Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 212
Like Tree94Одобрявам

Panasonic CS-E09QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #106

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Според сервизното за режим отопление е дадено за 20 гр.в помещението при външни 7 гр. 720 квч потрбление/3400 кв топлоотдаване COP 4,72; 2 гр. 1120 квч /3620 кв COP 3,23; - 7 гр. 1150 квч /2950 кв COP 2,56 и при - 10 гр. 1006 квч /2394 кв COP 2,37 т.е. вижда се как при температури близки до 0 гр. повишава силно консумацията и леко топлоотдаването при рязък спад на COP-а, при - 7 топлоодаването спада значително при запазена консумация от там и запазен спад на COP a, за -10 гр. спада консумацията, спада и топлоотдаването и стига до COP 2,37. Ако под спадане на мощността имаш предвид топлоотдаването, то резонно COP-ът спада също, защото консумацията се запазва над номиналната, докато топлоотдаването прогресивно спада. Дали е от компресора други хора във форума могат да кажат.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #107

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Имах предвид друго - при еднакви условия, при намаляване на градусите от дистанционното, респективно на отдаваната мощност си мислих, че копът се увеличава, защото площта на топлообменниците е константа. Поне така е при хитачито от подписа. Теоритично (при Хитачито) на хартия му дават при минимум Cop-ът да е 10 - консумирани 70W, отдадени 700W . Вече друго нещо е колко се усещат тия 700W на голямата турбина и реално дали е така. Не ,че е толкова то значение COP-ът, но ми стана любопитно защо на минимума при панасоник пада. Вероятно компресорът не е толкова ефективен при ниски обороти или има по-големи загуби - гадая .

    На минимума коп-ът е 4.21, до като на номинал е 4.72
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 03-11-14 в 18:27.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #108

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    да не забравяме ,че машината е малко над 1000 лв ..

  5. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #109

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Не ме разбирай погрешно, не се оплаквам. Питам от едното любопитство.

    И за протокола по-скоро цената е между 1400-1470 (лятото мина 1.5к)
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 03-11-14 в 22:18.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #110

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Е, то и на Алекси 9-ката е малко над 1000 лв. По-точно 1820 лв.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #111

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Добре, вие като собственици на този модел, може ли да измерите и да кажете каква е изходящата температура на въздуха, когато компресора се кротне на ниски обороти и климатика достигне зададените градуси?
    Аз съм убеден, че изходящата температура е около 35-40 градуса, което е напълно нормално за този климатик.
    Само така ще имаме съгласие по въпроса за топленето на Panasonic CS-E09QKE.
    Jack при мен изходящата температура е 40гр.при външна 4гр вътр.22гр.в 30кв.при настроени 24гр.консумация 260в.Излиза че си прав,но хладна струя не съм усетил досега

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #112

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Хладната струя е нещо много субективно. Повече се усеща от жени, особено от зиморничавите, които спят с електрическите одеала на баба си и терлици. Като цяло усещането зависи от температурата, количеството косми и отчасти колко е мазна кожата на човек и това дали е облечен и с какво. Материи с по-ниска плътност например в комбинация с кожа с ниска температура и сравнително мазна винаги биха спомогнали за усилването на този ефект.

    Знам, че постът звучи като идиотщините на някои съфорумци, но от чисто инженерна гледна точка няма по-добро обяснение.

    Замислете се колко много хора по едно време си купуваха "изолираща боя (или нещо от сорта)", която не се различаваше от обикновената по нищо, освен по това, че като пипнеш две стени, тази със специалната боя се усеща топла, а реално и двете са с една и съща температура. Замислете се защо човешката ръка усеща двете стени с еднаква температура като такива с различна и веднага ще получите обяснение на щуротиите по-горе.

    П.П. Не забравяйте също, че температурата не топли, а мощността, която е функция на температурата и още два фактора. (Това е и жокер за горните писания)

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #113

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Важното е климатика да духа вряло, но ако може пък да не духа никак? Ако може и фреон да няма, защото се чувал. Като бонус е добре да работи и без да е включен в мрежата, защото иначе харчи ток, което е недопустимо. Разбира се, всичко това е редно да е безплатно. Все пак има кусури.
    orlincho, dimkaraganchev и AC_From_Hell харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #114

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    аз познавам един дето си държи климите на 30° щото инак духали студено .. а у тях е 24-5 колкото и у нас щото климите му са осаки преоразмерени плаща по 400 лв ток с тях

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #115

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Вчера пуснах климатика на 22 градуса, при външна темепература около 12 градуса. След около един час си беше стигнал 22.2 градуса по живачен термометър в стаята, а турбината беше на някакъв минимал, който явно само обдухва температурния сензор. Въртеше само вътрешния въздух, без да е включич компресора и съответно температурата на жалузите беше 22 градуса. В началото мерих на жалузите до около 45 градуса, но ми писна да седя, тъй като беше достатъчно топло, за да съм наясно, че си топли, а и живачния термометър много бавно вдига градусите.
    spas.slavchev одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #116

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Каква беше температурата вън, когато ги измери тези 45 градуса?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #117

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    писал е 12° .. самия тест не означава нищо конкретно ,то при тия градуси навън произволна машина топли ..
    dodo_pv и bobovo харесват това.

  16. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #118

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    То спорът по скоро беше друг... но както и да е.. Всеки, който е ползвал PKE серията (която е почти идентична с QKE ) или може да прочете сервизните данни ще знае, че тия машини топлят, но да се намираме на приказка. Те и японците на минимума духали хладно, но гроздето е кисело. Аз и от теоретична гледна точка не мога да си обясня как при положение, че всеки уважаващ се инвертор има за цел да компенсира загубите на самото помещение та едните го правят с по-топла струя и поддържат градусите, а други с "по-хладна". Все съм си мислил, че при по високи градуси подминава зададените и минава в ON/OFF. Както по-горе писаха всичко е до възприятие и до внушение, a и до лични предпочитания. Всеки да му мисли при избора, че ако човек чете 1:1 написаното много хора могат да си извадят грешни изводи.
    Aleksandars, chachoto и teon харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #119

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Топлят те... друг път. С тези слабовати моторчета по 700 вата, които са им сложили, нищо не могат да стоплят, освен ако не работят непрекъснато на пълна мощност или ако са в малко помещение.

    Има далеч по-топлещи климатици от тези панасоници с почти същите екстри.
    Конкуренцията от LG имат термопомпи, които отдават 3,7-3,8 киловата при -7 градуса на по-ниска цена. Панасониците при същата температура отдават 3,4-3,5 киловата. Кой топли повече?

    Усещането за топлене е субективно. Зимата в големите студове на мен ми е комфортно около 24 градуса без течение. Панасониците духат прекалено силно и струята не е достатъчно гореща. При температура от 20-22 градуса, зимата направо може да настинеш и да се вкочаниш от силното течение, което правят.
    Стария климатик на един метър ми опърляше врата от горещина и на най-силна степен духаше толкова, колкото новия панасоник на най-слаба. Колко били икономични новите панасоници не ме вълнува, след като според мен топлят слабовато.
    Добре, че за основно отопление през зимата не ползваме панасоници.

    (това е моето субективно мнение)
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 09-11-14 в 12:29.
    justify одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #120

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    зависи кои панасоници .. имат доста модели с капилярка ,там струята е по хладна наистина и аз имах такава машина дълги години .. освен това реагират малко мудно на повишаване на градусите .. в това отношение Фуджицата са номер 1 ,само чакат да им задам 2 градуса отгоре и да откачат особено 12ката е много нервен в това отношение
    bobovo и justify харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мега странен Panasonic E09QKE
    От yanko78 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-14, 22:17
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе