Страница 6 от 31 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 457

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #76

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Виж на макс колко изкарва , и така няма да слезе на минимума остави го на 21 22 градуса и него пипай нестава толкова лесно и на първа скорост.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #77

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    И на стаята вратата затворена.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #78

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Прилагам снимки. БЕз да съм специалист, единственото, което бих свързал като проблем с монтажа, това е, че се намира на тераса, а не виси през фасадата. На терасата няма никакви пречки за въздуха да се движи. Мога да направя измервания на разни температури около тялото - пред и зад него. Също и отстояния до стената отзад, но не знам дали е нужно, монтирано е на същите стойки, които са и за монтаж на фасада, т.е. разстоянието до отзад не би трябвало да е от значение.



    - - - - - - - - - -

    Вече изминаха 24 часа от отопление с масления радиатор. Последния час е на пълна мощност, в стаята вече е 24.8 градуса, усеща се като леко неприятно топло.
    Условията съм ги писал по-горе, ето резултатите:

    В момента електромерчето показва консумация от 10.46 киловатчаса. За времето през което не е мерил (около 1 час следобед) слагам пълна мощност, дори завишавам. Да кажем, че за денонощието е изхабил 12 киловатчаса, по 0.5 на час. А климатикът беше с консумация 12.6 киловатчаса, като през целия работен ден беше настроен на 21 градуса (доста по-малко отколкото е сега с масления радиатор).

    Сега спирам всичко, за да се нормализира температурата и да стане 21.5 - 22 в стаята. Тогава ще проветря едно хубаво и ще го "опъна" на макс, да ви кажа какви стойности за консумация и за струя постига.

    ==============================================

    Относно монтажа - имам попълнен протокол за монтаж, в който са вписани само серийните номера, нямам никакви други записки с измервания и измерени стойности.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #79

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Прилагам снимки. БЕз да съм специалист, единственото, което бих свързал като проблем с монтажа, това е, че се намира на тераса, а не виси през фасадата. На терасата няма никакви пречки за въздуха да се движи. Мога да направя измервания на разни температури около тялото - пред и зад него. Също и отстояния до стената отзад, но не знам дали е нужно, монтирано е на същите стойки, които са и за монтаж на фасада, т.е. разстоянието до отзад не би трябвало да е от значение.



    - - - - - - - - - -

    Вече изминаха 24 часа от отопление с масления радиатор. Последния час е на пълна мощност, в стаята вече е 24.8 градуса, усеща се като леко неприятно топло.
    Условията съм ги писал по-горе, ето резултатите:

    В момента електромерчето показва консумация от 10.46 киловатчаса. За времето през което не е мерил (около 1 час следобед) слагам пълна мощност, дори завишавам. Да кажем, че за денонощието е изхабил 12 киловатчаса, по 0.5 на час. А климатикът беше с консумация 12.6 киловатчаса, като през целия работен ден беше настроен на 21 градуса (доста по-малко отколкото е сега с масления радиатор).

    Сега спирам всичко, за да се нормализира температурата и да стане 21.5 - 22 в стаята. Тогава ще проветря едно хубаво и ще го "опъна" на макс, да ви кажа какви стойности за консумация и за струя постига.

    ==============================================

    Относно монтажа - имам попълнен протокол за монтаж, в който са вписани само серийните номера, нямам никакви други записки с измервания и измерени стойности.
    Тези 6.1 метра да не му идват в повече. Някой запознат да каже след колко метра е нужно дозарядка с фреон. Това замазаното за скриване на фирмата ли е направено?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #80

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Да, скрил съм името на фирмата, за да не правя реклама или антиреклама. Все пак не би било коректно от моя страна да ги хваля или плюя без ясна причина. Към монтажа нямам никакви забележки, изключително чист, качествен по мои прости разбирания, всичко беше внимателно обяснено защо и как ще се направи.

    А също и понеже познавам хора, които само като видят името на дадена фирма, веднага имат предразсъдъци и заявяват категорично "Еми то тая фирма са така..." Та за да не изкривя мнението на някой професионалист от форума, който има вземане давана с въпросната фирма - реших да не го показвам. Моля за разбиране.

    Мислил съм го това за недостига на фреон заради дълъг тръбен път, но техниците би трябвало да са наясно и да са го съобразили? Никак не изглеждаха като хора, които монтират от 2 седмици. Пипаха много точно и внимателно всяко нещо, без никакво колебание какво точно и как да направят. Надявам се някой компетентен колега да каже дали тези 3 допълнителни метра оказват влияние и в каква посока?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #81

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    До 7.5 метра е зареден. Добре е дължината на тръбния път.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #82

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    То и монтажа е добър, не е там заровено кучето май.
    Ако от фирмата се съгласят да му замерят налягания и едни амперклещи да му сложат
    срещу заплащане (за съжаление)....
    Щото почти никой няма да се навие да пипа гаранционна машина.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #83

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Мислил съм го това за недостига на фреон заради дълъг тръбен път, но техниците би трябвало да са наясно и да са го съобразили? Никак не изглеждаха като хора, които монтират от 2 седмици. Пипаха много точно и внимателно всяко нещо, без никакво колебание какво точно и как да направят. Надявам се някой компетентен колега да каже дали тези 3 допълнителни метра оказват влияние и в каква посока?
    Компресорът он/оф ли работи или непрекъснато?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #84

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Компресорът он/оф ли работи или непрекъснато?
    Мисля, че е непрекъснато, защото когато съм погледнал електромерчето - все е работил, но не стоя да се взирам в електромерчето или в компресора, за да видя дали изключва.

    Сега направих предложения тест по-горе - да го издуя на максимални градуси и вентилация. Снимах видеоклип, мога да го пусна.

    В началото плавно покачване до около 400 вата, там лек застой, после малко по-бързо и пак плавно покачване до към 750, там започна бавно покачване до 880, с около 1 ват в секунда. През цялото това време турбината въртеше лекичко, все едно на 2ра от 5 степен. Леко затихна при консумация 880 вата след което завъртя на макс, а компресорът бързо вдигна 1230 вата и остана така. Струята беше силна, най-топла беше около 47 градуса. По-топла така и не стана, не знам дали трябва.

    Намалих градусите на 22, сложих турбината на АУТО. Консумацията за около 40-50 секунди намаля до 245 вата, така остана около минута. След това компресорът изключи изобщо. Минаха 3-4 минути в които не работи, след това включи и сега работи с консумация 360-370 (варира).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #85

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Монтажа ви изглежда добре.
    Пробвайте следното . Отворете да проветрите за 10-15 Мин.Ако имате термометър го сложете пред клапите и 30 градуса и Пауър . След 5-10 Мин трябва да развърти и дайте инфо колко вата е качил и колко градуса температура вади .
    След това отворете към коридора или друга стая .
    Да дадете малко простор на машинката .
    Пуснете го на 22-23 градуса и 2 ра степен на вента .
    Клапите надолу и към вратата на коридора .
    Машината е добра и би трябвало да си слезе на минимума.
    Гледам имате голяма плазма ,а тя си грее .
    Според мен климатика работи ОН- ОФФ и затова “ гори “ повече .
    Моята 9 ка е в подобна стая и си слиза на 200 вата .

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #86

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    - - - - - - - - - -

    Вече изминаха 24 часа от отопление с масления радиатор. Последния час е на пълна мощност, в стаята вече е 24.8 градуса, усеща се като леко неприятно топло.
    Условията съм ги писал по-горе, ето резултатите:

    В момента електромерчето показва консумация от 10.46 киловатчаса. За времето през което не е мерил (около 1 час следобед) слагам пълна мощност, дори завишавам. Да кажем, че за денонощието е изхабил 12 киловатчаса, по 0.5 на час. А климатикът беше с консумация 12.6 киловатчаса, като през целия работен ден беше настроен на 21 градуса (доста по-малко отколкото е сега с масления радиатор).
    Интересно, излиза, че при твоите условия климатикът работи с ефективност близка до електрически радиатор. Може ли да е заради дългия тръбен път?
    При такива ниски загуби и щом с радиатора 500 вата на час са достатъчни, би трябвало след достигане на зададената температура климатикът да си намали консумацията до минимум и само да поддържа. Но казваш, че не го прави. Дали дългият тръбен път му пречи по някакъв начин?
    Пробвай да му зададеш по-високи градуси примерно 23 и вентилатора го остави не на ауто, а на фиксирана 1 степен - след известно време би трябвало да слезе на минимум.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #87

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Според мен климатика работи ОН- ОФФ и затова “ гори “ повече .
    Моята 9 ка е в подобна стая и си слиза на 200 вата .
    Дори и он/офф да работи, средно 500w(колкото колегата си беше изчислил) на час в 13м2 стайче ми се виждат множко.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #88

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ред.: Колега Рафаилиев

    ======
    Колега, може би докато си писал поста си, аз съм публикувал моя над твоя, в който съм писал, че съм направил този тест. Качва 1230-50 вата, вади струя 46-7 градуса на максимална степен на въртене. Клапите винаги са надолу. Ще пробвам като отворя вратата, но няма да ми е комфортно да живея и спя на отворена врата. За мен не е логично при нужда от по-малко топлинна енергия (по-малко помещение) да хаби повече енергия за доставянето ѝ, отколкото при нужда от повече енергия (ако отворя вратата), да хаби по-малко енергия. Макар че това е само мисъл, която може би не е вярна.

    Това не е голяма плазма, а е LED-LCD телевизор. Не грее, на пипане по цялата повърхост (екран и гръб) е със стайна температура, бих казал - студен.

    В момента правя 1-часов time-lapse-клип, на който искам да видя дали компресорът изключва. Остават около 45 минути още. Струята в момента е 32 градуса, в стаята е 24 при зададени 22, консумацията е 320 в момента.

    Това вече е доста поносима стойност, но припомням, че 24 часа отоплявах с маслен радиатор, който в последния си час беше на макс. мощност.

    -----------------
    Ред. 2: Колега Jack Krauser, онзи ден като правих 24 часов тест на климатика, беше на степен 1, а не на АУТО, с настроени 21 градуса през деня и 22 вечерта. Благодаря за съвета, ще го пробвам и това, но вече ми се вижда прекалено сложно да се опитвам да го поставя в някаква супер-уникална ситуация, за да го накарам да харчи колкото вие всички смятате че трябва - да слезе към минимума.

    Като обикновен краен потребител мисля, че с елементарна настройка от зададени градуси и останалото на Ауто - да може да слезе под 300 вата без проблеми в това "стайче".
    Този пост е редактиран от ogi28b; 12-01-19 в 21:29.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #89

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Колега, може би докато си писал поста си, аз съм публикувал моя над твоя, в който съм писал, че съм направил този тест. Качва 1230-50 вата, вади струя 46-7 градуса на максимална степен на въртене. Клапите винаги са надолу. Ще пробвам като отворя вратата, но няма да ми е комфортно да живея и спя на отворена врата. За мен не е логично при нужда от по-малко топлинна енергия (по-малко помещение) да хаби повече енергия за доставянето ѝ, отколкото при нужда от повече енергия (ако отворя вратата), да хаби по-малко енергия. Макар че това е само мисъл, която може би не е вярна.

    Това не е голяма плазма, а е LED-LCD телевизор. Не грее, на пипане по цялата повърхост (екран и гръб) е със стайна температура, бих казал - студен.

    В момента правя 1-часов time-lapse-клип, на който искам да видя дали компресорът изключва. Остават около 45 минути още. Струята в момента е 32 градуса, в стаята е 24 при зададени 22, консумацията е 320 в момента.

    Това вече е доста поносима стойност, но припомням, че 24 часа отоплявах с маслен радиатор, който в последния си час беше на макс. мощност.
    Заедно сме писали.
    Вратата евентуално да слезе на минимум.
    Пробвай на 1 ва стенен и би трябвало да се кротне .
    п.п.
    имам някакъв спомен ,че на макс вадеше около 55 градуса ,но може и да бърка .
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 12-01-19 в 21:31.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #90

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Машината ще си слезе около минимума имай търпение, изчакай температурите да се качат с 3-4 градуса над нулата. Тогава ще започне да работи по-ефективно спрямо радиатора. Ти сега имаш към 500W загуби по твоето измерване, тогава ще са 200-300W почти колкото топлят двама възрастни, та може и да не включва много често.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 31 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 11:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-16, 00:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 23-06-13, 00:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 18:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе