Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51
Like Tree46Одобрявам

Смяна на лагери на Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1

    Смяна на лагери на Panasonic

    След 5 сезона работа(по-скоро 4, първата година почти не беше ползван) вътрешното тяло на климатика стана прекалено шумно и се разбуча нетърпимо. Направо ми писнаха ушите от тоя шум и реших да направя нещо по въпроса, преди да съм го метнал през терасата. С помощта на многото полезна информация от форума успях да сменя лагерите на електромотора, най-после бученето утихна и имам тих климатик. Ремонтът обаче беше доста тегав и труден и се измъчих.
    В тоя модел на панасоник моторът и турбината се вадят по много малоумен начин, с надигане на топлообменника, издърпване наляво и излизат трудно. Дано новите модели да са ги направили по-ремонтопригодни.

    Ето и малко снимки, ако някой друг реши да се занимава с това упражнение.








    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, bobivg, SPSt и 8 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Ако не се лъжа беше любител на керамичните лагери.
    Какви бяха и какви монтира?
    Aleksandars, Mega и spas.slavchev харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Ако не се лъжа беше любител на керамичните лагери.
    Какви бяха и какви монтира?
    Взе ми думите от устата! [emoji16][emoji16][emoji16]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, Mega и spas.slavchev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Хмм, тези лагери изглеждат като тези на ролерите ми.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Ако не се лъжа беше любител на керамичните лагери.
    Какви бяха и какви монтира?
    Сложих евтини лагери по 60 ст. парчето - такива ми попаднаха. От керамичните се отказах, защото четох, че са доста шумни, а 8 лева за SKF не ми се даваха.
    Новите работят мазно и тихо, най-после мога да си чуя мислите, да видим колко време ще издържат...
    Преди ремонта проучих въпроса с керамичните лагери, но според мен не си струват - едно че са по-шумни и второ при по-сериозни натоварвания се оказва, че държат приблизително колкото обикновените.


    Оигиналните лагери в мотора са NMB China. Ей такива



    В скандинавските форуми четох, че белите мотори на панасоник с маркировка CB би трябвало да са с керамични лагери, но съм скептичен, приличат ми на евтини китайски лагери. Странно как са издържали толкова време.


    Керамичните са тайландски, по двайсетина долара парчето, малко се съмнявам да са сложили толкова скъпи лагери.
    https://www.aliexpress.com/item/1pcs...627230697.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #6

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Това не мога да го разбера. Правиш си двигател за свой климатик и ти се свидят 8лв. за хубави лагери. Да кажеш че е нещо скъпо...
    svetlio1, Mega, ivan74 и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #7

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Икономията е майка на мизерията...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Mega и spas.slavchev харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Това не мога да го разбера. Правиш си двигател за свой климатик и ти се свидят 8лв. за хубави лагери. Да кажеш че е нещо скъпо...
    Тъкмо ще сравня как се представят евтините лагери спрямо скъпите. Четох доста постове на Alexi, който има голям опит в сменянето на лагери на моторите и останах с впечатление, че и скъпи, и евтини лагери не изкарват дълго.
    Според мен няма голямо значение какъв лагер ще използваш, стига да не е менте, общо взето каквито и лагери да сложиш, и златен да сложиш, когато греста им изсъхне, всички лагери се прецакват и почват да бучат.
    С тия евтинджос лагерчета имам чувството, че климатика работи по-тихо отколкото когато беше купен. Забелязах и нещо друго, преди имаше едно играене на турбината и все си мислех, че е крива, след смяната на лагерите изчезна.
    Така че засега съм доволен, въпросът е колко ще издържат във времето, ако се прецакат бързо, следващият път ще ги сменя със скъпи.
    bobivg одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #9

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Викаш, ако не са китайски, значи са менте.
    Mega одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #10

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Тъкмо ще сравня как се представят евтините лагери спрямо скъпите. Четох доста постове на Alexi, който има голям опит в сменянето на лагери на моторите и останах с впечатление, че и скъпи, и евтини лагери не изкарват дълго.
    Според мен няма голямо значение какъв лагер ще използваш, стига да не е менте, общо взето каквито и лагери да сложиш, и златен да сложиш, когато греста им изсъхне, всички лагери се прецакват и почват да бучат.
    С тия евтинджос лагерчета имам чувството, че климатика работи по-тихо отколкото когато беше купен. Забелязах и нещо друго, преди имаше едно играене на турбината и все си мислех, че е крива, след смяната на лагерите изчезна.
    Така че засега съм доволен, въпросът е колко ще издържат във времето, ако се прецакат бързо, следващият път ще ги сменя със скъпи.
    Как стигна до извода, че са едни същи?
    Издържат на различно динамично и статично натоварване, сепараторите са различни, грес...
    spas.slavchev одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Изискванията за лагерите за тоя калпав мотор са съвсем различни, заради липсата на феритна защита. Вече има на пазара лагери от неръждаема стомана, които биха били най-подходящи, въпреки по-ниската им износоустойчивост.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Преди ремонта проучих въпроса с керамичните лагери, но според мен не си струват - едно че са по-шумни и второ при по-сериозни натоварвания се оказва, че държат приблизително колкото обикновените.
    Че какво, слонове ли ще се возят на турбината..?

    П.С. Прегледай си старите постове за керамичните лагери, че то се забравя...
    Aleksandars и Mega харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Прегледай си старите постове за керамичните лагери, че то се забравя...
    Какво да им гледам на старите постове?
    Въпросът дали белите мотори на панасоник са с керамични лагери или с евтини китайски все още остава открит.
    За да разбера дали оригиналният лагер вътре е с керамични топчета трябва да го разваля, а нямам такова намерение.
    От 2013-та насам моторите панасоник са с добавена маркировка CB, дали това е означение на типа лагер или нещо друго аз не знам...

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #14

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Нали знаеш, че в техниката няма универсални неща.Спорен е въпроса дали хибридните керамични лагери или температурни до 150 градуса ще издържат повече. И двата вида нямат почти никакво загряване.С намалено триене са.
    При Миеле, когато слагам оригинален семеринг, винаги ползвам високотемпературни лагери на СКФ, когато е китайски или тайландски, все тая какво ще сложа, но никога не са температурни.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 27-04-19 в 23:24.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Смяна на лагери на Panasonic

    Този лагер на снимката не е керамичен ,същите са и в по "калпавия" мотор сиво-черния ,и там изкарват 2-3г .. до сега не съм разглобявал мотор ,в който лагерите не са китайски фабрично ( то не че съм разглобявал много мотори ,само 4-5 различни ) така че лошо няма ако си сложил евтини ,всеки сам си преценява ,аз лично давам по 5-6 лв за СКФ или ФАГ ( никъде не съм писал ,че пак толкова изкарват но реално нямам още наблюдения дали изкарват повече или не ,искат се години наблюдение ) .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на лагери на мотор на турбина за модел CS-E12CKP
    От rogev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 55
    Последно: 25-05-16, 19:11
  2. Panasonic RE12JKE - Шум в турбината, смяна лагери.
    От Jay Vee във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 03-04-15, 19:30
  3. Лагери за външния вентилатор на стар Panasonic CS/CU G123 KE .
    От dimon във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-13, 14:56
  4. Смяна на лагери fan motor външно тяло
    От mystikalrs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-13, 12:21
  5. Смяна лагери на мотор турбина???
    От kebo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 02-07-11, 21:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе