Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 212
Like Tree94Одобрявам

Panasonic CS-E09QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #91

    Отговор: Re: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ще си позволя "симулантен" превод в ефир - Това, което имаше предвид преждеговорившия, въвличайки ме в задочна дискусия и позовавайки се на касапските ми познания бе, че ако се бориш с прасе ще се окаляш.

    П.С. Възможно е и да не съм го разбрал - както винаги.
    Нали затова прекратих спора? Кое пак не разбра?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #92

    Отговор: Re: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ха-ха-ха-ха... Поне си забавен, ако не друго.
    Трябва да си направим една специална тема за бисерите. Писанията ти са точно за там.
    Само едно въпросче може ли?
    Додо, ще ни посочиш ли на схемата на E9QKE,
    КЪДЕ Е СОНДАТА НА ТРВ-ТО?


    А и това "ЕТРВ", което го измислихте по-горе, може би е някакъв неизвестен на инженерите хибрид - някаква кръстоска между EEV и ТРВ.
    Поне успя да ме разсмееш.
    Този пост също е за бисерите, тъй като сонда не е вярното наименование на капсулата. Сондата е уред за проникване във вътрешността на нещо...

    И престани да се правиш на интересен, EEV и ТРВ са устройства, които вършат една и съща работа, като EEV е значително по-гъвкаво и контролируемо.
    dodo_pv и spas.slavchev харесват това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #93

    Отговор: Re: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    И престани да се правиш на интересен, EEV и ТРВ са устройства, които вършат една и съща работа, като EEV е значително по-гъвкаво и контролируемо.
    Кажи сега какво е ЕТРВ и на кого да присъдим нобеловата награда за климатизация?
    Jack Krauser одобрява това.

  5. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #94

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Ако имаш чак толкова свободно време, напиши ЕТРВ в търсачката и намери човекът, който първи я споменава .

    Накрая не било компютри, а компоти и т.н.

    едит:
    Между другото сега като се зачетох по резултатите...гледам, че доста от признатите специалисти във форума я ползват тази абревиатура . Къде е истината?
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 01-11-14 в 22:54.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #95

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Под ЕТРВ се има предвид електронно ТРВ.
    AC_From_Hell одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #96

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    В ТРВ-то никъде няма електроника. Само механика.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #97

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    В ТРВ-то никъде няма електроника. Само механика.
    Така е, но се управлява от електроника. Не е нужно да разтягаме локумите. Тук е прието ЕТРВ да се казва на EEV-то. Относно QKE-то по сервизно му дават термичен EV.
    Този пост е редактиран от Mega; 01-11-14 в 23:26.
    dodo_pv одобрява това.

  10. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #98

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Jack Krauser, добре, ползваме EEV и готово. . Премахваме "Т" (Thermal) и става ЕРВ. Според мен от началото разбра за какво става въпрос, но от издребняване и желание да си "мериш" сондата на ТРВ-то с останалите опорочи цялата тема. В крайна сметка - да прав си.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #99

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Добре, вие като собственици на този модел, може ли да измерите и да кажете каква е изходящата температура на въздуха, когато компресора се кротне на ниски обороти и климатика достигне зададените градуси?
    Аз съм убеден, че изходящата температура е около 35-40 градуса, което е напълно нормално за този климатик.
    Само така ще имаме съгласие по въпроса за топленето на Panasonic CS-E09QKE.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #100

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Samsunga ми е AQV-09VBAN.Външното тяло е еднакво със 12 ката от серията.Компресора е 850 w.По номинал е 3,5 кв със Cop 4,12.При зададени 24 гр,като се върти около тях духа със около 38 гр,при зададени 26 духа със около 43 .Засичал съм го и при зададени 22 ,да духа със около 28 гр ,като компресора едва се мърда отвън.За да си даде повече зор и да изкара максимума си от около 53-54 гр ,трябва да му дам 30 гр.
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #101

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    @Jack Krauser, нямам проблем да изхарча някой киловат в тестове и мерения, стига да са от полза на човека.


    @Mega , само за протокола
    Относно QKE-то по сервизно му дават термичен EV.
    Поправи ме ако греша, но в схемата от сервизното за QKE е показан стъпковия мотор на EV. Приложил съм и една снимка на външното (без капак) преди монтажа.


    QKE-Service-Manual.pdf
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 02-11-14 в 00:35.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #102

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    spas.slavchev, прав си, така изглежда. Аз гледам, че по таблиците в сервизното дават само Expansion Valve, което принципно го дават за термалния. Не схемите по-долу дават вече конкретизирано ELECTRO-MAGNETIC COIL(EXPANSION VALVE)

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #103

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Отдавна отговорихме на човека. Който се интересува от температурите, да си отворисервизните или да мери. И при даисейкай V, и при Е- тата на Панасоник е 55 градуса, разлика няма. Лъхането на студено е друга бира, всеки климатизатор го може, при некоректни настройки.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #104

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Аз мога да измеря, но незнам в кой ден ще е. Последно като го пусках, след като достигна желаната температура така намали вентилатора, че напрактика струя около него не се усеща и не пречи по никакъв начин. Идеално се справи с отоплението на 13.5 кв.м при таван 2.70 м.

  18. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #105

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    И моите наблюдения са същите - когато стигне на минимума минава на най-ниската степен на вентилатора (според мен даже на QUIET ) като през това време струята е много слаба и гореща - като завеса. В някакъв момент компресорът се изключва (стаята е малка 13кв.) и турбината се върти едвам едвам, за да обдухва датчика. При другия панасоник (XE09NKE/E09PKE) го няма това и като се кротне намалява струята, но не толкова като QKE , като там се усеща вече някаква хладина. При мен и на двете помещения държа вратите отворени с коридора и от малкото дни , в които паднаха температурите на 3-4 градуса (не , че е кой знае какво) не забелязах да си дават някакъв зор.

    А малко да изместя темата. Забелязвам, че с падането на мощността по характеристики му пада и коп-ът. Бях останал с впечатлението, че тенденцията е обратна т.е. по-малка мощност = по-голям коп (е поне при японските е така). Това до тип компресор ли е?
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 03-11-14 в 16:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мега странен Panasonic E09QKE
    От yanko78 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-14, 22:17
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе