Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree7Одобрявам
  • 1 Post By AC_From_Hell
  • 1 Post By AC_From_Hell
  • 4 Post By Kasap
  • 1 Post By fear321

Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не реагира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    65
    #1

    Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не реагира

    Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не реагира. Търся техник за ремонт на електрониката. Мога да пратя цялото тяло, за да се тества на място. Климатикът не е мой, помагам на приятел.
    Този пост е редактиран от avenger; 29-09-15 в 09:32.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    Проверихте ли батериите на достанционното и самото дистанционно? Слабо батерии могат да причинят лош сигнал, а падане на дистанционното да причини механична повреда. Проверка дали дистанционното праща сигнал можете да направите посредством чувствителна на IR излъчване видеокамера - по-стар модел телефон или обикновена камера за домашно видео или видеонаблюдение. Ако се вижда ярка светлина от IR предавателя, когато при натискане на бутон сте насочили дистанционното към камерата, то дистанционното е в ред. Едва след тези проверки има смисъл да се търси друг проблем.
    mirandi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    65
    #3

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    Не е дистанционно климатика няма признаци на живот от сервиза за климатици са казали че е изгоряла платка а вносителите са отговорил че климатика от две години не се произвежда и и вече не предлагат платки и част за този модел

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    Възможно е да е платка, но се изразявай по-ясно. Едно е, да не приема команди, друго е да няма признаци на живот... Моделът всъщност не се произвежда от 10 години, така че не съм сигурен с кого от вносителите сте говорили. Части може и да се намерят, но тъй като не съм сигурен какъв точно е проблмеът с машината, не се ангажирам да дам прогноза дали си струва да се прави или не.
    mirandi одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    Някога платките се ремонтираха. В днешно време, все още се откриват майстори на това забравено изкуство.
    Aleksandars, Mega, Rumb@ta и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #6

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    То и сега се ремонтира голяма част от тях, но с подобряването на технологиите, неминуемо има случаи, в които няма как да ремонтираш, например IPM, когато няма как да намериш същия или процесор, когато нито намираш същия, нито пък имаш софтуер. Или когато цялата платка е на салата заради енергото...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #7

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    Цитат Първоначално публикувано от fear321 Виж публикацията
    Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира търся техник за ремонт на електрониката мога да пратя цялото тяло за да се тества на място климатика не е мой помагам на приятел.
    Напиши поне от къде си. По-лесно ще се намери кой да ти помогне.
    Почти съм сигурен, че са и хвърлили само бегъл поглед на платката, щом така са ти отговорили.
    Както каза Kasap, наистина ти трябва сериозен техник който наистина ги отремонтирва, а не само да сменя платки.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    65
    #8

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    От Разград съм но можем да пратим климатика по куриер климатика е свален и е в сервиз за климатици от там го дадоха на електротехник да го замери но климатика явно не телевизор за това е по добре да се прати на специалист в областта.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #9

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    Оправи ми вечерта бе човек.. Как така от сервиза за климатици са го дали на телевизионен електротехник.
    Както и да е. Дано намериш твоя човек тук! Проблема изглежда лесен за отремонтирване.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    65
    #10

    Отговор: Panasonic cs-xe9eke вътрешното тяло не раегира

    Ми то в нашия скромен град няма тесни специалисти, а платката и аз мога да я сменя, ама цък няма платка,а и не си ли забелязъл ,че всеки се опитва да ти продаде нова машина или платка. Народът е станал толкова мързелив за повече да не бива,за това ми е интересен този форум, защото тук все още има хора, които се ровят и им е интересно, а и много често успяват да помогнат.
    Този пост е редактиран от avenger; 29-09-15 в 09:33.
    Rumb@ta одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло
    От volume във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 24-06-13, 08:07
  2. Panasonic CS-E15DKEW - шум от вътрешното тяло
    От a_andreew във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 22-11-12, 17:26
  3. Panasonic CS/CU-E9GKE - пада лед от вътрешното тяло!
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-10, 12:00
  4. Panasonic - във вътрешното тяло нещо свисти
    От farkash във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-08, 21:42
  5. Panasonic CS/CU-E12CKP5 - шум от вътрешното тяло
    От soon във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 27-10-07, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе