Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73
Like Tree6Одобрявам

Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Не знам колко са чести, но клиeнта сравнава работата с друга машина и разликата от тука до небето. Не иска и да чуе вече за Panasonic-a. В сухия студ влагата е малко, ако топлообменика е чист дефростите са абсолютно ненужни. Как на едни машини може да прави дефрост само при нужда а при други, когато им е кеф. Човека е прав, 5 дефроста на нощ и струя леден въздух върху теб е направо супер.

    Не знам дали при новия NE или QE-12NKE е така, там компресора е 900 вата, но не е скрол а роторен.
    Този пост е редактиран от Mega; 01-01-13 в 22:02.

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #47

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Според мен едвали има някаква разлика в алгоритама на размразяване при повечето марки разликата идва от типа компресор количеството фреон и големината на външния топлообеник.Все пак Тошибата е с по голям външен топлообеник а Панасоника му е по малък и е нормално Тошибата да прави по редки дефрости

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #48

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Човека е прав, 5 дефроста на нощ и струя леден въздух върху теб е направо супер.
    Човека за себе си е прав, за това не споря.

    Но струя леден въздух няма, просто при дефрост "тъпия" климатик сам си затваря клапата.
    В спалнята съм с друг климатик, вътрешното тяло над главите, като си лягам просто му дигам клапата в най-горно положение и няма студен въздух.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #49

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Нямам лични наблюдения над модела, просто предавам думите на клиента. А той няма никакъв интерес да си измисля и да продава нов климатик с 500 лв. загуба, само и само да го смени. За мен мнението на клиента оперделено е важно.

    turboie, Mitsubishi-то от подписа ми е в най-тежките условия и в тази квадратура няма по-чест дефрост от два часа. Ако няма мъгла и снеговалеж не дефроства с дни. Никога не е имал празен дефрост. Не подценявам Nordic модела, но очахвах, доста по-умни дефрости.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #50

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Аз също не съм доволен от честите дефрости, ама какво да се прави. Уж четох много, ама за този нямаше мнения на потребители.
    Лаик съм в тази област, но мисля, че на климатик за 1700 и кусур лв би трябвало да има читави датчици за обледяване на външното тяло. Може и софтуера да е виновен, имам чувството, че при падане на температура под -5 градуса, започва контролни дефрости на 40 минути.
    Ще го наблюдавам по-нататък как ще се държи, ако забележа нещо интересно, ще пиша.

    Тя баба ми правилно ми казваше: "Като станеш на 30, недей да пробваш нищо ново". Важи с особена сила за климатиците. Ако пак ми се наложи да купувам климатик, ще избера стар модел поне на една зима.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2
    #51

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Здравейте господа съфорумци! За много години, живи и здрави и по успешни през новата година. Нека споделя и аз моето мнение като собственик на въпросния климатик относно дефростите. Смятам, че дефростите са чести и много кратки. Вчера около един градус навън климатика направи един дефрост за около две минути може би (не съм го засичал, но беше много кратък). Побързах да погледна външния топлообменник и на пръв поглед беше абсолютно чист. A дали е така както казва колегата turboie с това, че не се вижда скреж не значи, че няма лед между ламелите. Чудя се дали с честите дефрости климатика не си държи по-добре почистен външния топлообменник и това да води до по-ефективната му работа? Ако говорим за топлене, топли много. Тази зима не е ставало много спудено, но една нощ при външна температура минус 12 градуса му зададох 25 градуса в стаята и ги достигна много бързо. Климатика си затваря клапата в режим на дефрост само когато клапата е оставен на автоматичен режим. Но дори и да не е на автоматичен и клапата да е отворена, не се усеща струя хладен въздух.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #52

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Здравейте, виждам че темата е за QE-, но гледам доста собственици на NE- пишат, та ако някой му се занимава, би ли ми сподели, на колко градуса държите машинките и намалят ли като ги стигнат? Ако зададете над 23 усещате ли след време струя по прохладен въздух? Значи машината определено топли, консумацията определено е смешна , но ми е много странен тоя климатик... Зададени 20г постига си ги и мирясва, не се чува, направо не работи... дори и доста студено навън, давам му 26 след 10 мин в стаята вече се потиш... бълва лава. Тука сега ми е странното.. 22-23-24 като му се зададат ги стига, но не намаля, както се държи при зададени 20г и след известно време започва да духа по прохладен въздух... ако му дам 26-28 става баня, не намаля... но и прохладен въздух не духа...
    Иначе за дефростите определено не са по време... шумнички са, но не са по време и дори и да не е на ауто клапата, почти напълно спира турбинката и хладен въздух не се усеща... трябва да си завра ръката в клапите, за да се усети лек полъх...Машината 12-ка е сложена в 16.5м2 стая, север, последен етаж, кофти изолация... 3.5-4м тръбен път.
    Просто ми е интересно друг има ли подобни наблюдения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #53

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Съвсем нормално е да туха топли при зададнеи 26-28 и да не намаля оборотите на компресора. За да държи в помещението тези високи градуси без изолация ще духа винаги топли и няма да намала до хладък въздух.Климатика ще отдава толкова топлина колко са ти загубите това е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    19
    #54

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Цитат Първоначално публикувано от travel_mate1 Виж публикацията
    Здравейте, виждам че темата е за QE-, но гледам доста собственици на NE- пишат, та ако някой му се занимава, би ли ми сподели, на колко градуса държите машинките и намалят ли като ги стигнат? Ако зададете над 23 усещате ли след време струя по прохладен въздух? Значи машината определено топли, консумацията определено е смешна , но ми е много странен тоя климатик... Зададени 20г постига си ги и мирясва, не се чува, направо не работи... дори и доста студено навън, давам му 26 след 10 мин в стаята вече се потиш... бълва лава. Тука сега ми е странното.. 22-23-24 като му се зададат ги стига, но не намаля, както се държи при зададени 20г и след известно време започва да духа по прохладен въздух... ако му дам 26-28 става баня, не намаля... но и прохладен въздух не духа...
    Иначе за дефростите определено не са по време... шумнички са, но не са по време и дори и да не е на ауто клапата, почти напълно спира турбинката и хладен въздух не се усеща... трябва да си завра ръката в клапите, за да се усети лек полъх...Машината 12-ка е сложена в 16.5м2 стая, север, последен етаж, кофти изолация... 3.5-4м тръбен път.
    Просто ми е интересно друг има ли подобни наблюдения
    От сервизното:
    12.1.4. Heating Operation12.1.4.1. Thermostat control
    • Compressor is OFF when Intake Air Temperature - Internal Setting Temperature > +2.0������C.
    • Compressor is ON after waiting for 3 minutes, if the Intake Air Temperature - Internal Setting Temperature < Compressor OFF
    point.
    Как го тълкувам аз: при достигане на зададените градуси работи на минимум с идеята да ги поддържа и изключва чак когато подмине зададените с 2 градуса.

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #55

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Точно така правилно си казал Моделите са с нисак минимал и го постигат и си работят на него даже 9 ката слиза и по надолу в по топло време При ниския минимал духа много слабо топло като саздава осешане за хладно но то нее хладно е едвам доловимо топло.При мен са на 22 градуса цяла зима от есента и си мъркат като само в топло време исключват иначе си мъркът на минимал и хабят сега в тия жеги кам 70-100 вата .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #56

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Как е Панасоника 12ка?Някой има ли отзиви?Предлагат ми такъв от технополис.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #57

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Цитат Първоначално публикувано от MuPo Виж публикацията
    Как е Панасоника 12ка?Някой има ли отзиви?Предлагат ми такъв от технополис.
    от там може да си купиш ТВ,радио или печка,но климатик си вземи от фирма за климатици и то сериозна за да нямаш проблеми с гаранцията.Нека дойдат на място обсъдите и решите мястото на монтажа

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #58

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    А като модел как е ме интересува?Шум?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #59

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    като всеки панасоник в началото добре после идва шума.инвестирай малко повече пари и вземи нещо по добро

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #60

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Незнам под какво имаш предвид после но проблеми с моторите ги има при всички марки след 5г на експлатация някои искарват и повече години но Панасоника си е тих по принцип
    total666 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Едно рамо - SAMSUNG UE-40F6400 vs.PANASONIC TX-L42ET60E
    От johny3 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 04-11-13, 15:05
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. С.Т.А.Л.К.Е.Р.И, дайте едно рамо!
    От XIIID във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-07, 09:33
  5. Моля ви за едно "рамо" за Р4 1.6 Willаmate
    От Macharoka във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-03, 03:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе