Страница 16 от 31 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #226

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Като я чета темата все едно виждам моят уБавец как работеше преди 4 години. Инверторен климатик да работи on/off като конвенционалка през декември, януари и февруари или трябва да се счита за дефектен или да се забрани за продажба.
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #227

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    milanov Климатикът си е много добър, неговият нещо не е наред. Моя си работи перфектно! Някой, който е решил да си вземе дискотираната от нас марка, ще бъде разубеден след прочетеното тук, а няма резон за това!
    Aleksandars и spas.slavchev харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #228

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Благодаря, mbirol, това не го знаех и никъде не е посочено, че така се мери, в сервизното. Ще пробвам, но досега съм мерил по цялата ширина и повече от 1 градус разлика не съм забелязал. Тази нощ за пробата пак се отоплявах с масления радиатор, без да се стремя да преследвам температура. Оставих го на някаква настройка и чак на сутринта го погледнах. За 11 часа работа имам 3.9 киловатчаса, при външна 1-2 градуса (росата по колите беше замръзнала, все пак!) и вътрешна 23 градуса. Това са има-няма 350 вата на час.

    -----------

    Thank you, mbirol, I didn't know that. It is not pointed in the service manual where the measurement must be taken, either the left side, or the right side, or in the middle part. I'll give a try, but as I remeber - I've tried to measure wherever the spot and there is difference +/- 1 degree C. Last night I used my oil heating radiator and the total power consumption is 3.9 KW for 11 hours. Outer T is 1-2 degree C and the inner T is 23.


    ---------

    Аз също мисля, че климатикът е добър, Z35-цата си работи чудесно, икономично. Е, на моменти влиза и той в Он-Оф, но той наистина отделя много топлина и много бързо затопля помещението. Той работи предимно на около 330-340 вата и въпреки, че не успява да слезе по-надолу, поне изключва, и така си поддържа 22-23 градуса в над 35 кв. м. помещения. Ако го засека средно за няколко дни, консумацията му ще е може би по 230-240 вата на час. Просто с него изобщо не съм се заигравал, защото няма никакви признаци на ненормална работа. Имаше някакви моменти, в които ми се струваше, че и той е ала-бала, но като попрочетох тук-там и се запознах - работи си съвсем нормално, точно според сервизното описание за начин на работа.

    Сигурен съм, че и Z25 като го приведат в нормален вид, ще заработи както трябва и ще съм доволен от него.

    Вчера за тест ги издух и мерих температури. Z25 едва едва вдигна 42 градуса и то след над 15 минути работа, а Z35 с лекота удари 50 градуса струя след 2-3 минути, дори не го чаках да развие пълна мощност, ами беше на около 1250 вата. И двата при около 25 градуса в стаята, защото и преди това бяха поработили доста. Не забелязах някакви заскрежавания при нито един.

    ------
    Иначе - за утре имам записан час за преглед от техник. Ако дадете някой съвет какво трябва да се измери и какви стойности да показва - ще ви бъда благодарен.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #229

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Че може този климатик да работи на минимум може, ама не знам при работа на минимум колко топлина генерира? Снощи го нагласих на 24 градуса, отворих всички врати, излязох и след 2 часа се прибрах, температурата в помещението беше 23.5, климатикът работеше на 700 вата, духаше с около 37-38 градуса на максимална степен. Намалих градусите на 23 и тогава намали мощността си рязко, слезе до 140-150 вата, като така остана да работи около 15 минути. През това време духаше с около 0.5 - 1.0 градус над стайната температура. Тя падна от 23.5 на 22 и тогава машината започва пак да вдига мощност, като за 5-10 минути поработи на 700 вата и след това остана на 420. При такава мощност издухваше около 27 градуса. Това е при 4-5 градуса навън.

    Днес ще видим какво ще каже техникът, а дотогава - пак ще ви помоля - ако може някой да сподели какво трябва да се мери и какви стойности да показва, защото иначе много лесно могат да ми кажат - всичко е наред, всичко е в нормите, работи нормално. Прилагам клипче как си работи на 150 вата, тайм-лапс за около 3-4 минути му направих, спрях като го видях, че вдига мощност. Исках само да споделя как може да работи и на ниска мощност, ама при определени условия. Даже на клипа се вижда грешният уред, който мери със 7 % нагоре. Реалното около 140 вата.

    https://youtu.be/kB3E5if_2Gk

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #230

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ти май беше добре изолиран? Не мога да разбера, тогава, как за 15мин, при все пак работеща машина и добра изолация, стайната температура е паднала с 1.5градуса. Доста нелогични неща има при теб.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #231

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    При стайна 22 на първа скорост моя издухва 40 градуса 415 вата, на минимум прави 10 градуса разлика вход изход ако е 22 духа с 32, при теб зада духа с 1 градус само повече не е наред машината, защо я мъчиш още? Най вероятно има пропуск на фреон от конусите при монтажа!
    shener84 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #232

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Благодаря ти за мнението, вадя си записки за да му кажа "На Иван Панасоника е така, на Гошо Панасоника е така, на Пешо е така, само моя е иначе".

    tony34al - Прав си, нелогични са, но най-нелогична ми е работата на машината. Може би конкретния феномен е заради това, че в стаята се поддържа около 22 и това, че съм го нагласил на 24 и е духал топло доста време (на отворени врати, за да имам обем, както съветваха колегите по-назад, понеже е преоразмерен), е било за сравнително кратко време, за което температурата на стените почти не е помръднала. Може би след 2 дни работа с тази настройка ще ги стопли и тях. Иначе от 22 до 21.5 пада за повече от час, по-надолу пада за още 2-3 часа, защото вече започват комшиите да ме топлят. Т.е. всичко се върти около 22 градуса. Но като му задам точно тази температура - или работи он-оф (при което пък успява да поддържа около 23 - 23.5 на въздуха за 4-5 минути и после 3 минути е Оф), или ако успее да закрепи да не е в он-оф - запова да духа с много хладна струя -едва 3-4 градуса над стайната. И така успява да я поддържа, но харчи 350-400 вата.

    Чакам го тоя техник като някакъв бог вече, нямам търпение да дойде. И като ми каже "Всичко е нормално, всички показатели са в нормите", ще съм спокоен. Както в онзи виц, дето на еидн пич му объркали хапчетата против диария с успокоителни, питат го после "Как се чувстваш? - Спокоен... Насран, но спокоен!"
    bobivg одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #233

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Благодаря ти за мнението, вадя си записки за да му кажа "На Иван Панасоника е така, на Гошо Панасоника е така, на Пешо е така, само моя е иначе".

    tony34al - Прав си, нелогични са, но най-нелогична ми е работата на машината. Може би конкретния феномен е заради това, че в стаята се поддържа около 22 и това, че съм го нагласил на 24 и е духал топло доста време (на отворени врати, за да имам обем, както съветваха колегите по-назад, понеже е преоразмерен), е било за сравнително кратко време, за което температурата на стените почти не е помръднала. Може би след 2 дни работа с тази настройка ще ги стопли и тях. Иначе от 22 до 21.5 пада за повече от час, по-надолу пада за още 2-3 часа, защото вече започват комшиите да ме топлят. Т.е. всичко се върти около 22 градуса. Но като му задам точно тази температура - или работи он-оф (при което пък успява да поддържа около 23 - 23.5 на въздуха за 4-5 минути и после 3 минути е Оф), или ако успее да закрепи да не е в он-оф - запова да духа с много хладна струя -едва 3-4 градуса над стайната. И така успява да я поддържа, но харчи 350-400 вата.

    Чакам го тоя техник като някакъв бог вече, нямам търпение да дойде. И като ми каже "Всичко е нормално, всички показатели са в нормите", ще съм спокоен. Както в онзи виц, дето на еидн пич му объркали хапчетата против диария с успокоителни, питат го после "Как се чувстваш? - Спокоен... Насран, но спокоен!"
    АКО съм аз ще искам да ми източи и презареди фреона по везна наново .
    mystikalrs и shener84 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #234

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Не може да харчи 400 вата и да духа с хладна струя , при мен е 40 градуса и се чувства доста топла. Нали имаш и друг Панасоник замери там как е и сравни. Преди да се зареди наново с фреон трябва да се открие от къде е пропуснал.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #235

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ти май беше добре изолиран? Не мога да разбера, тогава, как за 15мин, при все пак работеща машина и добра изолация, стайната температура е паднала с 1.5градуса. Доста нелогични неща има при теб.
    "Снощи го нагласих на 24 градуса, отворих всички врати.... Намалих градусите на 23 и тогава намали мощността си рязко, слезе до 140-150 вата, като така остана да работи около 15 минути. През това време духаше с около 0.5 - 1.0 градус над стайната температура. Тя падна от 23.5 на 22...."
    На мен пък изобщо не ми се струва нелогично, а напротив. Не знам колко кубика са всички помещения с отворени врати, ама климатиците не са универсални-да работят по еднакъв начин, както в едно, така и в няколко помещения.
    Напоследък някои потребители се оплакват от машините си, но ми се струва, че при повечето случаи се касае не за проблем в машините, а за неразбиране работата на машините и оттам нереални очаквания към работата им. Искаме да топлят /ако може всичките ни помещения/, да работят на минимум, да консумират малко, да не духат хладно и т.н. Много хубаво, обаче трябва да разберете, че пълно щастие няма.
    mimojef, Aleksandars и valen79 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #236

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    "Снощи го нагласих на 24 градуса, отворих всички врати.... Намалих градусите на 23 и тогава намали мощността си рязко, слезе до 140-150 вата, като така остана да работи около 15 минути. През това време духаше с около 0.5 - 1.0 градус над стайната температура. Тя падна от 23.5 на 22...."
    На мен пък изобщо не ми се струва нелогично, а напротив. Не знам колко кубика са всички помещения с отворени врати, ама климатиците не са универсални-да работят по еднакъв начин, както в едно, така и в няколко помещения.
    Напоследък някои потребители се оплакват от машините си, но ми се струва, че при повечето случаи се касае не за проблем в машините, а за неразбиране работата на машините и оттам нереални очаквания към работата им. Искаме да топлят /ако може всичките ни помещения/, да работят на минимум, да консумират малко, да не духат хладно и т.н. Много хубаво, обаче трябва да разберете, че пълно щастие няма.
    Тук случая е друг, който няма нищо общо с опознаването на машината.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #237

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Може, но от толкова разнопосочна информация, различни експерименти и не знам какви идеи, които прилага човека, машината не е оставена на мира да си влезе в режим. Един път работи он/офф, друг път не, ама що не е на минимум. Отварят се врати, сваля се задание, ама що сега изстива помещението. Ако си по-запознат, моля те кажи какъв е случая. Аз не мога да вдяна каква работа на минимум се търси посред зима!

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #238

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Писах писах, натиснах някакво копче и ми изчезна мнението..... Айде пак:

    Развръзка по темата:

    - диагноза - "изпуснал е малко газ"
    - подменен конус Ф6 на тръба на външното тяло
    - допълване с 400 гр. (малко) R32


    Благодаря на всички, които се включиха и помогнаха по темата, 16 страници не са били напразно за мен. Всички, които казаха, че има проблем - познаха. Всички, които казаха, че по-скоро е нормално и имам големи очаквания - не познаха, но благодаря на всички, защото всеки се опита да даде съвет и да помогне за установяване на проблема или за липсата на такъв.

    ----------------------
    Ред.: Веднага след допълването и пускането на машината, усетих колко по-топла струя издухва за същата мощност като преди. Поне 7-8 градуса нагоре.
    ----------------------

    Друго за моя случай: и двата ми климатика са преоразмерени, особено големият. Аз смятам, че е грешка на доставчика, защото не са оценили правилно факторите, влияещи на избора на машини. Също така, имах насоки и от форума за големия, за справка тук:ЛИНК. Разбира се, форумът е само насока, в никакъв случай не си мисля, че съм получил лоши съвети, особено като не съм избрал машина от предложените в съветите, а друга. Истинският подбор на машина е трябвало да стане след внимателна оценка от фирмата. За Z35-цата не правиха оглед, а казаха, че "става" за това помещение, особено щом ще охлаждам/отоплявам и други в съседство. За Z25-цата обаче имаше оглед по мое настояване заради спецификите по монтажа. На въпроса "Става ли Z25?" - казаха "Става.", без никакви предупреждения какво може да следва от преоразмерен климатик. (Например бързо достигане на температура и чест ON-Off)

    Както и да е, вече имам наум, че трябва да сложа малкия на мястото на големия, на мястото на малкия - още по-малък, а големия - в голямо помещение.

    Предупредиха ме, че сега като работи с колкото трябва фреон, ще работи още по-често в On-Off, защото много бързо достига задание и минава над него. Преди като е успявал да се закрепи на ниска мощност, вероятно е било главно заради липсата на фреон.

    Благодаря още веднъж на всички!

    Някой нагоре каза да дам лев на технѝка, въпреки гаранционния ремонт. Направих го.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 24-01-19 в 15:56.
    bobivg, SPSt и Rado Smilkov харесват това.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #239

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако си по-запознат, моля те кажи какъв е случая. !
    - диагноза - "изпуснал е малко газ"
    - подменен конус Ф6 на тръба на външното тяло
    - допълване с 400 гр. (малко) R32
    Финална развръзка. Човека се оплакваше, че харчи 1kw в 13м2 с изолация при външна температура -5 градуса. И след това почнаха замерванията и експериментите за да се стигне до дозареждането.
    SPSt одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #240

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Благодаря, splendor ! Това не знам как, но сега го виждам, иначе нямаше да чеша клавиатурата. Някои неща обаче, които съм написал са си в сила.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 31 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе