Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #1

    Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Здравейте колеги,

    Забелязах тази промоция:

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...-CS/CU-UE12JKE

    и сериозно се замислих дали да не се възползвам. Пълна гаранция 5 години + монтаж.

    Аз да си призная не разбирам много от климатици, но главно ме интересува да топли сравнително добре и да не харчи много. Само за сведение ще се ползва в къща, в стая около 20кв.м. с една външна стена с нова 5 камерна PVC дограма. Досега се отоплявахме с конвекторна печка 2KW и сметката беше около 100лв. За съжаление не мога да отделя повече от 1000лв. и не мога да си позволя нещо от рода на CS-XE12MKEW/CU-E12MKE-3.

    Надявам се да ми дадете разумен съвет. И всъщност да ми кажете ако има и други марки и модели, които е редно да погледна. Или пък да ми кажете да се откажа и изобщо да не гледам ниския клас системи.

    Ще чакам с нетърпение мненията ви!


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Моделът е изпълнен с капилярка, но при тази марка почти всички са по този начин и това да кажем няма значение. Това което има значение, е че на отопление го дават предвиден за работа до външна температура -5°С. До тук всичко изглежда добре, но погледнах в сервизното му и видях, че няма чек вентил тоест капилярката за лято и зима е една, а щом е една е предвидена за положително изпарение през лятото да не замръзва вътрешният топлообменник. Климатиците с единична капилярка по мои наблюдения и мнения от форума топлят добре до външна температура +5° и максимума за тях, до който се усеща топлене е 0°С.

    Това е един от малкото модели на тази марка, при който в сервизното му няма информация какво става с отдаваната мощност при спадане на външните температури иначе всичко друго си е там, а само това липсва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #3

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    да разбирам, че няма да ми върши работа зимата?

    Нищо, това е хубаво да се знае, а не да се овътря с пари.

    Случайно попаднах на оферти за климатици Финлукс.Какво мислите за тях, като заместител на този?

    Примерно ето този вариант:

    Finlux FSG-12AA410DCM А+INVERTER

    http://www.zora.bg/?go=product&itemId=18980

    казват,че имал нагревател на външното тяло и оцелявал дори при -20. Реално ли е това?

    Благодаря предварително.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Леко външно тяло има - само 30 кила. Но за тия пари не е чак толкова зле според мен. Стандартен климатик с капилярка...

    970 g фреон
    900W компресор с обем 9.2 cm3

    Зависи какви са тия 20 квадрата. Ако са с височина 3.20 м, много ще се мъчи машинката... Какво изложение? Изолация вътрешна/външна имаш ли?

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    За условията: помещение 20m² в къща и до 1000 лева си вземи конвенционална 18-ка. Сравнявайки между много обикновени 18-ки избери тази на която двете и тела тежат най-много и консумираната мощност на вход е най-голяма.

    18-ка при условие, че с електрическата печка 2kW е нямало проблеми с отоплението.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #6

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от zeroheat
    да разбирам, че няма да ми върши работа зимата?

    Нищо, това е хубаво да се знае, а не да се овътря с пари.

    Случайно попаднах на оферти за климатици Финлукс.Какво мислите за тях, като заместител на този?

    Примерно ето този вариант:

    Finlux FSG-12AA410DCM А+INVERTER

    http://www.zora.bg/?go=product&itemId=18980

    казват,че имал нагревател на външното тяло и оцелявал дори при -20. Реално ли е това?

    Благодаря предварително.
    Ти за кой от двата говориш?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1335974007[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    За условията: помещение 20m² в къща и до 1000 лева си вземи конвенционална 18-ка. Сравнявайки между много обикновени 18-ки избери тази на която двете и тела тежат най-много и консумираната мощност на вход е най-голяма.

    18-ка при условие, че с електрическата печка 2kW е нямало проблеми с отоплението.
    нормален, конвенционален климатик, няма ли да харчи много? Досега с печката си беше идеално, но ми се искаше да намаля сметките. Тъй като много от приятелите ми ползват климатици и сметките им са драстично по-ниски(поне 50%).

    иначе стаята е стандартна, някъде 5х4х2,5м. Вътрешна е, има само една външна стена. Стената не е изолирана, но тавана е. Като цяло не е чак толкова студена стая. Другите, съседните стаи са доста по студени.

    Като цяло да разбирам, че не ме съветвате да инвестирам в климатик, щом не мога да дам повече от 1000лв.?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #7

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    За Панасоник-а говорех аз. Според мен има смисъл от климатик при теб. Добре си изолиран.

    Fujitsu 12UB e добра конвенционална машина - трудно замръзва и работи добре.
    http://www.**********************/klim...-12uc-127.html
    http://www.**********************/klim...12uc-1212.html
    Панасоникът също става.
    Сигурно има и други опции. Изчакай и други включвания.

  10. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #8

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Ако искаш хубав климатик и най-вече икономичен възползвай се от програмата кредит енергийна ефективност и си вземи ето това - NE-12LKE виж за ко става въпрос, колко му е консумацията https://forum.setcombg.com/index.php/topic,57139.0.html .

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Производителите на база тестове твърдят, че разликата в сметката за ток между два еднакви климатика единият с инверторно управление, а другият ON/OFF не надхвърля 30% при условие, че двата типа се ползват в температурните диапазони, за които са предвидени да работят. Тази цифра се посочва в почти всеки търговски каталог за климатици.

    Ако се сравнява инвертор предвиден официално да работи до -15° и конвенционален официално до -5° и конвенционалният се ползва цял месец в температурният диапазон от -5° до -15° разликата в сметката за ток между двата вида се увеличава със спадане на температурите.

    Температурните диапазони са важни и не може да се очаква уреда да върши работа извън диапазона, за който е предвиден да работи или да продължи да я върши по същият начин.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #10

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Ако искаш хубав климатик и наи вече икономичен вазползваи се от програмата кредит енергиина ефективност и си вземи ето това NE-12LKE виж за костава вапрос колко му е консумацията https://forum.setcombg.com/index.php/topic,57139.0.html
    Би ли ми казал къде да прочета за тази програма? И как да се вазползвам от нея? И реално какво би ми дала?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336034340[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    За Панасоник-а говорех аз. Според мен има смисъл от климатик при теб. Добре си изолиран.

    Fujitsu 12UB e добра конвенционална машина - трудно замръзва и работи добре.
    http://www.**********************/klim...-12uc-127.html
    http://www.**********************/klim...12uc-1212.html
    Панасоникът също става.
    Сигурно има и други опции. Изчакай и други включвания.
    На тези COP-a им е много нисък ... Няма ли да харчат много? Гледам, енергиен клас C, D? Мен идеята ми не е просто да се топля, а да ми е по-евтино, от колкото с конвекторната печка. Както е написал колегата Valen1 разликата м/у нормален и инверторен може да стигне 30%, което за мен е доста голяма разлика. Горе долу като гледам цените мисля, че с две години работа разликата от 200 250 можеда се нулира и в следващите 7 8 или там колкото му остават живот, си само на +(ако си с инверторен спрямо нормален).

    Друго нещо за което исках да питам са температурите в България. Аз съм на 27 и ми се струва, че тази година за 1ви път беше толкова студено(говоря за София). За другите години нямам спомен да сме имали температури по-ниски от -10 за повече от 2 3 дни. Обикновено са в порядъка -5 до -10 за януари и февруари. Затова се хвърлих на тоя климатик - Panasonica. Пише, че е за -5, така че си помислих, че ще се справи и с -10, с повишена консумация разбира се, заради по честия дефрост. Но явно според вас не е така както си мисля. А да дам примерно 2000лв за наистина хубав климатик .... няма смисал. Ще се изплати евентуално след 7 до 10 години. За мен това не е приемливо.

    Мерси на всички за проявената активност, на този етап преустановяам търсенето. Но много ще се радвам ако някой предложи нещо хубаво в диапазона около 1000(с монтажа).

    Хубав ден.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336032591[/time]_________________________________________________

    един колега ми предложи да погледна този модел:

    CS-YE12MKE/CU-YE12MKX 12000 BTU

    http://klimatici.com/product_info.ph...products_id/66

    какво мислите за него?

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #11

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    фуджикът е А клас COP 3.85 Данните на този сайт не са верни. Потърси данни за машината в Гугъл. Потърси и мнения за този климатик тук във форума Просто напиши Fujitsu 12UB или 12UC в search-а Можеш и в гугъл да напишеш "Fujitsu 12UB forum.setcom.com"

    Тая година е тестван и на -20 и си топли, въпреки че по сервизно е до -7

    Дори и с D клас климатик отоплението ще ти е в пъти по-евтино спрямо конвекторите Моят дъртият е C клас и съм супер доволен

    p.s. COP коефициентът е даден на външна +7 и вътрешна 20 градуса (20 градуса откъдето климатикът смуче въздух от помещението - тоест горе до тавана). Сиреч, за да правиш икономия трябва да си мръзнеш Колкото по-ниски температури поддържаш, толкова по-евтино ще ти е отоплението... Но в крайна сметка нали целта е на теб да ти е топло
    Ами ако навън не е точно +7? Къде отива COP-а? При машина от този ценови клас не се надявай на висок COP до ниски температури. На -1 -2 градуса COP ще ти е към 3.00 вече За сравнение при най-марковите машини на -1 -2 COP ще е малко над 4.00 само Вече на -10 "марковите" отиват на малко над 3, а при ниския клас отива към 2 и нещо си. И това пак са празни приказки на база на сервизната документация на машините... В реалния живот друго се случва Но в никакъв случай COP не е, както е описан на хартия Мое мнение...

    12UB-то ми харесва защото не е от ония климатици дето трябва да ги мислиш и да ги поливаш с топла вода като замръзнат. Той просто си работи Не е съвършен, но за тези пари е доста добър избор Също така на теория е доста здрав, доста е опростен, няма излишни датчици, няма инверторно управление. Семпла машинка но вършеща работа


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #12

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    сега като се позачетох, може би наистина конвенционален климатик ще ми върши добра работа. До колкото четох разликата м/у инверторен и конвенционален климатик е в режима на работа. Инверторния е непрекъснато в оптимален режим на компресора, докато конвенционалния винаги работи на максималния режим на компресора, само че отвреме на време се изключва. Така прави и конвекторната ни печка. Двамата с приятелката ми работим по цял ден, така че през деня няма нужда климатика да работи. Идеята е да се включи малко преди да си доийдем, да стопли и да държи сравнително топло през нощта.

    Така ли е философията или аз бъркам?

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #13

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Най-здравословно за машината е да не я изключвате - инвертор или не, няма значение. Познавам много хора, които с години вече си ползват климатиците като стандартни печки, но машинките си работят. Не е гаранция, че ако я изключваш и включваш ще се счупи, но имай едно наум... Не е здравословно И пак си зависи от климатика... Най-добре намаляй градусите, като те няма. При мен климатиците си работят цяла зима, само за чистене на филтрите се спират.

    Да, конвенционалката се спира и пуска - on/off. Инверторът по-плавно регулира температурата в помещението. Конвенционалката топли колкото може, а инверторът повишава консумацията и съответно отоплителната мощност - сиреч има запас от мощност.


  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    Определено така да го пускаш за малко и да стопли става докато не падне под 0 после хем няма да го имаш дълго хем ще си студувате с такова ползване. Климатика идеята е да се пусне на есен и да се изключи на пролет,

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #15

    Re:Дайте съвет за Панасоник UE12JKE.

    ами така като гледам разликата в ценаа е поне 400 500лв(конвеционален спрямо инверторен). Това е много ток!

    Мисълта ми е ако да кажем разликата в сметката за тока на месец се различава с 20лв в полза на инверотния .... тея 500 ще се стопят чак след 25месеца(зимата е горе долу 4 месеца). Демек някъде 5 6 години.

    Но все пак бих искал да си купя инверторен. И май просто ще изчакам 4 5 месеца и ще се надявам да се появи някой модел, който да ми влезе в бюджета.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336040928[/time]_________________________________________________

    Наистина ли твърдите, че тока за климатика ще е по-малко лева/месец, ако той си седи 12 часа включен на дневна тарифа, а вкъщи дори няма никой? Това са горе долу 20дни по 12 часа, някъде 240 часа климатика ще работи без да има нужда от него. Дори и на малки градуса, да кажем 16, това мисля, че е минимума на повечето. Искате да кажете тези 240 часа на месец той ще изхаби по-малко от колкото да се включва всеки ден и да достига работен режим всеки ден?

    Като си купупвах конвекторната печка от специализирания магазин също ми казаха да не я изключвам, а просто да и сваля градусите на 18. Но спед като почнах да си я ползвам само когато имаше някой в стаята, демек само когато имаше нужда от нея, сметките ми паднаха с някъде 20тина лева.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 13:52
  2. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  3. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  4. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  5. Дайте съвет за 21" TV
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-02, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе