Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58
Like Tree1Одобрявам

Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #1

    Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Здравеите имам следния проблем .Климатика е монтиран в спалня и го ползвам отскоро при зададените 21-22-23 градуса не духа топло а хладно ,трябва да му задам >25 за да задуха приятно топло .Досега го настроивах на 21-22 градуса и ауто и допреди седмица когато беше по топло нямаше проблем достигаше градусите плюс един-два отгоре ,и си работеше тихо като на първа степен на вентилатора .Сега обаче като застудя зададените градуси понякога едвам ги достига понякога е с един градус по малко и затова не спира и за минута а постоянно духа все едно е на 5 та степен на вентилатора и е доста шумен (но както казах духа хладно ).Тази нощ реших да го направя от ауто на първа степен (единствената на която е що годе безшумен а база за сравнение са ми хаери и осаки !!!) .След като от настроика 23 градуса и ауто (иначе тези градуси ги беше почти достигнал ) го настроих на първа степен започна едно странно деиствие :задуха силно за 5-10 секунди и намаля и това се повтаря многократно дори и след промяна на вентилатора на втора ,трета ,четвърта степен. Относно шума,когато натисна бутона quite има промяна в силата на шума само ако вентилатора е на първа степен ,ако е на 2,3,4,5, или на ауто няма никаква промяна ?!?.

    - - - Обновено - - -

    Аз ще продължа с моя монолог за проклетия панасоник .Тази вечер вдигам градусите от 22 на 26 защтото къпем бебе ,следва обичаината промяна хладната струя която излиза при 22 става доста топла и за 15-тина минути прави 24,3 градуса след което настроивам на 23 градуса и вместо да спре климатика само започна да духа пак хладновато ,настроивам на 22 и пак същото (термометъра в срещуположния край показва 23.7 градуса на височина 60 см от пода )!?! вентилатора и в двата случая е на ауто и доколкото мога да преценя духа с една и съща сила .

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #2

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Причини - много. Бих посъветвал да го включите на отопление, на максимални градуси и на най-висока степен на вентилатора. След десетина или повече минути измерете разликата на температурата между входящия и изх. въздух. Ако е под 20-на вероятно е за фреон. Ако е над 20 причината ще е друга. Например повредена термосонда или навряна прекалено близо до топлообменика.
    Успех.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #3

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Съвсем нормално поведение, след като си вдигнал градусите до 26 и е започнал да топли и след това си го намалил е нормално и той да намали нали е инвертор, ако искаш да спре трябва още да намалиш примерно на 21 ама каква ти е файдата. Няма как хем да изкарва много топла струя хем да поддържа 22 градуса, ако е много топла то температурата ще се вдигне,нали това е работата на инвертора всячески се опитва да намали оборотите за да харчи по малко ток. Бих те посъветвал да го оставиш на 25 градуса и да се абстрахираш от сметките за ток и всичко ще е наред

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Къпете детето в стаята с фуджицуто.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #5

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    По принцип си прав

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Съвсем нормално поведение, след като си вдигнал градусите до 26 и е започнал да топли и след това си го намалил е нормално и той да намали нали е инвертор, ако искаш да спре трябва още да намалиш примерно на 21 ама каква ти е файдата. Няма как хем да изкарва много топла струя хем да поддържа 22 градуса, ако е много топла то температурата ще се вдигне,нали това е работата на инвертора всячески се опитва да намали оборотите за да харчи по малко ток. Бих те посъветвал да го оставиш на 25 градуса и да се абстрахираш от сметките за ток и всичко ще е наред
    По принцип си прав ,но при мен какво се случва ,когато е настроен на 21-22-23 градуса не духа достатъчно топло и никога не достига зададените градуси т.е и никога не спира да работи ,вентилатора е на ауто и е доста шумен (бахти инвертора).Аз мисля че трябва да си духа топло и като достигне зададените градуси да спре или да се кротне на минимума .На 25-26 го настройвам само когато къпем бебчо и никога не съм го оставял за по дълго от 15-20 мин за да разбера дали ще ги достигне тези градуси и заработи на минимума си (за това време при зададени 26 ,достига 24 и малко )Не искам да го оставям на 25 защото ни е висока тази температура най си ни е добре при 22-23 градуса . И да добавя че имам втрешна изолация на всички стени с фибран 2.5 см и таван от гипскартон с вата ,пода е ламинат с подложка 5мм фибран и 3 мм обикновена подложка ,терасна врата и прозорец алуминиева дограма и не мисля че имам големи топлозагуби ,въпреки че три от стените са външни

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    С три стени са си големи загубите аз имам стая с две и знам кво е.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    pavlos, Мери температурата горе, където я мери и климатика, не в другия край на стаята. И ако този инвертор е "бахти", защто не си взе по-малко "бахти" от 2400 лв.? За тия пари е прекрасен, да има доста трески, но за парите си е бомба.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #8

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Къпете детето в стаята с фуджицуто.
    Е то и така беше ,LDC е хала работеше ми он-оф почти до големите студове януари и февруари .Само малко беше дразнещ звука от фреона при спиране и тръгване ама се понасяше (може би защото тръбния ми път е под два метра ) Но се преместихме и то остана в старото жилище ,а панасоника , защото трябваше да купувам друг климатик и поради това, че нещо не ми харесваше как работи преместих в новото за да видя дали ще го бива или не поне докато е още в гаранция .

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Виж сега, климатика не е печка. ТОП моделите са добри, но и на тях им намират кусури. Зависи какви са ти очакванията. Ако имаш големи очаквания отиваш към топ модел. Ако и те не ти харесват отиваш на ТЕЦ, там стискаш зъби и се молиш да платиш на монополиста и да ти останат за памперси.

    И мери температурата горе, защото от долу, до горе има 2 градуса разлика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #10

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Цитат Първоначално публикувано от KTT Виж публикацията
    Причини - много. Бих посъветвал да го включите на отопление, на максимални градуси и на най-висока степен на вентилатора. След десетина или повече минути измерете разликата на температурата между входящия и изх. въздух. Ако е под 20-на вероятно е за фреон. Ако е над 20 причината ще е друга. Например повредена термосонда или навряна прекалено близо до топлообменика.
    Успех.
    Това с фреона е другия проблем .При преместването на климатика в новото жилище се установи теч ,оправиха го и го допълниха ей така на око и климатика не заработи .мУнтажниците се усетиха че са го наляли до козирката и започнаха да изпускат фреон докато запо4на да работи .Та сега само бог знае колко фреон има в него ,а и компресорно масло трябва да е изтекло защото там където изпускаха фреона имаше голямо мазно петно. Вече е време за годишната профилактика и за фреона се разбрах с шефа им да ми го заредят на везна ,но за компресорното масло нямам и идея какво трябва да се направи ?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #11

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    ... Aaa, това е друга бира, тук не климатика е виновен. Така на око само ракия сипвам. Ако намериш някой да го зареди не на око, може да се променят нещата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #12

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    pavlos, Мери температурата горе, където я мери и климатика, не в другия край на стаята. И ако този инвертор е "бахти", защто не си взе по-малко "бахти" от 2400 лв.? За тия пари е прекрасен, да има доста трески, но за парите си е бомба.
    Mega благодаря за съветите ,не ме разбирай погрешно ,не търся кусурите на климатика ,просто искам да разбера дали работи правилно и нормално машината ми .

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    pavlos , първо гледай за заредят машината по табелка, преди това да тества за пропуск. После пиши и ще говорим. Сега все едно нямаш малсо в колата, но се чудим, дали върви добре...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #14

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Благодаря на всички за помоща ,сега оставям настрана всичко което може да е породено от субективност като начин на измерване на температура ,моите представи за това как трябва да работи един инвертор ,размер на топлозагубите и т.н и искам да ми кажете това дали е нормално и правилно поведение на инвертор : <<След като от настроика 23 градуса и ауто (иначе тези градуси ги беше почти достигнал ) го настроих на първа степен започна едно странно деиствие :задуха силно за 5-10 секунди и намаля и това се повтаря многократно дори и след промяна на вентилатора на втора ,трета ,четвърта степен. >> (първия ми пост )

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    ... и мери температурата горе от където засмуква. Той там нюха. Ако там е колкото си задал, вдигаш градусите и вентилатора до поносима степен на чуваемост. Идеята е да върти по-голям обем въздух и да прави температурата в помещението по-равна. Относно шума, винаги съм казвал, че 21-те децибела на Panasonic са мит. Тоест те са достигани реално явно, за да мине Евровент, но при какви условия не знае никой. Един Daiseikai-5 с 27-те си децибела е по-тих.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с обектива - PANASONIC DMC-FS5
    От Frost във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 04-02-13, 23:54
  2. Проблем с Panasonic 50VT20
    От LeBron във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-12, 23:03
  3. Проблем с Panasonic DMC-TZ2
    От DigiPro във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-10, 14:47
  4. Проблем с Panasonic FZ7
    От vino4erpec във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-09, 12:45
  5. Проблем с software за Panasonic VS6
    От Freestyle във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 15-09-06, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе