Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #16

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Климатика се е ползвал главно за охлаждане, като в преходните сезони е работил за по няколко часа на отопление, но от тази зима се отоплява само с него. Миналата година пак имаше същия проблем. Ако е от вътрешния тръбен датчик, теста за грешки не трябаше ли да го засече?

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #17

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Наи вероятно е от него ако е малко отклонението може и да не го засече Но определено този режим на работа на вътрешния вентилатор не е нормален има проблем Възможно е да не е наместен добре в тръбичката Имал сам такива случаи датчика стърчи навън и оказва влияние на работата при нъмистането всичко се оправя

    П.П датчика се намира в вътрешното тяло за да имаш достъп до него трябва да се свали капака на вътрешното тяло и тогава ще имаш достъп до него Но при всички случаи датчика трябва дасе замери

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #18

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Благодаря за отговорите, но да попитам къде се намира този датчик, имали лесен достъп до него и да ли мога да го наместя или си трябва специалист за тази работа?

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #19

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    достъпа не труден, но изисква известни умения за смяна
    ако мислиш, че ще се справиш дай заявка на climamarket.bg и като доставя един оборотен ще го вземеш, смениш и ако е от това ще върнеш стария да видим за какво става дума
    Переди да разглобяваш провери все пак турбината за силно замърсяване (обрастване) с анаеробни бактерии

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #20

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    @турбойе, не подвеждай човека да си барника по климата, нищо му няма. Просто така е предвиден да работи.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #21

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    По документация не е предвиден да работи по този начин.

    Jasira, При изключени всички допълнителни функции и зададена конкретна скорост на вътрешният вентилатор дали оборотите продължават да варират? Ако се зададат от дистанционното ниски обороти на въртене, а вентилатора вдига по-високи това не е нормално. На по-ниски от зададените обороти е нормално да слиза, но да качва на по-високи не е нормално.

    Ако има проблем трябва да се установи и отстрани. Ако няма проблем трябва да се предложи вариант за подобрение работата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #22

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Аз също като собственик на Е9LKE-3 мога да кажа ,че това с вентилатора се наблюдава и при мен,но много рядко.Примерно когато е на Auto и го преместя на най-ниската степен,той си променя оборотите на най-малките,но през 10-15 секунди се осеща как пак ги вдига с една степен и след това падат пак.И така докато ги вдигна на по-голяма степен.Мисля ,че това го прави,когато навън е по-студено .Поне така съм забелязъл.Патрул сензора винаги е пуснат и тези дни ще пробвам без него как ще се държи.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Този "проблем" е симптоматичен за панасоник и е част от алгоритъма на работа в режим отопление. Има го поставян като проблем и преди във форума https://forum.setcombg.com/index.php/topic,43033.0.html
    Има на го още едно две места, но не ми се търси повече.Има го и при 18-ките на панасоник.През октомври/ноември 2010 година един потребител беше писал, че е много разочарован от 18-ка панасоник JKE точно поради: 1 Тази му особеност на честата промяна на оборотите с което не може да се преобори по никакъв начин и 2.че духал хладно, въпреки че бил инсталиран в офис 27-29 кв.м.
    Предполагам, че това с офиса е някъде из темата "Впечатления от панасоник".Може и в друга тема да е.

    Така че преди да си купите, прочетете хубаво какво си купувате, а ако намерите и да видите как реално работи...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #24

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    При мен също не го прави постоянно и не мога да разбера дали проблема е в моя климатик или така е софтуерно. Вчера го изключих за 10 мин. от контакта и след това го оставих на 22 градуса и вентилатор на AUTO за около час, след което го намалих на втора степен на 20 градуса и нямаше проблем с оборотите.
    Не знам за майстор ли е климатика или тези Panasonic-и така си работят?

    Виждам че междувременно и Justify се е включил и като гледам този "проблем" не е само при мен. Ще помоля Climamarket, ако има желание нека да сподели.

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #25

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Това е извадка от сервизното,но на ЛКЕ и пише,че на АУТО само си мени оборотите,когато е включен e-ion
    [img width=800 height=600]http://snimki.be//store/1/LKE.JPG[/img]

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #26

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    С включен йонизатор всички степени са си активни. В момента климатикът е настроен на 21 градуса и ги е достигнал. Само патрулът е включен, йонизаторът не. Струята е съвсем леко топла, което ме навежда на мисълта, че в момента е на минимум. Настроен е на AUTO вентилатор и си духа с една скорост, а когато го включа на някоя степен се случва това посоченото в графиката. Плавно повишава скоростта и после я намаля, но не както в другия случай, когато става бързо и силно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #27

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от horus92
    Това последното го пробвах и не е вярно. С включен йонизатор всички степени са си активни.
    При включен йонизатор степените са активни. Това което ти казва "Bivola" е че когато ти е включен йонизатора, скоростта на вентилатора се определя от софтуеър.Така че или изключи "Auto" на вентилатора или изключи йонизатора.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #28

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Здравейте ! Да се намеся и аз малко че съм нов тука във форума.Аз имам cs/cu-te12hke и CS/CU-E 9 GKE ,и двата работят по описания начин от автора на темата .Произведени в Малайзия .Просто така са направени да работят ,моите са поставени на позиция едно на вентилатора и пак си менят оборотите сами.Всичко е от процесора.А дали сте забелязали че на инверторните климатици вентилаторите спират само когато размразяват.Когато са достигнали температурата вентилатора се движи съвсем леко и чувства един полъх.Мой познат има cs/cu-te12hke само че може би от първите който се внасят и е японски ,и работи по същия начин вече 6-7 години може би .И на други познати работят по същия начин ,че и са други марки.Аз този който ми е в стаята вече му свикнах след 1 година работа ,вече все по рядко го чувам, и аз бях издивял от този шум.Ами я си представете ,че климатика му се чува как фреона сякаш тече река и прай крррррррррр бррррррррррррр като му е изключил компресора и после се вкл.А това било нормално,'' Следните симптоми при работа на уреда не означават неизправност'' -'' Звук от течаща вода по време на работа'' и насреща пише-''Охлаждаща течност вътре в уреда''. Автора на темата ,аз съм дал 3000 лв за двата климатика + по 160 лв за монтаж на климатик.''Честито '' Трябва и ние като ''кучетата'' да се научим да чуваме тези звуци който искаме докато спим ,а вредните игноре. Дано не съм спамил много , и си свиркай колега .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло
    От volume във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 24-06-13, 08:07
  2. Panasonic CS-E15DKEW - шум от вътрешното тяло
    От a_andreew във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 22-11-12, 17:26
  3. Panasonic CS/CU-E9GKE - пада лед от вътрешното тяло!
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-10, 12:00
  4. Panasonic - във вътрешното тяло нещо свисти
    От farkash във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-08, 21:42
  5. Panasonic CS/CU-E12CKP5 - шум от вътрешното тяло
    От soon във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 27-10-07, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе