Резултати от 1 до 10 от общо 10

Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #1

    Question Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

    Здравейте, имам въпрос относно вътрешното тяло от комплекта, описан в заглавието.
    Panasonic CS-E12HKEW

    От известно време се се появи един дразнещ свирещ звук от вътрешното тяло, който след 2 посещения от специалисти вероятно ще се окаже от електромотора на вентилатора. Също така на по-силните степени се появява едно сериозно вибриране и цялото тяло нежно се тресе и трака.

    Пробелмът ми идва от там, че въпреки изминалите няколко дена след огледа, нито един от двамата специалисти не се обади с ориентировъчна цена на ремонта.

    Въпросите са:
    Има ли вариант направо да си го попръчам от някъде и да си го сменя сам?
    Ако да то подмяната дали ще реши проблема с вибрациите или може да е от още нещо?

    Можете ли да ми препоръчате някой, на когото може да се разчита, в региона на община Разград, с когото все пак да разреша проблема без да излагам на риск от моя намеса и без това изстрадалата машина.

    Вече 6-та година успешно изпълнява длъжността на отопление през зимата, но още малко като паднат температурите и няма да може да се извърши правилната профилактика.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

    ако е от моторчето (99% ,слабо място на марката ) то подлежи на ремонт - сменят се лагерите .. ако си сръчен можеш и сам да ги смениш

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #3

    Отговор: Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

    Принципно и на мен нещо такова ми се върти в главата - свалям, минавам в близкия магазин за лагери, взимам най-скъпите и монтирам обратно. Само да не се окаже някакъв капсулован с моя късмет, че принципно ми сервираха цена от около 200 лв само за мотора, без профилактика, подмяна или там каквото е нужно.

    Освен това ме притесняват и вибрациите - дали може да са от износените лагери? Има ги и на ниски обороти и на високи, само в различна степен. Още не съм разглобявал да огледам лопатките на вентилатора наистина ли има липсващи или майсторите по принцип така си говорят.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Отговор: Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

    Вибрациите са от полепнал прах по турбината предполагам. Трябва ти истинска профилактика със сваляне на вътрешното тяло разглобяване почистване и смяна на лагерите. Това се прави от специалист. Намери читав човек който може да ти свърши работа не само да ти вземе парите че такива много има.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #5

    Отговор: Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto Виж публикацията
    Намери читав човек който може да ти свърши работа не само да ти вземе парите че такива много има.
    Именно там е проблема... Къде да го търся в нашия Делиорман специалиста....

    Говорих с една от по-известните фирми, но най-близкият им офис е в Русе и след разговор по-скоро ми отказаха, отколкото да изявят желание да се занимават.
    Майстори много в нашия край, ама специалистите са кът.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    65
    #6
    [QUOTE=blankcat;748468]Именно там е проблема... Къде да го търся в нашия Делиорман специалиста....

    Говорих с една от по-известните фирми, но най-близкият им офис е в Русе и след разговор по-скоро ми отказаха, отколкото да изявят желание да се занимават.
    Майстори много в нашия край, ама специалистите са кът.


    Има една фирма срещу СБА в Разград. Човекът, който ще търсиш се казва Звездомир-стига да има време ще ти свъши работа. Работи кадърно и е свестен, опирал съм до него няма грешка.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-11-15 в 16:21.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #7

    Отговор: Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE - подмяна вътрешно тяло?

    Здравейте отново.

    Проблемът излезе от добрият тон. Техника поръча мотора според тялото. Пристига колета, обаче новият мотор е видимо по-голям и не пасва

    От склада твърдели, че това е заместителя, обаче като се поставят един до друг е явно, че мога спокойно да поставя компетентността на доставчика под въпрос.
    И така техника остава с един платен мотор, който няма да използва (поне не скоро), а аз с със старите проблеми. Поне успяхме да поизчистим вътрешното тяло

    Вариантът със замяна само на лагерите за сега се очертава единствен, макар и никой да не го препоръчва.
    Гравитира обаче една еретична мисъл, и смятам да я оформя като въпрос:
    Има ли вариант направо да се замени вътрешното тяло с нещо друго, което пак да се разбира с външното?
    На принципа "като работи - не пипай!", след като не мога да подменя проблемната част, то варианта за генерална замяна става актуален.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #8

    Отговор: Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

    Аз на моя си ги смених сам въпреки че беше капсулован .Малко кураж и с отвертката напред

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #9

    Отговор: Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от total666 Виж публикацията
    Аз на моя си ги смених сам въпреки че беше капсулован .Малко кураж и с отвертката напред
    Не ми липсват куража и отвертките, обаче все пак предпочитам да направя нещата както трябва. Иначе ще купя 10 лагера и ще имам за 5 смени, не ми е проблем.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: Panasonic CS-E12HKEW / CU-E12HKE

    точно със смяна на лагерите става както трябва .. инак има голям шанс моторчето което ще дойде ново да изкара 1-2г най много и да хвърли китайските лагери от по 20 стотинки и то

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E9HKE и CS/CU-E12HKE - мнения
    От Slimy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 10-01-13, 22:35
  2. Panasonic CS/CU-E12HKEW - подмяна на външно тяло?
    От blankcat във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 12-02-12, 13:35
  3. PANASONIC CS/CU-E12HKE за отопление на 70м3
    От freestyler във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 26-10-11, 21:51
  4. Panasonic CS/CU-E12HKEW или Fujitsu ASYA12LGC
    От netranger във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 16-06-10, 22:33
  5. Fujitsu ASYA12LGC, Panasonic CS/CU-E12HKE или Toshiba RAS-13SKV-E
    От tikettiket във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 39
    Последно: 25-02-10, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе