Страница 3 от 31 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 457

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #31

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Определено ти е доста висока консумацията,при подобни условия моя панасоник прави по 7kw/h.Хладната струя аз я лекувам като го фиксирам на 1ва степен на фана,в твоето помещение би трябвало без проблем да се справи.Другото което ти предлагам е да го оставиш няколко дена да работи без да го спираш,да си влезне в режим и да темперира стаята.
    При мен работи на режим QUIET, защото така най-малко се усеща течението, но дори и в такъв режим - си поддържа температурата колкото му задам - пробвал съм на 22, на 22.5, и на 23 - в рамките на 30 минути ги достига и ги поддържа. При зададени 22 градуса поддържа струя 31-32, при 22.5 и 23 съответно е 34-35 и 37-38. Не знам дали режим QUIET е по-различен от най-слабата степен на турбината. По слух звучат като да са еднакви. По-скоро тоя режим може би е свързан с работата на външното тяло. Пробвах при зададени 21 градуса - струята спадна до 27.5 - 28 градуса. консумацията - до около 350.

    Предложението ти за темпериране на стаята - какво имаш предвид? Ако е това, че трябва да мине повече време на постоянна работа - мога да кажа, че тя стаята не е изстивала, нито е била необичайно топла. Преди да ползвам климатика, отоплявах с масления радиатор а той се управлява от електронен стаен термостат, настроен на 22.5 градуса с хистерезис 0.5 градуса. Все си е 22-23 градуса, т.е. когато и да включа климатика, той започва работа от температурата, която трябва да поддържа. Масления го изключвам в този момент. При тези условия, за 27 часа изхарчи 12 киловата, при не кой знае какъв студ навън.

    Може и да имам проблем със самия климатик, не знам, изобщо не разбирам от такава техника в детайли. Преди да включа уредчето електромерчето, изобщо не съм си помислял, че може да е с толкова висока консумация. А самото уредче - мисля, че си работи нормално, защото на радиаторите с косинус-фи = 1.0 отчита точно. Чудя се дали да не го пусна като отделна тема, защото доста се отклоних от тази.

    Имам също и Z35, ще видя при него как ще е консумацията.

    ---
    Ред.: докато си напиша шикалките, сте писали за уредите. Ето го моя, цената е подобна, само дето го чаках 3 седмици:

    https://www.aliexpress.com/item/HiDA...AbTest=ae803_3

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #32

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Това да духа 28 градуса, особено в малка стая през зимата няма как да е приятно. Поне на мен няма да ми е комфортно.
    Разбира се ще поддържа температурата в помещението, но дано не ви духа директно....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #33

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    ogi28b
    Интересна работа значи! На хартия го дават с много малка консумация! Чакам си уреда утре и аз ще измеря моя Панасоник и ще споделя!

  5. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #34

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Пробвай да активираш тихия режим при зададена първа степен на фана.Пробвай ватметъра дали мери правилно,например на някой уред с постоянна консумация.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #35

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Щом не падат на минимум от 180 вата явно има да топли, при мен по стар модел по цял ден стои на 180 вата но му задавам най-много 22градуса стаята е спалня и ни става много топло иначе, аз го държа на първа степен само и на 400 вата духа доста горещо 42-3 градуса не помня точно а на 180 вата духа с около 32 но слабо и не се усеща неприятно.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 10-01-19 в 22:50.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #36

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    моя панасоник прави по 7kw/h.
    Едва сега попаднах на мнението ти в темата "...2016" и те разбрах, че малко се обърках одеве - климатикът ти харчи 7 kWh / ден, а не 7 kW / h, както е в цитираното. Значи по този показател моят направи от 19:30 на единия ден до 13:15 на другия ден (за около 18 часа) 7.443 киловат-часа. Изпратиха ми снимка, затова с такава точност го казвам. Това е средно по 413 вата на час. Твърде много.

    Уреда го проверявах снощи, писах за това в предишното мнение. На радиатор с мощност на нагревателя 1 кВ по спецификация показваше консумация 992 вата.

    Тихия режим като го активирам, настройката за степен на турбината изчезва и остава само надписа QUIET, при които веднага се чува как турбината намалява скоростта значително. После като се прибера ще продължа с настройките и пробите.

    Сега зададох задание на хората у дома да включат Z35-цата на 21 градуса и всичко останало на AUTO, като се прибера ще видя какво консумира пък той.

    Благодаря за съветите и мненията по споделеното от мен мнение!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #37

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Извинявайте, ако съм заблудил някого, защото пиша в тема, чийто автор не съм. Просто темата е за подобен климатик и реших тук да споделя отзиви за работата на този, който имам, за да е в помощ на някой, който е решил да купува подобен.

    Данните са за стая, в панелен блок, а не за къща, mbirol. Нямам радиатори с вода, а електрически маслен във въпросната стая, който по принцип е основното отопление, а не климатикът.

    ccankov73 - Да, като хладно духане се усеща струята. Явно така си ги усеща машината нещата. И като се има предвид, че духа сравнително хладно - все пак си поддържа зададените градуси, а консумацията е висока - 400-450 вата. Виждам и на снимката горе подобна консумация. Стига и до 600 на моменти, а най-ниската, която съм видял, е 380. Дори без да работи, има консумация 4.8 - 5 вата. Това са над 3 киловата месечно.

    Тази нощ се отоплявах само с масления радиатор, за да направя сравнение. От полунощ до 8:15 сутринта радиаторът беше изхарчил 2.7 киловата (по около 350 вата на час), температура в стаята - от 22.2 до 22.5. За 8 часа климатикът би изхарчил пак толкова, даже да не казвам и повече. Чудя се къде изобщо му е ползата от "високата" ефективност. Ако за отопление са били нужни 2.7 киловата отоплителна мощност, айде да ги закръглим на 3, дори и при супер ниска ефективност от коеф. 2.0 (а тя трябва да е поне 2.5 при минус 3-4 градуса, пак би трябвало да изхарчи макс. 1.5 киловата. Дори 2 кВ да изхарчи - пак би било добре, но за съжаление е доста далече. Не знам дали има значение, че според уредчето, радиаторът работи при косинус-фи 1.0, а климатикът - 0.91. Напрежение на мрежата - 236-238 волта.

    ---
    Ред.: Благодаря ти колега, bobovo, за данните. И аз очаквах да работи по подбен начин този климатик, с толкова високи показатели на хартия. a той харчи 2-3 пъти повече.
    Според мен има нещо странно във вашия случай.Може и от модела да е .
    Аз съм с етерия 9 ка 2016 модел. Студена струя не съм усетил.
    Моя е в 12-13 кв стайче.Когато работи само за стаята консумацията е около 200 вата на 1 ва и държи температура около 23 градуса.
    Когато съм го оставял да топли и към хола консумацията се въртеше около 300-400 вата вентилатор на ауто
    Знам си загубите и с радиатор 500 вата няма как да потдържам 23 градуса във стаята когато вън е около -4 градуса .

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #38

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Не знам... ето сега съм го пуснал да си работи, поддържа си там някакви градуси, консумацията му е 360, зададени 22, струя 37, турбина на 1 (не на ауто).

    В общи линии не ме притеснява това, че харчи толкова, може би толкова е необходимо да харчи за да поддържа. Притеснява ме това, че "УЖ" трябва да харчи 2 пъти и над 2 пъти по-малко от радиатора ми, а харчи или колкото него за еднакъв период от време или да кажем - по-малко с 10-15 %, но в никакъв случай не е 50 % по-малко. Ще опитам да засека 24-часов период и с двата уреда - климатик и маслен радиатор, при еднакви или сходни външни условия и ще пиша. Но все пак вече няколко човека отбелязахте, че нещо не е съвсем както трябва.

    Ред.: намалих зададените на 21.5 и струята спадна с 2 градуса до 35. В момента консумира около 335. Чудя се дали този режим АУТО, който използвах, не го кара да прави някакви странни неща и да харчи повече...

  11. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #39

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Какъв ауто,не си ли го пуснал на heat ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #40

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Не знам... ето сега съм го пуснал да си работи, поддържа си там някакви градуси, консумацията му е 360, зададени 22, струя 37, турбина на 1 (не на ауто).

    В общи линии не ме притеснява това, че харчи толкова, може би толкова е необходимо да харчи за да поддържа. Притеснява ме това, че "УЖ" трябва да харчи 2 пъти и над 2 пъти по-малко от радиатора ми, а харчи или колкото него за еднакъв период от време или да кажем - по-малко с 10-15 %, но в никакъв случай не е 50 % по-малко. Ще опитам да засека 24-часов период и с двата уреда - климатик и маслен радиатор, при еднакви или сходни външни условия и ще пиша. Но все пак вече няколко човека отбелязахте, че нещо не е съвсем както трябва.

    Ред.: намалих зададените на 21.5 и струята спадна с 2 градуса до 35. В момента консумира около 335. Чудя се дали този режим АУТО, който използвах, не го кара да прави някакви странни неща и да харчи повече...
    Незнам колко е голяма стаята ви и колко са ви топлозагубите.
    Пробвайте следното .
    Клапите насочени надолу , 22 градуса ( или колкото ви е комфортно ) и примерно 2 ра степен .
    По принцип аз забележка от към ауто режима на турбината нямам.
    Дори и на 4 та степен да е фана ако е темперирано помещението няма да работи на 4 та степен ,а на 1-2 ра.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #41

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    . Чудя се дали този режим АУТО, който използвах, не го кара да прави някакви странни неща и да харчи повече...
    Дръж го само на отопление и сравнявай пак. Ако и тогава харчи толкова има нещо нередно. Моята 50-ка Хитачи харчи 12kw за денонощие сега в студеното време а отоплявам към 35м2.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #42

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Да не му е забегнал фреонец?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #43

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Какъв ауто,не си ли го пуснал на heat ?
    АУТО е режимът на турбината, а не на машината. Машината е на HEAT.
    ----

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Незнам колко е голяма стаята ви и колко са ви топлозагубите.
    Пробвайте следното .
    Клапите насочени надолу , 22 градуса ( или колкото ви е комфортно ) и примерно 2 ра степен .
    По принцип аз забележка от към ауто режима на турбината нямам.
    Дори и на 4 та степен да е фана ако е темперирано помещението няма да работи на 4 та степен ,а на 1-2 ра.
    Клапите винаги са надолу, задавам температура и не я пипам. Помещението за пореден пиша, че е със сравнително постоянна температура, все пак там живея всеки ден. Като излизам евентуално може да намаля с един градус, а после да върна пак на 22 като се прибера. То си поддържа 21 градуса, стаята не изстива до 16 градуса и после да се чуди как да ги възстанови. Хоризонталното насочване е на фиксирана позиция ако има значение, духа към центъра на стаята. Никога не съм включвал NANOE, ECONAVI и каквото има друго. Не съм изчислявал топлозагубите на помещението, но те са еднакви както за климатика, така и за масления ми радиатор. 2 вътрешни стени, към моя апартамент са и двете, в съседните помещения е около 21 градуса, и те се отопляват. На външните стени имам 5 см външна, 2 см вътрешна, на прозореца имам външни щори, които нощем са спуснати. Над мен живеят хора, под мен също, т.е. отопляват се и те.

    Не знам дали казах, извинете ако повтарям: не ме притеснява, че харчи толкова, може би толкова е необходимо да изхарчи при зададените параметри. Притеснява ме това, че с маслен радиатор постигам съизмерими резултати, от което вече правя извод, че климатикът не работи както трябва.

    Ако можете да ми дадете съвет какво и как мога да проверя с подръчни средства, така да се каже?

    Сега си проверих и текущата сметка за ток, която е 88 лв за 28 дневен период при средна Т за декември за София 0.2 градуса. За сравнение - за същия период (от 12-13 декември до 12-13 януари) в предишни години съм платил както следва:

    2017: 72.65 при Т +2.6
    2016: 71.98 при Т -0.4
    2015: 56.81 при Т +2.1
    2014: 60.78 при Т +1.8
    ---
    2013:- периодът на фактура е с 8 дни по-къс, сметка ~46 лв. Отнесено към 30 дни е около 63 лв.
    2012: 75.25 (това е от 20 дек. до 20 януари, ако помните годината - януари беше изключително студен

    ----------------------

    Сега съм го пуснал да работи за период от 24 часа. За периода 19:15 - 23:15 при зададени 21 градуса беше изхарчил 1.2 киловата или по 0.3 на час. За периода от 23:15 до 08:15 при зададени 22 градуса беше изхарчил 5.45 кВ или по 605 вата на час. В 8:15 моментната консумация беше 640 вата. В момента работи на 21 градуса, защото не съм у дома, стаята е празна. Ще видя довечера в 19:15 какво ще показва и ще включа вместо него масления радиатор пак за период от 24 часа, за да направя сравнение.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Да не му е забегнал фреонец?
    Мога ли да го разбера без техника? Какво да направя, за да разбера, евентуално да сравня с другия, Z35?

  17. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #44

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Имаш проблем или с машината или ватметъра.При 600вата в 13кв трябваше да е сауна на сутринтта.Прави ли чести дефрости машината?

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #45

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Ако можете да ми дадете съвет какво и как мога да проверя с подръчни средства, така да се каже?

    Сега си проверих и текущата сметка за ток, която е 88 лв за 28 дневен период при средна Т за декември за София 0.2 градуса. За сравнение - за същия период (от 12-13 декември до 12-13 януари) в предишни години съм платил както следва:

    2017: 72.65 при Т +2.6
    2016: 71.98 при Т -0.4
    2015: 56.81 при Т +2.1
    2014: 60.78 при Т +1.8
    ---
    2013:- периодът на фактура е с 8 дни по-къс, сметка ~46 лв. Отнесено към 30 дни е около 63 лв.
    2012: 75.25 (това е от 20 дек. до 20 януари, ако помните годината - януари беше изключително студен

    ----------------------

    Сега съм го пуснал да работи за период от 24 часа. За периода 19:15 - 23:15 при зададени 21 градуса беше изхарчил 1.2 киловата или по 0.3 на час. За периода от 23:15 до 08:15 при зададени 22 градуса беше изхарчил 5.45 кВ или по 605 вата на час. В 8:15 моментната консумация беше 640 вата. В момента работи на 21 градуса, защото не съм у дома, стаята е празна. Ще видя довечера в 19:15 какво ще показва и ще включа вместо него масления радиатор пак за период от 24 часа, за да направя сравнение.
    Това ще е много добър експеримент.
    Ще разбереш каква е реалната ефективност на климатика. Много ми е интересно какви ще са резултатите.

    Според мен, няма да има голяма разлика между климатика и масления радиатор. И преди бях писал, че на минимум, или на тих режим, ефективността на климатиците може би спада под 2 заради ниските дебити.
    Висока ефективност се постига с високи дебити и с много веене, иначе забрави.
    Тези напудрени цифри и коефициенти, дадени в сервизното са за специфични условия - вътрешна температура +20° и вентилатор на макс - тоест неприложими в домашни условия. Тази "маловажна" подробност естествено е написана със ситния шрифт и хората се заблуждават.
    Защо производителите не декларират коп при +24° вътрешна и 1-ва степен на вентилатора? Това ще е далеч по-информативно за купувачите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 31 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 11:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-16, 00:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 23-06-13, 00:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 18:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе