Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 212
Like Tree94Одобрявам

Panasonic CS-E09QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #181

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    А кой е казал, че е нетоплеща? Може да има други недостатъци, но да не топли не съм разбрал. За тези пари си е супер машината. Има по-добри машини, но на доста различна цена. Та всеки се простира според чергата.
    dodo_pv, AC_From_Hell, spas.slavchev и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #182

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Защо постоянно ми се отговаря със въпрос тук в под форум Клими???
    Назад има поне 10 мнения как някой усещал дискомфорт поради ниската изходяща температура и пр., едва ли искаш да преразказвам темата, в която и ти си участник.

    "Може и да има други недостатъци......" - ама аз няма как да ги разгадая от отговора ти нито от лайкването на колегите, А пък простият ми въпрос бе насочен точно към тези недостатъци и впечатления, но от ползващите такава машина.
    Все пак благодаря за вниманието.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #183

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    JKanchev, надявам се това мое мнение да ви помогне, като се застраховам, че това е лична преценка, като човек занимаващ се с такава техника:
    Плюсове:
    Добри параметри, солидни вътрешно и външно тяло, йонизатор (като допълнителна функция на климатизатора), добра работа като цяло при различни външни температури.
    Минуси:
    По шумна работа на вътрешното тяло при определени параметри, по хладен въздушен поток при определени параметри, ниско качество на пластмасата на вътрешното тяло (визирам горния отварям капак (за съжаление, всички нови машини се произвеждат от рециклирана пластмаса, но поне можеха да направят капака малко по солиден).
    Като обобщение - модела е от малкото топлещи и работещи нови машини на нашия пазар.
    spas.slavchev одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #184

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    За шума, като недостатък, не съм особено съгласен. При заспиване / спане не се усеща, ако е темперирано помещението. А може при мен да е изключение, заради 10 тте сантиметра изолационна вата на таванското помещение и осемте и половина метра тръбен път...

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #185

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Всеки път едно и също коментираме,за тебе не се усеща,за мене може и да е силен шум.Аз например като заспивам и всичко ме дразни,дори и само въртящия се хард на лаптопа на около 3 м. от леглото ми.Как мислиш дали не би ме дразнил панасоника .И моя климатик на 1 ва степен е един от тихите но дразни,единствено мога да кажа за него че наистина не се чува на 1 м от него ако е на тих режим от 16 дб,но тогава не може и да топли добре стаята,която е с големи загуби.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #186

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Защо постоянно ми се отговаря със въпрос тук в под форум Клими???
    кой ти отговаря с въпрос ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #187

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Благодарности към модератора Aleksandars за отговора.
    Проблема със слабият капак означава ли, че трябва просто да бъда внимателен когато го отварям да чистя филтрите или и в други моменти е проблемен?


    Имам едно притеснение свързано с това, че вътрешното тяло ще бъде над главите в спалня - дали ще се усеща обдухването от вентилатора когато е темперирал помещението и следи за температурата в стаята?
    По тази причина съм се насочил и към климатик чиято клапа се отваря надолу /а не нагоре както машините от подписа ми нагоре - усеща се завихрянето когато си отдолу/ или е със две клапи като фуджицутата.
    Това реално ме отказа от RE 09QKE, а екстрите не ме вълнуват много. Правилно ли съм се ориентирал или греша?

    Ще бъда благодарен и за други преки впечатления от работата на машината. Особено ако някой има наблюдения за дунавският климат с мъгли?
    Този пост е редактиран от JKanchev; 08-11-15 в 18:48.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    45
    #188

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Добър вечер.
    За да не отварям нова тема,реших да пиша в тази ,за избор на климатик с бюджет до 1450 лв с монтаж.
    Помещението е спалня 9 м2,северно изложение с изолация отвън и ПВЦ дограма със стъкло пакет. Климатика ще се слага в Пловдив.

    Спрях се на няколко модела:
    1.PANASONIC CS - E09QKEW / CU - E09QKE

    2.MITSUBISHI SRK25ZM-S / SRC25ZM-S

    3.Sharp AY-XP09GHR


    Благодаря
    Този пост е редактиран от barakuda; 27-11-15 в 22:03.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #189

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Panasonic е с най-нисък минимум, което в такова помещение е много важно. Също така е много тиха машина и има доста висока ефективност и добри системи за пречистване на въздуха.

  12. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #190

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    barakuda, погледни също Fujitsu ASYG07LUCA и Daikin FTXS20K.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #191

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Раздрънкания дайкин по-добре не го гледай.
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #192

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от barakuda Виж публикацията
    Добър вечер.
    За да не отварям нова тема,реших да пиша в тази ,за избор на климатик с бюджет до 1450 лв с монтаж.
    Помещението е спалня 9 мм2,северно изложение с изолация отвън и ПВЦ дограма със стъкло пакет. Климатика ще се слага в Пловдив.

    Спрях се на няколко модела:
    1.PANASONIC CS - E09QKEW / CU - E09QKE

    2.MITSUBISHI SRK25ZM-S / SRC25ZM-S

    3.Sharp AY-XP09GHR


    Благодаря
    Предполагам, че спалнята не е 9 мм2,а 9 м2 ,В такъв случай не се занимавай с климатик, при такава изолация в Пловдив.
    По-добре си купи конвектор.
    barakuda одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #193

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от barakuda Виж публикацията
    Добър вечер.
    За да не отварям нова тема,реших да пиша в тази ,за избор на климатик с бюджет до 1450 лв с монтаж.
    Помещението е спалня 9 мм2,северно изложение с изолация отвън и ПВЦ дограма със стъкло пакет. Климатика ще се слага в Пловдив.

    Спрях се на няколко модела:
    1.PANASONIC CS - E09QKEW / CU - E09QKE

    2.MITSUBISHI SRK25ZM-S / SRC25ZM-S

    3.Sharp AY-XP09GHR


    Благодаря
    За Пловдив има много елегантни решения за такива малки помещения. Можеш да вземеш доста нова машинка на 100V, за доста по малко пари от бюджета ти. Разбира се говоря за К2У, но машинки произведрени след 2010-2013г.
    Предимства: нисък минимум, тиха и икономична работа, поддръжка до тебе и най важното - качество.
    bobovo одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #194

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Доста време не съм влизал във форума, и то се напълнило с въпроси, свързани с машини, които аз съм избрал вече и РАБОТЯТ, работят, работят , !
    БАРАКУДА - За тези 9 кв.м с изолация - 9-ката Шарп ще е двойно по-мощна от нужното! Панасоника също е прекалено силна, но ако работи на най- ниска скорост може и да е добре, но тогава има опасност да е топло само в горната половина от стаята, а ниско по пода да е студено. Ако работи на втора степен на вентилатора /както е най-удачно за модела/ - може пък да се усеща повечко течението - тук зависи и разположението на мебелите и монтажа в коя точка ще е! Съвета ми е - търси 7-ца или клима, дет казват от изхвърлените /разбирай японска втора употреба с възможност за работа с нисък минимум/.

    Е12QKE - грам грижи няма на 500м от Дунава . Въпреки, че му поръчах превантивно нагревател за дъното, няма нужда от него. Малко може да се наложи заигравка със настройките - кое ти допада от Еконавито и Аутокомфорта, степента на вентилатора, но после НЯМА грешка. 1-2 пъти тъста ми вика, къф е тоя боклук, той не топли - отивам и гледам - той го сложил на охлаждане посред зима и вика - само духа хладно и не топли . След половин час след като отидох да видя "що така" и беше над 22 градуса при /-10/. Тук да кажа, че Панасоник трябва да направят ПО-Юзърски ориентирано дистанционно

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Тих режим или най-ниска степен на обдухване е включен в алгоритъма "авто" на турбината...ама при едни други марки. Сещам се поне за две такива, които познавам от първо лице.
    Шарп **GHR и Хитачи D**EX3 - може би

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #195

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Един от тези плюс един от друга марка, нефигурираща в твоите предположения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мега странен Panasonic E09QKE
    От yanko78 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-14, 22:17
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе