тяло си върти нормално иначе.Дайте някакъв съвет да пробвам още нещо моля или да се почва ходенето по мъките със сервиза на К&К?
    Kомпресорчето ти прави беля.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #6

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Какво значи " Външното тяло си върти нормално иначе" - компресора работи ли,или само вентилатора върти?

  8.  
     
  9. DaGa
    Guest
    #7

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    мдаааа компресора е... последната седмица свалях две външни тела по тая причина.. .и точно на Е12..и двата слагане преди 3-4 месеца. просто имат няква скапана партида к&к.. .и баш с компресорите имат проблем.. така че се готви да ти свалят външното тяло а и като дадеш чека на коя грешка почва да ти пиука?

    criss вентилатора въртри според мене само... поне така беше при моите случаи

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Нещо напоследък, доста теми станаха за дефектирали Е12ДКЕ, май е пристигнала поредната бракувана серия , която Техномаркет са купили от турците на половин цена и сега я продават тук .
    Аман от "Българска работа"

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #9

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Ами така ще бъде,докато не проумеем,че ако един компресор струва 360лв,няма как за оставащите 100-150лв да си купим свестен климатик.Всеки ден се сблъсквам с клиенти,които въобще не отчитат този факт и твърдо си искат "Панасоник" за 500лв.без да се опитат сами да си отговорят каква може да бъде причината такъв реномиран производител да предлага техника на такива цени.Докато българина робува и се доверява на маркови стоки,без да разсъждава,търговците ще печелят.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #10

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Ами така ще бъде,докато не проумеем,че ако един компресор струва 360лв,няма как за оставащите 100-150лв да си купим свестен климатик.Всеки ден се сблъсквам с клиенти,които въобще не отчитат този факт и твърдо си искат "Панасоник" за 500лв.без да се опитат сами да си отговорят каква може да бъде причината такъв реномиран производител да предлага техника на такива цени.Докато българина робува и се доверява на маркови стоки,без да разсъждава,търговците ще печелят.

    ... е да де, ама този климатик не е 500-600 лв а струва 1419лв., как ти звучи??
    за тия пари трябва да е сносен..... не съм фен на идеята , че ако искаш хубав климатик , трябва да дадеш 3000 лв. за климатик, особено ако си като мене и в къщи имаш 10 броя, просто не можеш да си избиеш парите, тъй-като живота на климатика не е вечен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #11

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Изказаното по-горе мнение е принципно и се отнася за най-масово продаваните "маркови"климатици.А относно решението ти да климатизираш къща с 10броя климатици,съм меко казано озадачен,но решението и парите са си твои.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Ами другия вариянт който ми предложиха за климатизиране на 10 стаи беше, изграждането на едно странно съоръжение, което да ми заеме голяма част от двора. На всичкото отгоре в 10-те стаи живееме само 4 души и не се налага постоянно да се отопляват 10-те стаи , та се оказа нерентабилно. Накрая ми писна и отидох да изръся една чанта с кинти в Техномаркета, тъй-като още не знаех за съществуването на този форум и да се светна че не трябва да се прецаквам с кофти продавачи и мошеници. Хубавото е , че засега съм много доволен от мойте клими и няма дефекти, но е още рано да се каже.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #13

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    странно съоръжение,
    наречено термопомпена система,която би решила цялостното климатизиране на къщата през всички сезони.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #14

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от koshera
    Здравейте,
    Въпросния панасоник (малайзийски) на 4тия месец май сдаде багажа Сутринта го пускам и не започва да духа топло.Близо час го държах и само си седи и подухва леко студено.Пробвах на автоматичен режим, powerfull, автоматична скорост на вентилатора, смених батериите на дистанционното, от щепсела изключвах и какво ли не, но не иска да зацепи да топли Външното тяло си върти нормално иначе.Дайте някакъв съвет да пробвам още нещо моля или да се почва ходенето по мъките със сервиза на К&К?
    странно, че повечето хора казват че проблема е в компресора. при мен XE12DKE се държи по този леко странен начин, но аз го оставям да работи 24 часа, като се прибера (той си държи 17 градуса през деня, колкото съм му дал) му вдигам темп на 25 градуса, и ако 2-3 минути не започне да духа силно и топло, му задавам отново темп няколко градуса нагоре-надолу и след 1-2 минути започва да бачка добре.
    много ми прилича на проблем с управлението, тъй като и аз като теб смених батерии на дистанционно, почистих филтри, оставих го без ток няколко часа - и се мота от време на време, но тръгне ли - върви.

    за това не ми звучи на компресор - ама все пак, не знам как да си пусна CHECK - но се надявам при теб лесно и бързо да се реши проблема.
    моето XE12 го имам от година и половина и от октомври месец на съм го изключвал, т.е. партидата е друга от твоята, но не знам какво може да му е.

    п.с. иначе от септември имам E12 в друга стая и той бачка нон-стоп, но не се мота въобще - като му задам по-висока темп - след 5-10 секунди веднага започва да върти бързо и да духа топло ???

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #15

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    и аз съм имал същия проблем, преди зимата , но се оказа липса на фреон, при монтажа са го "изпуснали".Викнах майсторите,дойдоха, напълниха го и тръгна както трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 19-03-11, 07:32
  2. Panasonic CS/CU-PW12CKE - вместо топло духа студено
    От TranchoV във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-09, 10:38
  3. Haier HSU-12RA03/R1(B) - вместо студено духа топло
    От xax4o във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-09, 11:05
  4. Osaka CH-12-DJ - не духа въобще топло
    От mantaman във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 14-12-08, 11:15
  5. Daikin F223TX-C - не духа топло
    От vasil770216 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 23-01-08, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе