Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51
Like Tree46Одобрявам

Смяна на лагери на Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #46

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ползвал съм и български лагер ,не останах доволен ( не че са лоши ,но там качеството е малко на късмет а разглобяването за смяната му - твърде много за да рискувам за едни 5 лв ) .. а оригиналния лагер вграден в мотора е NMB China и струва 15 цента .
    Ето това изречение е смислено и може да е от полза за читателите.

    Извинявам се за ОФФ-а
    ти си голям форумен експерт и дървен философ .. аз съм квалифициран механик ,сменил съм десетки лагери по разни машинки дето и на картинка не си ги виждал
    За разлика от теб, аз до сега не знаех какъвси. Самият факт, че се изтъкваш като квалифициран механик без никой да тепита за това, показва, че си по-ското нереализиран или неоценен такъв. Понеже ме определяш като форумен експерт и дървен философ, съм длъжен да отбележа, че аз също съм квалифициран механик (какво съвпадение), но нямам намерение да си меря дипломите и длъжностната характеристика с теб и тук. А лагерите които аз сменям, съм сигурен, че ти дори не си и сънувал.
    От това което виждам, явно ти си по-голям форумен експерт от мен. Цели 7000 и косур поста от които аз лично не съм прочел и един полезен (може и да има не съм ги чел всичките признавам си).
    След като си квалифициран механик би трябвало да ти е ясно, че лагерите са едни от най-скъпите компоненти в една машина. Имам предвид лагерите с които мащината излиза от завода а не тези които купуваш като резервна част от официалния представител.

    Ще си позволя да дам пример с автомобил, щото от автомобили и жени всички разбираме. От предна главина на фолксваген на 260 000км. (купуван нов от магазина) съм вадил лагер FAG. Същият лагер FAG само че като резервна част от официалния представител не може да изкара и 1/4 от пробега на този който са сложили в завода. Всички сме се сблъсквали с този проблем.

    Попрочети малко за лагерите. Материята, не е толкова проста но за сметка на това е много интересна.
    Този пост е редактиран от mimojef; 25-06-19 в 21:32.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #47

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Следващи мнения, не по темата, ще бъдат директно зачистени!

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #48

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Попадал ми е , чисто нов SKF, който след месец започва да вие.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    mimojef одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #49

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Пуснах панасоника малко да му разработя лагерите и на отопление.
    Моторът вече не се чува, само шуменето на въздуха. Много съм доволен от ремонта. И турбината вече не играе, изглежда като отпечатана.
    Всъщност си мисля, че от самото начало турбината нещо не е била добре наместена спрямо мотора, защото още когато купих климатика имаше едно играене, което причиняваше вибрации на вътрешното тяло и подозирам, че това е причината да се разбият оригиналните лагери. След смяната на лагерите играенето изчезна и мотора утихна. Явно добре съм ги монтирал.
    mimojef, mystikalrs, rosswen и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    13
    #50

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Здравейте, имам нужда и аз от смяна на лагери. Ще съм благодарен, ако някой ме насочи към читав техник в Пловдив, който да направи една профикактика!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #51

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Климатикът е: Panasonic CS/CU RE12JKX
    Моторът на вътрешното тяло е:ARW6102AC
    Днес сменях лагерите на моторчето, но ми направи впечатление, че старите HMB /по спомен/ и новите - SKF излязоха и влязоха на ръка, без да се наложи да ползвам скобата /която си бях направил за случая/.
    Трябва ли да се притеснявам от това?
    Иначе преди смяната при ускорение и забавяне от мотора се чуваше звук, като от кацащ реактивен самолет. Сега това го няма.
    Смених и тампона с плъзгащия лагер /в ляво/. Старият тракаше доста силно, не се оправи съвсем и след смазване. Със смазването му обаче май прекалих, защото сега вътрешната сфера /самият плъзгащ лагер излиза много лесно от самия тампон. Или тампона вече се е разбил. Поради това не смазах новия тампон - грешка ли е това?
    Поздрави!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Смяна на лагери на мотор на турбина за модел CS-E12CKP
    От rogev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 55
    Последно: 25-05-16, 19:11
  2. Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.
    От Jay Vee във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 03-04-15, 19:30
  3. Лагери за външния вентилатор на стар Panasonic CS/CU G123 KE .
    От dimon във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-13, 14:56
  4. Смяна на лагери fan motor външно тяло
    От mystikalrs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-13, 12:21
  5. Смяна лагери на мотор турбина???
    От kebo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 02-07-11, 21:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе