Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43
Like Tree12Одобрявам

Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    @steffan, никой не коментира температурата на струята при теб, където минимум при топлоотдаването изобщо няма. Фирмата-производител на твоето изделие ги брандираше преди 35 години като Panasoanic, защото още имаше закони. Разликата между тях и тези на Панасоник беше нещо като разликата между Москвич и Буик. В днешно време буквичката просто изпадна, някак си. Толкова по този въпрос.
    @ Alexi и Alexandras,
    Може ли някой от вас да ми каже дали Hitachi RAS-25CNH2 е с капилярка, за да сравня температурите на струите?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    в сравнение с адаша аз съм лаик не ме приравнявай с него ( тука няма сарказъм просто той е професионалиста в тия техники )

  4. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #18

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Колеги да не пускам друга тема ще питам в тази. Този климатик от подписа ми се оказва,че в дъждовно време изобщо не може да се ползва за отопление.На 1ч работа прави 20мин почивка за размразяване.Наистина семейството ми не може да разбере,че с 1 климатик не може да се отоплява апартамент от 64м2 и оставят вратите отворени,но в сухо време това размразяване го няма ,дори и при -3/4 градуса а топли стабилно 2 стаи и 1 коридор с обща площ от около 40км/2.Та сега гледам едни дайкини за другия край на апартамента ,та според вас този модел
    Инверторен климатик Daikin ATX35JV/ARX35JV SIESTA
    ще спира ли пак за размразяване в дъждовно време,защото ако е същата работа като панасоника изобщо да не го взимам.Искам да го сложа в хола ,който е 24м/2 с пвц дограма и с външна топлоизолация

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #19

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic


  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    по зле ще е

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #21

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Аз бих си взел висок клас климатик, макар и да е конвенционален, а не инвертор. После можеш да си го "гърчиш" както си поискаш.

    Климатик Mitsubishi Heavy SRK40HG-S/SRC40HG-S

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #22

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Вместо да си взема въпросния конвенционален климатик, може да си вземе още по-висок клас инвертор и то на значително по-ниска цена:

    Климатик Панасоник KIT-XE9NKE-3
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #23

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    9-ка е това

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Искам да го сложа в хола ,който е 24м/2....

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #24

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    9ка, която по номинал е малко по-слаба от климатика, който си предложил, а по максимал над 1кВ по-мощна. И тези киловати ще се запазят значително по-добре при минусови температури, отколкото при твоето предложение, което вероятно под -5 е чао.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #25

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    9ка, която по номинал е малко по-слаба от климатика, който си предложил, а по максимал над 1кВ по-мощна. И тези киловати ще се запазят значително по-добре при минусови температури, отколкото при твоето предложение, което вероятно под -5 е чао.

    сериозно ли сравняваш климатик 35 кила с 950 фреон и 700 ватов компресор с 38 кила 1150 фреон и 1100 ватов компресор? 9-ка с 12-ка?

    MHI то е с EEV а Панасоникът с check valve

    Панасоникът топли повече, да, но винаги е за сметка на нещо, не забравяй. За хора които топлят 60 квадрата с един климатик, мисля че конвенционалка е по-добре. Просто са по-здрави машини.

    Давам ти пример с MHI-то от подписа ми дето е до -5 и то Преди 2 години на -20 топлеше без проблем Дори си достигаше температурата и спираше.

    Да не говорим че дори го пускам на -10 и пали и почва да бълва жега. Не че препоръчвам на някой на прави това с климатика си... Това си е мой личен избор какво да си правя с машините. Просто го споменавам като факт.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #26

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Типичния полет на мисълта при сравнение на климатици. Сравняваме на първо място теглото. Аз догодина ще поръчам китайски инвертори и ще помоля учтиво да ми направят климатиците от 4мм ламарина. Така външното ще тежи поне 52кг за една скапана 12ка. Със сигурност ще има голяма клиентела.

    За компресорите съм съгласен, но не мисля, че МХИ-то с нещо превъзхожда Панасоника, освен с по-високия номинал. Не съм имал честта да разглеждам този модел на живо, но надали има с какво да ме впечатли, освен ако наистина не топли така както казваш при -20, което силно ме съмнява.

    И пак да не забравя да кажа за 10 милионен път, че климатиците десетки години са се правели с капилярки и това не е било никакъв проблем...
    Aleksandars и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    ми те и колите са се правели с карбуратори десетки години ..

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #28

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Не е акуратно сравнението!

    По-скоро сравнявай дросел, който се управлява с жило или с електронен такъв - единствената разлика е по-голямата възможност за контрол и по-точното управление.
    mirandi одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #29

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    ...освен ако наистина не топли така както казваш при -20, което силно ме съмнява.


    Усещането за топло е индивидуално. При мен това е 21 - макс 22 градуса, като машината изключваше дори на -20, а помещението е 24 квадрата. Струята беше над 30 градуса, не помня точно колко. Тук във форума съм писал със сигурност някъде.


    Конвенционалните машини са до -5 не защото под -5 са чао или защото технологията ги ограничава, а просто защото си има определени критерии за топло. Тоест при -5 инверторът се напъва и те стопля, което не е гарантирано при конвенционалката, защото мощността и пада. Сиреч преоразмерена конвенционалка може да си топли и до -20. При занижени изисквания за "топло" резултатът е същият.


    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    И пак да не забравя да кажа за 10 милионен път, че климатиците десетки години са се правели с капилярки и това не е било никакъв проблем...

    Просто го споменах като факт. Въпросното MHI което описвам по-горе (SRK408HENF) също е с капилярки и си топли до -20 без проблем.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #30

    Отговор: Въпрос за размразяване на климатик Panasonic

    Е то като преоразмеряваш и до -30 ще топли не конвенционалка, ами и духалка... Въпросът е струва ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 21-12-14, 19:17
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?
    От hristokk във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 04-02-14, 14:19
  4. Отговори: 13
    Последно: 27-01-14, 13:01
  5. Въпрос за климатик Panasonic cs-xe12eke.
    От kosama във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 21
    Последно: 03-02-12, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе