Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #16

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Разликата ще е максимум 5 лева и то ако сравняваш 12UB с Тошиба за 2K примерно И тази икономия не идва толкова от инверторното управление, а от физическата характеристика на климатика от висок клас - по-големи тела вътрешно и външно, по-голяма количество фреон, наличието на ел. клапан и тн, като естествено има и висок клас конвенционални машини.
    Инверторът в общи линии ти дава по-голям комфорт спрямо конвениционалката Също така ти дава сигурност - че ще можеш да се топлиш и в най-студените дни (поради запаса от мощност). Ако конвенционалката е добре изчислена за помещението, няма проблеми в това отношение

    Прав си, по-евтино ще е, ако си изключваш климатика. Но за разлика 5-10 лева няма смисъл да си съкращаваш живота на машината.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Климатиците може да се изключват без това да се отразява на живота им ако външните температури НЕ ПАДАТ под 12-13 градуса в най-студената част от денонощието, защото климатика бързо наваксва и бързо сгрява стени, под таван до този температурен диапазон.Ако външните температури по прогноза се предвижда да паднат под 10-13 градуса в която и да част от денонощието е добре климатика да не се мъчи да наваксва вечер на ниските темпрератури след като цял ден е бил изключен, а още повече, че зимата обикновенно през вечерта и през нощта прогнозите не винаги са 100% точни и може температурите за паднат рязко за 2-3 часа или просто помещението д аима топлозагуби които климатикът да не може да навакса.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #18

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Разликата ще е максимум 5 лева и то ако сравняваш 12UB с Тошиба за 2K примерно И тази икономия не идва толкова от инверторното управление, а от физическата характеристика на климатика от висок клас - по-големи тела вътрешно и външно, по-голяма количество фреон, наличието на ел. клапан и тн, като естествено има и висок клас конвенционални машини.
    Инверторът в общи линии ти дава по-голям комфорт спрямо конвениционалката Също така ти дава сигурност - че ще можеш да се топлиш и в най-студените дни (поради запаса от мощност). Ако конвенционалката е добре изчислена за помещението, няма проблеми в това отношение

    Прав си, по-евтино ще е, ако си изключваш климатика. Но за разлика 5-10 лева няма смисъл да си съкращаваш живота на машината.
    По това което ми изписахте до тук ми се струва точно обратното, ако говорим за конвенционален климатик. За тези 12 часа, когато няма никой вкъщи той ще се изключи и включи някакъв брой пъти. Няма да има никой вкъщи демек ще изхаби енергия за нищо и сътветно ще се амортизира все едно е работил нормално. Незнам дали го обеснявам правилно и дали ме разбирате, но всяко ел. у-во е проектирано за определено време на работа, няма нищо вечно. Демек N-часа. И по вашите обяснения до тук следва, че климатика ще си е изработил N-часовете, но през половината време няма да е имало реални ползватели на услугата. Аз го разбирам като похабяване на ресурс, самият климатик и ел. енергия. Пак искам да спомена, че говоря за конвенционалния климатик и се позовавам на вашите мнения описани в темата. Аз имам много малки познания в тази сфера и затова си правя изводите изцяло от вашите мнения.

    А относно 1вата част на мнението ти. Защо тогава хората си купуват изобщо инверторни климаци като разликата би била м/у 5 10лв. на месец в полза на инверторния? По този начин инверторния никога няма да се изплати спрямо конвенционалния? Или поне не в някакви разумни години Трябва да има някакъв голям + за да инвестират хората 500, че дори 1500 отгоре в покупката на инверторен климатик.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #19

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Да, това е още една от причините - климатикът се форсира, за да стопли по-бързо - сиреч мъчи се компресорът.

    При конвенционалките това го няма, обаче 60 херца фиксирана скорост и това е:P Пък колкото те стопли, толкова:P Инверторът доста по-бързо достига зададените температури за сметка на форсиране на компресора. Но наистина за под 10 лева разлика в сметката на ток не си струва да си изключваш климатика...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336051800[/time]_________________________________________________

    Кофорт! По-тихи тела, повече функции, повече екстри, по-комфортно охлаждане през лятото - подухва те хладка струя, а не супер студено, няма on/off работа като при конвенционалката (поне не толкова често)

    Естествено, ако ползваш машината целогодишно, парите се избиват доста по-бързо Ако го ползваш само за отопление, не.

    Също ако живееш по на север ще ти трябва и запас от мощност. За климата в БГ това не е необходимо толкова често.

    p.s. Дори и да не изключваш климатика, пак ще ти е по-евтино отколкото с печката, ако я изключваш

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #20

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Да, това е още една от причините - климатикът се форсира, за да стопли по-бързо - сиреч мъчи се компресорът.

    При конвенционалките това го няма, обаче 60 херца фиксирана скорост и това е:P Пък колкото те стопли, толкова:P Инверторът доста по-бързо достига зададените температури за сметка на форсиране на компресора. Но наистина за под 10 лева разлика в сметката на ток не си струва да си изключваш климатика...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336059000[/time]_________________________________________________

    Кофорт! По-тихи тела, повече функции, повече екстри, по-комфортно охлаждане през лятото - подухва те хладка струя, а не супер студено, няма on/off работа като при конвенционалката (поне не толкова често)

    Естествено, ако ползваш машината целогодишно, парите се избиват доста по-бързо Ако го ползваш само за отопление, не.

    Също ако живееш по на север ще ти трябва и запас от мощност. За климата в БГ това не е необходимо толкова често.

    p.s. Дори и да не изключваш климатика, пак ще ти е по-евтино отколкото с печката, ако я изключваш
    Да прав си екстричките са си важни. Но аз не съм толкова изтънчен човек. и не ми се дават 1000лв отгоре за де ме подухва хладко вместо студено

    За мен главната идея е цена/качество. Демек да постигам желания резултат за най-малко пари. И да разбирам, че щом ми харесва да се топля с печка, конвенционалния климатик ще ми върши идеална работа? правилно ли съм разбрал? Зимата го ползвам като печката, да ми стопли чат пат като имам нужда, а лятото да ми поразхлажда стаята.

    П.С. А колко по-евтино ще ми е? Печката също се води много хубава. 340лв. я плащах, Made in Norway пише Демек и тя се води икономична да не излезе накрая, че ще са с еднаква консумация.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #21

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Така е, но наистина се замисли и над това:

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    p.s. Дори и да не изключваш климатика, пак ще ти е по-евтино отколкото с печката, ако я изключваш
    Най-добре не го изключвай изобщо.

    Давам ти един пример с мойто 12UB. 2-3ма души, доста често се готви, пуска се и духалка в другата стая чат-пат, 2 телевизора дето нон-стоп бачкат, външен апартамент, панелка, без изолация, PVC 5 камерно със стандартен двоен стъклопакет 32мм = тотал сметка (най-високата получена за последния зимен сезон) = 150 лева. Вярно е, понякога машината се изключва, но не толкова често.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #22

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Така е, но наистина се замисли и над това:

    Най-добре не го изключвай изобщо.

    Давам ти един пример с мойто 12UB. 2-3ма души, доста често се готви, пуска се и духалка в другата стая чат-пат, 2 телевизора дето нон-стоп бачкат, външен апартамент, панелка, без изолация, PVC 5 камерно със стандартен двоен стъклопакет 32мм = тотал сметка (най-високата получена за последния зимен сезон) = 150 лева. Вярно е, понякога машината се изключва, но не толкова често.
    ами аз съм горе долу същото. 2ма сме. Само че имаме бойлер и ТВ. Печка и хладилик всеки има. Имах сметка от 120лв. През другите зимни месеци варираше м/у 85 и 110. както вече писах има приятел с 4-стаен апартамент с 2 климатика. Живеят 3ма. На боилер са и те. На 14тия етаж обаче демек зимата яко вятър и студ. и сметките им са м/у 110 и 130лв. Затова се поблазних от мисълта, че мойте може да станат по 60 някъде вместо по 100лв.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #23

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    със сигурност ще плащаш по-малко - колко точно не знам... ти си във вътрешна стая и тухла все пак. при мен е външен апартамент панел (външната стена е към 10 метра) като и на долния етаж никой не живя тази зима. имаше една баба която почина и апартаментът си беше празен цяла година.


  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #24

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от zeroheat
    ами аз съм горе долу същото. 2ма сме. Само че имаме бойлер и ТВ. Печка и хладилик всеки има. Имах сметка от 120лв. През другите зимни месеци варираше м/у 85 и 110. както вече писах има приятел с 4-стаен апартамент с 2 климатика. Живеят 3ма. На боилер са и те. На 14тия етаж обаче демек зимата яко вятър и студ. и сметките им са м/у 110 и 130лв. Затова се поблазних от мисълта, че мойте може да станат по 60 някъде вместо по 100лв.
    Зеро, разбирам те много добре, но! Хубав нов климатик за това помещение за около 1000лв. няма да намериш! Излишно е само да се набутваш с пари за разни конвекционалки или мижави инвертори - ще стоиш на студено и ще плащаш ток - да си сигурен!
    Тук има доста хора, които могат да ти помогнат, просто трябва да търсиш 100волтова японка втора употреба. Поискай съвет и контакти за такъв климатик, после си го купи и ще си на топло срещу малко пари през зимата. И запомни - зимата климатик не се изключва, само се намалява/евентуално/, но до 3 градуса от нормалната темп. която наче поддържаш!

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #25

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    По темата мога да изкажа мнение за 1 брой Fujitsu12USB което ще кара втора зима в нашите в Русе.Монтиран е в стая 17кв/м С/И изложение,тухла без изолация,стара дървена дограма с външни ролетни щори,на втори етаж на къща с неотоплявани други помещения.Един вид ''сибирски'' условия зимата.Та климатичето определено показва мускули,и успява да поддържа до 20* в тази стая при външна -12* (нощни) и -5*(дневни) миналата зима,макар че външното ставаше доста шумно(предполагам,че се вкочаниха тампоните на компресора).Като санираме ще може със сигурност и доста повече да стопля.Не ме кефи единствено ''мудния'' дефрост-около 10 мин докато духне отново,но като цяло за мен е мн.добър климатик,с качествена изработка,и на ниска цена
    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Мда... и аз съм със същия 12USB и единствено дефроста дразни 10-11 минути и ако е 2 до 6 градуса към края на дефроста започва да трака компресора.Явно се мъчи нещо,щото и температурата на външния топлообменник се повишава до около 58-59 градуса.Иначе като е малко по-студено компресора не притраква във втората половина на дефроста.
    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    Моя КлиматикGENERAL » Стенен тип » ASH 9 UB пласмасата пука,не много ама пука,топли и при -20 миналата зима,пали и от раз при тая температура,вентилатура го държа на AUTO и той сам си регулира оборотите,при най силна степен се чува свистене на въздуха ,но при по ниските степени почти не се чува,миналата зима в най студеното струята топъл въздух беше 45-47 градуса,много рядко се размразява най много 3 пъти на 24 часа в най големия студ,сметката ми за ток не надхвърли повече от 95 лева,при положение че лятото плащам по 45-50 лева.
    Ми това е в общи линий
    Цитат Първоначално публикувано от m62
    Приветствам темата. Имам два климатика на фирмата Fujitsu General Ltd. Japan - - General ASH 9 UB и ASH 12 UB.И двата са клас А ,изключително икономични, тихи, ефективни с много мощни вентилатори на вътр.тяло.До около -7гр. работят супер, като не се усеща спад на ефективността им.При -12 -15гр. вече започват да работят с по малко паузи и струята е с темп.40-42гр. При -18 -20 работят почти без спиране, размразяват се през 1час и струята е с темп.36-37гр.За разлика от много други климатици, при много ниски темп., шумът на външното тяло почти не се увеличава.Сравнявайки ги с климатиците в службата и тези на мои приятели и познати, смятам, че са от много висока класа и си заслужават парите.Напълно се присъединявам към мненията на freelander, mikk и CP.
    Японците също са опция, да.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #26

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Tony,

    аз разговарях с онзи мой познат дето живее на 14тия етаж. Той има два или 3 климатика, и 3те били предназначени за работа на -5 и тая зима не е имал проблеми. Само единия, който не бил инверторен се случвало да се размързява по няколко пъти в денонощието. Така че мисля да играя за Панасоника от промцията. Аз си сметнах BTU-тата и излизат някъде към 9000 за мойта стая. Така че мисля тая 12ка ще има ресурс да се справи дори на -15 навън. Казаха ми, че е важно тялото да е на слънце. Балконът, на който мисля да го монтира е южен и почти по цял ден грее слънце там. Не мисля, че ще му е трудно да се справи с подържането на 20 22 градуса в стаята.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #27

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Казаха ми, че е важно тялото да е на слънце. Балконът, на който мисля да го монтира е южен и почти по цял ден грее слънце там. Не мисля, че ще му е трудно да се справи с подържането на 20 22 градуса в стаята.
    И зимата да го завиваме с одеало, да не настине Който има северно изложение, да не монтира климатик ли?
    Един климатик, ако е некачествен или некачествено монтиран и на слънце ще има проблеми.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    На някой хора и да им обясняваш те тяхното си знаят Panasonic та Panasonic, но не какъв да е, а онзи евтиният от промоцията.

    Съседът и той имал Panasonic и бил много доволен, но нямал късмета да ги купи неговите на промоция, затова броил повече пари.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #29

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    На някой хора и да им обясняваш те тяхното си знаят Panasonic та Panasonic, но не какъв да е, а онзи евтиният от промоцията.

    Съседът и той имал Panasonic и бил много доволен, но нямал късмета да ги купи неговите на промоция, затова броил повече пари.
    Е, човека има право на избор и мнение.Както и да пита комшията, който има 3 климатика.Нищо, че тук има хора монтирали по 1000 и повече.Те пък може да не знаят.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #30

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    На някой хора и да им обясняваш те тяхното си знаят Panasonic та Panasonic, но не какъв да е, а онзи евтиният от промоцията.

    Съседът и той имал Panasonic и бил много доволен, но нямал късмета да ги купи неговите на промоция, затова броил повече пари.
    на "съседа" не са Панасоник. Просто реших да го питам как е било тая зима в студовете. И аз малко или много съм се занимавал с продажба на електроника и знам, че написаното от производителя трябва да се спазва, но и че някой път те се презастраховат. Но да не влизаме в детайли за поточно линии, модели и нарочно занижени показатели за да влизат в определен сегмент.

    Стана ми ясно, че ме съветвате да не купувам Панасоника. Аз не мога да заделя над 1000лв., поне не на този етап, така че ще чакам едни по-хубави времена. Дано да се опаричя или да излезне някоя 12-ка на добра оферта.

    Може би трябва да направим тема за добри климатици в отделните ценови сегменти. До 1000, до 1500, до 2000 и тн.

    Хубав ден на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 13:52
  2. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  3. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  4. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  5. Дайте съвет за 21" TV
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-02, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе