Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree22Одобрявам

Panasonic CS/CU E12PKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    9
    #1

    Panasonic CS/CU E12PKE

    Здравейте, спрял съм се на тази машина. В общата тема за избор на климатик не получих конкретни отговори и след малко четене достигнах до този модел, не претендирам, че е най-доброто, но нямам повече време да се занимавам.

    Сега пристъпвам към конкретния въпрос.

    Инверторен климатик Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA

    Защо в този сайт, цената е с 400 лева под пазарната във всички други сайтове ? Защото излязоха новите модели QKE, или просто са орязани и некачествени бройки.

    Ако линка се счете за реклама или нещо подобно, ако засегна някой(собственик на сайт и т.н.) нека бъде премахнат.

    Поздрави, Ицо.


    п.п. Може би, е добре да спомена, че вчера или деня преди вчера, също гледах сайта и намаление нямаше.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Вероятно имат минимално количество и искат да го изчистят по-бързо. Машинбата е перфектна и не е имала проблеми тази зима. Няа да сбъркаш, ако се спреш на нея. Климатикът нито е орязан, нито некачествен, а напротив.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Съжалявам, че го оповестявам тук, може ли да получа телефон, чрез който да се свържа с теб, защото имам нужда от съвет за монтажа. Не съм от Варна, а от Добрич и предполагам това би създало някакъв проблем на фирмата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Да ползвам темата на колегата за да не отварям нова. И аз ги гледах вчера и цената беше друга, явно промоцията е от днес. В събота ми предстой оглед и другата седмица ще се обзавеждам с машинка, по-препоръка тук във форума и след доста сравнения бях се спрял на CS-Е12QKEW/CU-E12QKE ETHERA 2014, но след тази промоция се чудя дали да не сложа миналогодишният модел CS-E12PKEW/CU-E12PKE разликата в цената е 350 лева. Има ли някакви радикални промени по модела, виждам опцията за интернет контрол но тя не ме топли много.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Разликите между двата модела са:

    По-голям топлообменник за QKE.
    Повече фреон за QKE.
    По-висока енергийна ефективност за QKE.

    Друга разлика между моделите няма.
    Ma3xNeo одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Разликите между двата модела са:

    По-голям топлообменник за QKE.
    Повече фреон за QKE.
    По-висока енергийна ефективност за QKE.

    Друга разлика между моделите няма.
    Благодаря за отговора, сега видях че във фирмата в която ги гледам QKE е с включен монтаж в цената, а за PKE трябва да добавя още 150 лева за монтаж и разликата става 200 лева, ще се хвърлям на по-новият модел. Отново благодаря за помощта Ви!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Аз избрах стария, ПКЕ. Тези дни ще бъде монтирам, благодаря на всички за помощта, най-вече на колегата Димитър.

    Поздрави, Ицо.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,689
    #8

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Цитат Първоначално публикувано от ehgypo Виж публикацията
    Аз избрах стария, ПКЕ. Тези дни ще бъде монтирам, благодаря на всички за помощта, най-вече на колегата Димитър.

    Поздрави, Ицо.
    Да ти кажа направил си по-добрия избор.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #9

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    А ще кажеш и защо?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,689
    #10

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    А ще кажеш и защо?
    Да речем, че новия модел не ми харесва колкото стария. Очаквах повече от новия.
    mirandi одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #11

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Дай малко повече подробности. Бях се насочил към новия модел, но ако има нещо съществено, ще се насоча към стария.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,782
    #12

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Определено, новия модел е по добър от стария, от към хладилна част. Колегите се дразнят от факта, че е спестено откъм качество за изработка на вътрешното тяло, но реално вътрешните тела на PKE и QKE серията са абсолютно еднакви. За съжаление, вече всички пластмасови детайли от корпуса използвани в тази индустрия са от рециклирана пластмаса и на някой модели вътрешните тела изглеждат все едно са изработени в час по трудово обучение.
    estqwerty, VeleV.Klima и Mega харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #13

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Здравейте. Някой с Е12QKE може ли да сподели наблюдения за хоризонталното движение на жалусите. При мен като ги завъртя надясно от дистанционното стигат може би около 45 градуса. Като пробвам да ги завъртя наляво обаче застават на може би 10-20 градуса. Запитах фирмата където е закупен климатика и от там казаха че на този модел просто хода на моторчето бил така направен. Въможно ли е това или има някакъв проблем при мен?

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Погледни в инструкцията за експлоатация, там са описани точно градусите на действие. В момента не си спомням как бяха за този модел.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #15

    Отговор: Panasonic CS/CU E12PKE

    Новия QKE и стария PKE са почти едни и същи. Разликите са прекалено дребни и несъществени и според мен не си заслужават по-високата цена:
    - при новия, външния топлообменник е извит и леко увеличен.
    - има 100 грама повече фреон
    - увеличена е гъстотата на ламелите на вътрешния топлообменник.
    Други разлики няма.

    И при двата компресора е един и същ 700 вата(малко слабичък), затова няма кой знае каква полза от увеличения топлообменник. Ако сравните показателите от сервизните ръководства, ще видите, че разликите между новия и стария са незначителни - някакви стотни.

    При PKE ми се струва, че когато включи на максимална мощност, фреона започва да се движи прекалено бързо в тръбите и май не успява да си отдаде цялата топлина във вътрешното тяло, а част от топлината се връща обратно към компресора. Може би затова при новия модел са увеличили гъстотата на питата във вътрешното тяло, което е много добре.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Колегите се дразнят от факта, че е спестено откъм качество за изработка на вътрешното тяло, но реално вътрешните тела на PKE и QKE серията са абсолютно еднакви. За съжаление, вече всички пластмасови детайли от корпуса използвани в тази индустрия са от рециклирана пластмаса и на някой модели вътрешните тела изглеждат все едно са изработени в час по трудово обучение.
    Аз имам Panasonic XE/E12PKE и нещото, от което съм най-доволен е изработката и качеството на материалите. Няма скърцания, няма пукания, не са пестени материали, клапите се движат супер меко, плавно и тихо. Солидна изработка. Много по-добре от LG

    Някой тук беше писал, че капака на вътрешното тяло бил крив и зеел отпред... Както казват англичаните:
    it's not a bug it's feature - не е дефект, а ефект.
    Дизайна нарочно е такъв, за да смуче въздух и от там. Даже когато се включи функцията за автоматично изсушаване на питата след работа, долната клапа се завърта и насочва изходящия въздух точно към тази дупка, за да циркулира въздуха и да суши питата.

    За тези пари аз бих предпочел D12AK.NSB/S12AK LG Inverter V. Същите параметри като на панасониците, но по-мощен компресор. При -10 ще има по-голям запас от мощност и зимата определено ще топли повече.
    Панасониците имат предимство откъм икономичност, но през зимата не очаквам чудеса от тях.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 20-08-14 в 10:14.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 14:26
  2. Отговори: 25
    Последно: 30-11-13, 20:04
  3. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  4. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  5. Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 07-03-11, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе