Страница 23 от 31 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #331

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Не е само до произхода , но наистина в конкретния случай (изолирани 13кв.м) от японските като разнообразие има повече подходящи машини

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #332

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Аз мисля че са объркани минимумите на охлаждане и отопление.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #333

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Бихте ли ми казали, сега след като вече твърдят, че климатикът ми е ремонтиран - какво да направя и при какви условия този модел може да работи с минималната си консумация или с някаква, различна от 330-340 вата с последващ OFF, така че да поддържа постоянна темпратура на струята, а не да варира от 26 до 36 градуса през 3 минути?

    Сега каквито и градуси да му задам - той работи и температурата на топлообменника става все по-висока и по-висока, като винаги спазва следния принцип: температурата на струята се покачва плавно до стойност около 16-18 градуса над зададените и машината работи до точката на изключване - 2 - 2.5 градуса над зададените от ДУ. Няма значение дали му задавам 22, 24, 26, 23.5 или каквото и да е. Е, при по-високи зададени, струята се затопля малко повече, но пак се повтаря същото - работи и топли, докато изключи. Изобщо по никакъв начин не си помисля да намали честотата и да слезе на по-ниска консумация. Сега поне постига тези температури и високи градуси с лекота - 4-500 вата, в зависимост от зададените.

    Вчера го засичах с термометри и хронометър, врати му отварях за обем, сензора съм отдалечил от питата и нищо. Абсолютно точно си следва написаното в книжката: в момента, в който отчете Т на постъпващия 2 градуса над зададените, започва да брои 3 минути (без да променя по никакъв начин честотата на компресора или силата на турбината, а напротив - продължава да става все по-топло) и на третата минута изключва. Дотогава е станало около 2.8 - 3.0 градуса над зададените. От момента на изключването започва да брои точно 3 минути и след това ако тази разлика е станала под 2 градуса - включва компресора пак. Като го включи - гони си някаква сериозна топлина и цел, незнайно защо, при което пак духа много топла струя и температурата на входящия се повишава с повече от 2 градуса над зададените. Това след 3 минути означава изключване. Пробвах го на режим QUIET на турбината, също на АУТО, на всяка една ръчна степен - няма промяна. За тия степени на турбината и преди писах - няма значение на каква степен е, но като падне темпратурата на струята - намалява духането, а като се увеличи над 39 градуса - усилва. Дали е на 1 или 5 - все тая. Работи си Он-Оф и това е. Като отворя вратите за да му "дам обем и пространство" - няма никаква промяна - пак си работи така, просто минава малко повече време до изключването. Като беше с изтекъл фреон - поне слизаше под 300 вата, но струята беше едва 26-28 градуса.
    До колкото разбрах вертикалните клапи ги държиш надолу, а хоризонталните - пълно в ляво. При такова насочване на потока, какъвто и климатик да сложиш, винаги ще ти работи само он-офф, според мен.
    Относно въпроса за слизането на минимум - едно време при старите модели панасоник са давали и софтуера с инструкциите за честотата на компресора. При новите модели информацията за софта е скрита. Ще се разровя из старите записки да видя ще намеря ли нещо.
    Няколко предполагаеми условия компресорът да слезе на минимум
    +0,5(входяща - зададена темп)<+1.0
    +1,0(входяща - зададена темп)<+1.5
    +1,5(входяща - зададена темп)<+2.5
    Това са само предположения, за новите модели инфото за софта е секретно.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #334

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Айде сега да ти го върна. Сериозно ли сравняваш японско Фуджи 22-ка с европейски Панасоник?
    Ти пък ако мислиш, че японското Фуджи на Миг слиза под 250-300W, много се лъжеш.
    Този пост е редактиран от tony34al; 31-01-19 в 19:41.
    bobovo одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #335

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Не ми е това тънката мисъл, но не му е тук мястото.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #336

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ти пък ако мислиш, че японското Фуджи на Миг слиза под 250-300W, много се лъжеш.
    По скоро ти се лъжеш със 100на вата. Но то не е важна само минималната консумация за коректната работа на една машина.
    SPSt одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #337

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Съгласен съм , че е така за коректната работа и минималната консумация. Все пак всяка машина си има алгоритъм и когато някоя спазвайки го работи на 100W, не означава че лъже. Аз съм търсил такива машини и най малко се чувствам излъган.
    bobovo одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #338

    Отговор: Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    При мен цял ден работи он офф на 21 нагласен изключва на 360 вата, зададох 23 градуса дигна на 600 стопли свали на 420 и изключи. После се включи дигна за малко на 420 вата и си слезе на минимум 200 вата и така заработи. При теб явно или климатика не може да слезе на минимум нов модел е с различен компресор от старите панасоници, или помещението е виновно, но няма смисъл да се мъчиш и следиш постоянно,при много марки климатици не всичко което е написано в действителност е така. Ако толкова те дразни си ползвай радиатора и това е нищо не можеш друго да направиш, най-добре си ползвай климатика и нему обръщай толкова внимание кога включва и кога не при мен го прави доста тихо и си спим на него без да ни буди изобщо.
    Преди малко реших да тествам моя дали ще слезе на минимум - външна +6°. Намалих на 24 градуса, венитлатор на 1 степен + тих режим, слезе ~ 220 вата. Минимумът, който съм виждал на отопление е ~ 205 вата. Вертикални клапи - напред, хоризонтални на 2-ра степен отгоре надолу.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 31-01-19 в 20:43.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #339

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    При тези условия, за неговото помещение са много малко машините които няма да влизат в ОФФ.
    При тези температури кои 2, 3 машини отдават 300W?
    Казах ти преди 10стр., че ако машината работи както трябва ще се спука от ОН-ОФФ.
    Много по-преоразмерени машини имат по-нисък минимум. Въпрос на софтуер.
    Дори да слезе на обявеният минимум пак ще бачка ОН-ОФФ.
    Вместо 3мин. ОН, ще са 6мин. примерно.
    Като падне под 0гр. вън може и да заработи на минимум.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #340

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Оги, ако може да те питам нещо малко странично от темата. Ако предположим, че си вегетарианец и влезеш в месарския магазин с въпроса " Какво ще ми препоръчате?" дали ще си тръгнеш с маруля?
    За да не съм офтопик, виж това мнение там май се крие частично отговора на въпросите ти.
    И ще те помоля най-учтиво да не бъдеш толкова напорист с въпросите си, защото това може да доведе до финансови загуби на някой.
    Vizi одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #341

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Стоката /дали е климатик, телевизор или краставица/ трябва да отговаря на нейното описание. Ако някой е написал 180W консумация на отопление....или слиза на такъв порядък или ако е толкова специфично като условия се посочват. Иначе ще каже някой- не отговаря на описанието. Тогава пък подлежи на връщане.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #342

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Боби, помещенията, които си ги описал там, само се охлаждат с климатици. Не се отопляват с тях.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #343

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Стоката /дали е климатик, телевизор или краставица/ трябва да отговаря на нейното описание. Ако някой е написал 180W консумация на отопление....или слиза на такъв порядък или ако е толкова специфично като условия се посочват. Иначе ще каже някой- не отговаря на описанието. Тогава пък подлежи на връщане.
    А твоя като не отговаря,що не ги вьрна на тошиба?
    dodo_pv и Aleksandars харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #344

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    На Оги помещението прегрява заради високия(за тази стая) номинал , не заради това че не може да слезе на 180w !
    От там като зацикли няма измъкване ...

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #345

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Стоката /дали е климатик, телевизор или краставица/ трябва да отговаря на нейното описание. Ако някой е написал 180W консумация на отопление....или слиза на такъв порядък или ако е толкова специфично като условия се посочват. Иначе ще каже някой- не отговаря на описанието. Тогава пък подлежи на връщане.
    А представяш ли си какво би станало, ако си купя климатик с коп на етикета 5, 6 или ↑? С тия фалшиви копове дето ги пишат на етикетите, закона за защита на потребителя ми дава право да направя луд търговеца ако искам. Ако реша да се заяждам мога да ползвам климатика 2 години и малко преди да изтече гаранцията да пусна жалба в КЗП, че климатикът не работи ефективно и не си отговаря на описанието и спецификациите. Тогава търговецът или ще трябва да накара климатикът реално да заботи с коп над 5, или да го смени с нов, или да ми върне парите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 31 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе