Страница 5 от 31 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #61

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Момчета, като чета темите за всички климатици и писаното от вас, излиза , че има само една марка климатици и тя е Фуджицу и всички останали са боклуци, които дефростват по часовник, имат висока консумация и духат хладно. Нещо не ми се вярва да е така както казвате. Ако беше така, нямаше да има конкуренция, а само една марка!

  2.  
     
  3. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #62

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Нищо му няма, това е Панасоник!

    Така си работят.Дайкините са същите.

    Ако имаше изпуснал фреон или щеше да се размига като дискотека, или външното тяло да стане като фризер на хладилник МРАЗ 1982 и щеше да пита може ли го сгрее с топла вода...


    На Панасоник и на дайкин струята въздух е по-хладна.Или поне голяма част от потребителите го усещат така.

    Фуджицу правят много мека и приятна топлина Тошиба също.
    Мицубиши хеви и илектрик също се усеща приятно топла струята и помещението, но при тях това се дължи предмно на високия минимум(поне на тези които съм ползвал).
    Тука не става на въпрос за хладната струя, а за ненормално високия разход който дава този климатик в такава малка топла стая.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #63

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от valen79 Виж публикацията
    Момчета, като чета темите за всички климатици и писаното от вас, излиза , че има само една марка климатици и тя е Фуджицу и всички останали са боклуци, които дефростват по часовник, имат висока консумация и духат хладно. Нещо не ми се вярва да е така както казвате. Ако беше така, нямаше да има конкуренция, а само една марка!
    Е, фуджицу си имат своите недостатъци - някои потребители казват, че са като "ярмомелка" външните им тела...

    А този удивителен знак за какво е? Да не би да придава по -голяма логика на съждението или да поставя на вниманието ни абсолютно неоспоримо твърдение?

    Това не е спор "Левски" или "ЦСКА" е по силния отбор или кой има най-бързия автомобил.

    Не се дръжте като дечурлига - всеки има избор и харесва различни неща, затова ги има марките навсякъде.



    Аз лично не считам, че климатикът е най-комфортното средство за отопление, но с оглед на цяло сезонното ползване е най-практичният.


    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Тука не става на въпрос за хладната струя, а за ненормално високия разход който дава този климатик в такава малка топла стая.
    Ъхъм,даже изобщо, затова е този пост №27 в темата:
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    ПАНАСОНИК често имат за потребителите проблеми с Т на струята и това си го пише в сервизните.Често очакванията се разминават с действителността при тези машини.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post909373

    И още обяснения, за "лечение на хладна струя", щото "не става за това въпрос" ...

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Определено ти е доста висока консумацията,при подобни условия моя панасоник прави по 7kw/h.Хладната струя аз я лекувам като го фиксирам на 1ва степен на фана,в твоето помещение би трябвало без проблем да се справи.Другото което ти предлагам е да го оставиш няколко дена да работи без да го спираш,да си влезне в режим и да темперира стаята.
    Този пост е редактиран от justify; 12-01-19 в 08:38.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #64

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията

    Време на работа:

    - 23.5 часа
    - зададена Т: 21.0
    - консумация в момента: 355 вата
    - консумация преди дефроста: 540 вата
    - най-висока консумация за периода: 823 вата
    - Т в помещението преди дефроста: 21.8
    - Т след дефроста: 22.7
    - струя преди дефроста: 30-31
    - струя след дефроста 36-37

    - обща консумация за 23.5 часа, измерена от уреда - 12.6 кВч, или средно около 535 вата на час.

    Сега го включвам на радиатора,

    съпротивление на нагревателя = 47.1 Ом,
    напрежение на мрежата: 230 волта,
    ток през уреда: 4.86 волта
    показание за консумация: около 1120 вата
    И твърдиш, че климатика харчи повече от радиатора? Аз виждам точно обратното.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #65

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    И твърдиш, че климатика харчи повече от радиатора? Аз виждам точно обратното.
    Може би защото го виждаш от гледна точка на това радиаторът да работи непрекъснато? А той не работи непрекъснато, защото има термостат. Нагласен е така, че да поддържа около 22 - 22.5 в стаята. Като време - снощи си играх да засичам и това. Като се включи, работи около 4 - 4.5 минути, после между 5.5 и 7 минути почива. Това е грубо около 45 % от времето., което превърнато в киловати е около 0.505.

    В момента уредът е отчел 7.15 кВч за 15.8 часа (около 15 часа и 45-50 минути). Ако смятам правилно, е изхарчил средно по около 450 вата на час.

    Винаги е работил по подобен начин и още преди да имам такъв електромер за контакт, съм го засичал по този начин - колко време работи и колко време е изключен от термостата си и общо взето съм запомнил, че дори и като е много студено под -5 - горе долу половината време работи, половината - не. И като знам, че при такива температури би трябвало повечето климатици да имат ефективност с коефициент поне 2, а инверторите дори и повече, сега изведнъж разбирам, че моят не само, че не постига коеф. 2, не постига дори 1.5, дори 1.3 не постига, а направо си харчи точно толкова колкото и масленият радиатор. Изобщо не слиза към минимума, под 350 го видях само веднъж, когато от 22 намалих зададените на 20 ей така за проба. Какво прави с тая енергия, за какво я харчи, като не произвежда топлина - не знам.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #66

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Харесва ми Z50TKE.

    I like it.

    Mbirol, тествал ли си каква е минималната консумация на Z50TKE при зададена температура 21° ~ 22° и вентилатор на 1?

    Mbirol, have you tested Z50TKE minimal consumption in heating mode at setting temperature 21° ~ 22° and fan 1?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 12-01-19 в 14:19.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #67

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Здравейте отново, включвам се само за да кажа, че говорих с фирмата, която ми е монтирала климатика, с търговец, който заяви, че:

    - уредът ми не е точен
    - сметките за такъв климатик са между 40 и 60 лв на месец, т.е. напълно нормално е
    - 500-600 вата е нормален разход, при "толкова студени температури навън, от -10 градуса"
    - нормално е този климатик в стая 13 квадрата да харчи 500-600 вата и по-големия в стая 17 квадрата да харчи 400
    - щом достига и поддържа зададените градуси - значи работи нормално

    Като го питах дали е нормално с електрически радиатор да има същата консумация, започна отново да ми казва, че е нормално да има разход 500-600 вата при такива студени температури навън.

    В момента електромерчето показва 8.2 киловата, в стаята е 24.2 градуса. Свалил съм щорите, за да не грее слънцето и да не влияе на топлината.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #68

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ми честито.
    А като не ти е верен уреда, те ще дойдат ли с техен(техни),
    че то и други работи се мерят?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #69

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    При мен в момента е 2~3 градуса отвън, xe12pke работи с консумация 590 вата и вентилатор на 2 степен в ~ 40 квадрата, но съм с южно изложение и слънцето грее супер-силно през прозорците, затова моите специфични условия не могат да са критерий.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #70

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    В момента е 24.5 в стаята. Пуснах климатика с настройка на 20, турбината тръгна на най-слаба степен, а компресорът не помръдва. Увеличих няколко пъти с по 0.5 градус, като след всяко увеличаване изчаках по около минута. До 22.5 не включи. На 23 включи веднага и отиде на около 340-350 вата, като така си стои без да увеличава или намалява. Намалявам с по 0.5 градуса няколко пъти, като консумацията не се променя изобщо, като му задам повече от 2 градуса надолу разлика - направо спира. Изобщо не мога по никакъв начин да го накарам да слезе на по-ниска консумация от сорта на 200-250 вата.

    Може би така си е проектиран и толкова си може. Жалко, че струва толкова пари, определено очаквах повече. Все пак съм склонен да извикам техници, да им платя и да ги накарам да тестват с уреди различни неща. Но като не знам какво да ги накарам да тестват и какви стойности трябва да показва тестваното нещо, се губи смисъла, защото винаги могат да ми кажат "Всичко е наред".
    Този пост е редактиран от ogi28b; 12-01-19 в 15:18.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #71

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    "...- нормално е този климатик в стая 13 квадрата да харчи 500-600 вата и по-големия в стая 17 квадрата да харчи 400..."

    Това от фирмата ли ти го казаха.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #72

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Здравейте отново, включвам се само за да кажа, че говорих с фирмата, която ми е монтирала климатика, с търговец, който заяви, че:

    - уредът ми не е точен
    - сметките за такъв климатик са между 40 и 60 лв на месец, т.е. напълно нормално е
    - 500-600 вата е нормален разход, при "толкова студени температури навън, от -10 градуса"
    - нормално е този климатик в стая 13 квадрата да харчи 500-600 вата и по-големия в стая 17 квадрата да харчи 400
    - щом достига и поддържа зададените градуси - значи работи нормално

    Като го питах дали е нормално с електрически радиатор да има същата консумация, започна отново да ми казва, че е нормално да има разход 500-600 вата при такива студени температури навън.

    В момента електромерчето показва 8.2 киловата, в стаята е 24.2 градуса. Свалил съм щорите, за да не грее слънцето и да не влияе на топлината.
    Тези яко те катерят на черешата. Сега си сметнах консумацията от 1-ви януари. до 12 (днес). Климатика е 50-ка. Държан е предимно на 23 градуса, като вечер, когато къпем детето се вдига на 25. Отоплява се хол и спалня преходни. Към 35м2 площ с таван 2.60. Нямам топлещи комшии и единствената изолация е в спалнята 2см фибран на външните стени и тавана. Та за 12 дена климатика е изял 122kW или средно 423w на час. В този ред на мисли и при знанието, че панасониците слизат до минимума си 180w, няма как да се вържа на приказките на тези от фирмата, които са ти го продали.
    valen79 и Rafailiev харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #73

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    "...- нормално е този климатик в стая 13 квадрата да харчи 500-600 вата и по-големия в стая 17 квадрата да харчи 400..."

    Това от фирмата ли ти го казаха.
    Да, смятай!!! Все пак имам претенции да съм средно-интелигентен човек и да ми се говорят такива глупости някак ми идва в повече. Но като не знам какво и как да измеря, за да им докажа, че нещо не е наред, какво да направя? Той провери, че е гаранционен и явно единственият отговор, който дават за гаранционни е "Щом работи и достига градусите - значи всичко е наред"

    Сега продължавам с теста с електромерчето. Умишлено искам да го накарам да харчи повече и съм го настроил да поддържа 23 градуса в стаята. През деня за около час не отчитше, защото пак си правих тестове с климатика - опитах да видя дали при отопление с радиатора, климтикът ще слезе на минимум или поне на нещо под 300 вата. За момента имам отчетени 9.4 киловатаса. Слагам още 1.1 киловатчаса (пълна мощност) за компенсация на този час, през който не мереше. Да кажем, че за 22.5 часа е изхабило 10.5. Даже за да го докарам поне до 12 киловатчаса, сега трябва да го пусна на пълна мощност до към 19:15 часа. Ще го направя, само за да видя колко горещо може да стане в стаята за 1 час с масления радиатор.

    Моля, дайте ми съвет, какво да предприема, как да убедя фирмата да изпрати техници и какво да ги карам да измерят, как да открият евентуален проблем и какъв би могул да е този проблем? Липса на фреон? Липса на масло? Цялостен проблем с електрониката или с механиката?

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #74

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Я качи няколко снимки как е монтиран.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #75

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Като го изрежеш на макс тоя климатик (ама първо проветри малко стаята) развърта ли до максималните ватове на консумация по сервизно, колко °С е изходящата струя при задание 30 и турбо режим ... макар че това е относително.

    Като ти го монтираха замериха ли нещо , записаха ли някакви показатели ? Или го пуснаха и избягаха

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 31 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе