Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #31

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от zeroheat
    Tony,

    аз разговарях с онзи мой познат дето живее на 14тия етаж. Той има два или 3 климатика, и 3те били предназначени за работа на -5 и тая зима не е имал проблеми. Само единия, който не бил инверторен се случвало да се размързява по няколко пъти в денонощието. Така че мисля да играя за Панасоника от промцията. Аз си сметнах BTU-тата и излизат някъде към 9000 за мойта стая. Така че мисля тая 12ка ще има ресурс да се справи дори на -15 навън. Казаха ми, че е важно тялото да е на слънце. Балконът, на който мисля да го монтира е южен и почти по цял ден грее слънце там. Не мисля, че ще му е трудно да се справи с подържането на 20 22 градуса в стаята.
    Zero,
    Правиш голяма грешка с тези си разсъждения, явно на база на недостоверна информация. Аз живея в Петрич и климатик за отопление до -5С няма да си сложа никога. А и около 0С /-4 до +2/ няма климатик, който да не размразява. Това, което ти е казал "комшията" просто се направи, че не си го чул, ще си спестиш доста главоболия! Виж това и по специално какво казва маги1997 и пак си прецени.
    https://forum.setcombg.com/index.php...7986.1246.html

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #32

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Zero,
    Правиш голяма грешка с тези си разсъждения, явно на база на недостоверна информация. Аз живея в Петрич и климатик за отопление до -5С няма да си сложа никога. А и около 0С /-4 до +2/ няма климатик, който да не размразява. Това, което ти е казал "комшията" просто се направи, че не си го чул, ще си спестиш доста главоболия! Виж това и по специално какво казва маги1997 и пак си прецени.
    https://forum.setcombg.com/index.php...7986.1246.html
    Да разбирам, че според теб климатиците не топлят зимата на под -5? Ако е това ... значи не си прав. Или си много зиморничав и искашв стаята ти да е сауна и да си ходиш по гащи . За -5 съм 100000% сигурен, че климата си върши идеална работа и няма по евтин начин на отопление. При мен дилемата идва в студовете, на -15 примерно. И на практика сте прави трябва да си заделя поне 1400 1500лв. за приемлив инверторен климатик, който да ми върши работа и през зимата без да се вкарвам в приключения.

    Ако някой се натъкне на хубава оферта в моя бюджет нека сподели, ще съм му много благодарен.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #33

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от zeroheat
    трябва да си заделя поне 1400 1500лв. за приемлив инверторен климатик, който да ми върши работа и през зимата без да се вкарвам в приключения.

    Ако някой се натъкне на хубава оферта в моя бюджет нека сподели, ще съм му много благодарен.
    Като събереш парите (дано дотогава все още важи промоцията) си купи това Sanyo SAP-KRV126EHDS.
    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #34

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    да ти кажа наистина добре изглежа на хартия. Твоят опит с тоя климатик какъв е?

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #35

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Опит с този модел нямам. Но си мисля, че е класи над моделите, които бяха коментирани до момента.
    Имайки предвид, че живееш в къща и в стаята има само изолация на тавана, мислиш да поддържаш tо-ри през зимата около 20-22о, този модел е подходящ за отопление.
    И още нещо, ако желаеш да има хомогенна и приятна топлина в стаята през отоплителния сезон е нужно климатика да работи постоянно и само да намалиш с 3-4о от зададената, когато тя не се обитава. В обратния случай, както мислиш да процедираш с изключването му през деня, няма да усетиш/те никакъв комфорт.

    П.С. У нас работят 2 Тошиби non-stop от м.Октомври до м.Април и най-високата сметка за електричество беше през най-студения м.Февруари тази година - 136лв., през 2011г. м.Януари - 126лв.(най-мразовития за миналата година).

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #36

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    zeroheat вземи YE12MKX, който се продава по знайни и незнайни фирми около 750 лева, сложи нагревател на тавата с термостат от технофрига и си готов с ниския бюджет

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #37

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    zeroheat вземи YE12MKX, който се продава по знайни и незнайни фирми около 750 лева, сложи нагревател на тавата с термостат от технофрига и си готов с ниския бюджет
    Откъде и как да си набавя тоя термостат? предлага ли се при монтажа? Как точно се монтира? Моля те поясни малко повече.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339981860[/time]_________________________________________________

    Докато си разглеждах се натъкнах на тези два бюджетни екземпляра:

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-CS/CU-RE12HKE

    http://www.climashop.bg/climatic/cat...l#.T96ADrUS0lx

    Какво мислите за тях?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #38

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    За такова описание:
    иначе стаята е стандартна, някъде 5х4х2,5м. Вътрешна е, има само една външна стена. Стената не е изолирана, но тавана е
    отговорът може би е: Мицубишито коeто си посочил от линка може и да свърши работа, но за по сигурно може и fujitsu/fuji/general 12 LEC

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #39

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    На 20 кв стая не си слагай 9-ка, да това Мицубиши е супер климатик, но не и за твоя случай. Като препоръка мога да ти дам следните варианти: Ако искаш климатик до 1000 лв - Panasonic YE12MKX, ако ти се занимава с банките за енергийна ефективност можеш да видиш Fujitsu Asyg12LEC.
    Нагревател и термостат към външното тяло може да ти сложи всяка нормална фирма за климатици, като в зависимост от качеството на ваната и другите материали цената е между 60 и 100 лв с поставянето. Идеята на този термостат е да контролира нагревателя, за да не ти дърпа ток нонстоп, а да се включва само при определена темпертатура(примерно -2 градуса).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #40

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    тези реотани сигурно са позлатени

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #41

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от fen./hitachi
    тези реотани сигурно са позлатени
    Правиш си ги сам и позлатяването изчезва моменталически.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #42

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    първоначално неандерталците са си правели всичко сами дялали са си клечките за зъби, ковяли ка си сами златните украшения и са си монтирали сами реотаните на климатиците

    по-късно са разбрали, че един ще монтира климатици, друг ще меси хляб, защото така е по-висока производителността

    след мизерията през последните десетилетия отново станахме неандерталци...

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #43

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    след мизерията през последните десетилетия отново станахме неандерталци...
    А ти какво очакваш... хомо еректус?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Ама и вие сте много интересни. Като тръгне човек сам да си сложи две жички - неандерталец бил. Ами климатик втора употреба на 10г. какво е? Що ги препочръчвате, и тия дето си ги купуват хомо ерктуси ли са.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #45

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от Vimaxclima
    На 20 кв стая не си слагай 9-ка, да това Мицубиши е супер климатик, но не и за твоя случай. Като препоръка мога да ти дам следните варианти: Ако искаш климатик до 1000 лв - Panasonic YE12MKX, ако ти се занимава с банките за енергийна ефективност можеш да видиш Fujitsu Asyg12LEC.
    Нагревател и термостат към външното тяло може да ти сложи всяка нормална фирма за климатици, като в зависимост от качеството на ваната и другите материали цената е между 60 и 100 лв с поставянето. Идеята на този термостат е да контролира нагревателя, за да не ти дърпа ток нонстоп, а да се включва само при определена темпертатура(примерно -2 градуса).
    А каква е разликата м/у YE12MKX и JKE?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 13:52
  2. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  3. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  4. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  5. Дайте съвет за 21" TV
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-02, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе