Страница 25 от 31 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #361

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    До литър/100 под обявеният разход. /за автомобила/
    При климатика е двойно над обявеният. При единият. При другият е колкото е обявено.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #362

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Оги, да ме извинят колегите дето ти пишат, че Z - серията не може да слиза до минимум, еми не е вярно, даже под минимум може! Моят климатик е нагласен на 22 гр., също работи на ОН и ОФФ, но много рядко. 18 - ка е и си стои на 340 вата почти постоянно. Някой път съм го виждал да слиза чак до 220 вата, работи известно време така и после следва ОФФ. После се стартира на 470 - 500 вата и след близо 5-6 минути пак е на 350 вата. Сега сутринта го увеличих на 24.5 гр. и си държи на 415 вата и от 1 час и 30 мин не е влизал в режим ОФФ. Не знам дали не ти е преоразмерен за помещението ти и самия климатик нещо да се лъже. Успех

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #363

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    ogi28b има ли развитие, как се държи машина след анаболите? Твоята тема на мен лично ми е много интересна и всякаква информация би ми била полезна, предполагам не само за мен.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #364

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Работи много икономично, както се очаква, но постоянно е в Он-Оф. Няма никакъв шанс да заработи по друг начин. Няма значение каква позиция на клапите или каква степен на духане съм избрал. По-малко от консумация 330-340 вата не спада, а направо изключва. Никъде не мога да намеря информация за различните честоти на въртене, които процесорът инструктира и от какво зависят. Освен може би при -10, тогава може да не изключи, но сигурно пак ще си работи на 330-340, ако не и на повече заради ниския КОП. Малко помещение с добра изолация -> бързо загряване и прегряване. Топлият въздух бързо се издига нагоре и машината започва да си го засмуква него, от което си прави извод, че е много топло и изключва. Поне няма такива случаи на студена струя. Струята изстива до около 24-25, когато компресорът не работи, но тогава и вътрешната турбина се върти едва-едва , да кажем наполовина или по-ниска скорост отколкото на QUIET. Така въздухът също се движи едва-едва и не се усеща като неприятно студено течение.

    Консумацията на ток спадна чувствително, с около 20-30% на ден. Другата седмица като ми засекат, ще пиша сравнение и за това, как е преди ремонта и как е след него. За съжаление сравнението няма да е обективно, заради чувствително топлите дни напоследък.
    bobivg и valen79 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #365

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Сборът на дните е 32, защото 12-то число го броя и за предишния и за следващия месец.

    От 12 януари (ден на засичане) до 25 януари (ден на ремонта) = 14 дни:

    - дневна: 133 киловата, средно по 9.5 киловата на ден
    - нощна: 72 киловата, средно по 5.14 киловата на ден

    -----------
    От 26 януари (след деня на ремонта) до 12 февруари (ден на засичане) = 18 дни:

    - дневна: 127 киловата, средно по 7.05 киловата на ден (да се има предвид няколко по-топли дни в началото на февруари, които бъркат сравнението! )
    - нощна: 75 киловата, средно по 4.17 киловата на ден

    -----------
    За предишния месец от 13 декември до 12 януари:

    - дневна: 361 киловата, средно по 11.64 киловата на ден
    - нощна: 93 киловата, средно по 3 киловата на ден (в този период отоплението нощем беше повече с маслен радиатор и с поддържане на 21 градуса нощем)

    Личното ми субективно усещане, че разликата в сметката е значителна (надолу) след ремонта на климатика, като трябва да кажа, че след ремонта на малкия, използвам доста повече и двата климатика (и след като видях колко ток харчат за поддържане на подобни градуси). Често малкия работи така че да поддържа 23 - 23.5 и през нощта, с отворена врата към другите помещения, когато ме няма.
    bobivg одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #366

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Здравейте, пуснах отделна тема, но беше заключена и затова сега коментирам тук. Общо взето решихме да си вземем климатик това лято, който ще се използва предимно за охлаждане, тъй като през студените месеци разчитаме на парно отопление, но винаги остава възможността и да се използва за отопление ако прекратим парното или за месеците, в което все още не е пуснато. Стаята, в която първо ще се вземе климатик е 18м2, а кубатурата е 50м3 (източно изложение). Идеята е, тъй като първоначално ще е само един климатик в жилището вратата на съответната стая да е отворена, за да има известно охлаждане и в останалата част на апартамента. Спряхме се на един от двата модела от Технополис понеже в момента има промоция за безплатен монтаж и 0% лихва на изплащане на VKEW модела. Тъй като разлика в цената почти няма не знам кой е по добрият вариант и ще се радвам на вашето мнение. Приветствам и мнения за други модели, но бюджета е до към 1600 лв като е задължително да има включен монтаж в тази цена както и възможност за изплащане с 0%.

    Колегата Jack Krauser препоръча този модел https://tinyurl.com/y4vve28f , но за съжаление не е наличен във Варна и не могат да го доставят във Варненския магазин, та затова може би този вариант отпада. TKEW модела пък се оказа, че цената му от 1600 е без включен монтаж и също минава бюджета, така че ще се радвам на още мнения и препоръки и дали в такъв случай да се спирам на VKEW за 1650.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #367

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    kristian93,
    Това не е правилната тема за вашия въпрос. Има тема за "Избор на климатик". Там трябва да поставите въпроса си.
    Mega одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #368

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Как ползвате климатика лятото?
    На старата кола изгасях климатика и оставях вентилатора за да издуха конденза от питата и пътищата. Тук как да го вкарам в такъв режим?

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #369

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Режим студено и настройка 30°+ на дистанционното.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Rumb@ta одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #370

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Здравейте, колеги!

    Искам да споделя отзиви вече при режим на охлаждане на двата ми климатика. Z35-цата охлажда почти целия апартамент, държа всички врати отворени и хладното се "разхожда" навсякъде. В помещението, в което е климатикът, температурата е между 24 и 25 градуса, в съседните е +1/+2 нагоре. При такъв режим работи с консумация между 350 и 450 вата, ако навън е между 30 и 35.

    Като огранича охлаждания обем само до конкретното помещение и съседната спалня (общо 30 кв. м.), консумацията слиза под 200, като най-ниско съм го виждал на 165 вата и по някое време дори изключва.

    А другият - Z25, с който имах проблеми зимата (назад в темата) - той поддържа с лекота зададените градуси в 13-14 кв. м. спалня и отварям вратата, за да охлажда и към коридорите, иначе изключва много често. Като работи само за това помещение - в началото вдига 350-400 вата консумация и бързо намалява до 200-220, поработи така 5-10 минути и спира. Като е отворена вратата, работи по-дълго между 180 и 200 вата и по някое време пак спира, като другия.
    bobivg одобрява това.

  13. VBo
    VBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    32
    #371
    Ogi имам същата z25, като в отделна тема писах, че не достига максималната си мощност на охлаждане - в жегите го засякох, че на пауър фул стига максимум до 550 - 560 вата, а и дават към 700. Ако имаш възможност, би ли проверил при тебе до каква максимална консумация стига

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,296
    #372

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    А максимумът, не е ли обвързан с външната температува? Пробвай го при по-високи външни.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #373

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    За да видиш максимума трябва да има голяма разлика между зададената температура и реалната. Вентилатора на макс за да не сработи защитата от замръзване на вътрешния топлообменник и да ограничи компресора. Така е поне за други марки предполагам и тука.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,296
    #374

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    При МХИ преди малко на 33 външна, зададена 18 и "power" режим, не можа да развърти над 660w. Макса му е 800 на охлаждане. А вчера на 39 градуса, настроен на 25 с отворени врати работеше на 720w без "power". Предполагам, че ако стане ввъншната 43-44, ще си напълни осемстотинте вата.

  18. VBo
    VBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    32
    #375

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Явно и при z25 е така, защото при външна температура 25 градуса и приблизително същата в стаята, вдига консумация максимум до 380 вата, а при външна 35 отиде до 560 вата. Оставам с убеждението, че се влияе основно от външната температура, защото и в двата случая вътрешната беше приблизително еднаква. Първоначално си мислех, че е възможно фреона в климатика да е по-малко и затова да не вдига достатъчно мощност Сравнявам го със стар Панасоник с капилярка, който вдига много по-висока мощност, но явно новите са по-прецизни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 31 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе