Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 69
Like Tree20Одобрявам

Борба с Panasonic CS-DE50TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #1

    Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Здравейте пичове , драмата с моя климатик на топло продължава. Проблема е , че при зададени 22-23 градуса климатика си прави температура 24/25 градуса и си спира , но това само първите два пъти.След третото падане на температурата климатика тръгва и не може да направи повече от 23 градуса и работи без да спира, духа със смесване на леко топло и повече на хладно.По надолу съм описал по часове и минути какво прави този климатик. Като задам примерно 25/26 градуса , започва да си духа юнашката топло и според фирмата сложили климатика това било нормално, но аз не мисля така. Направих един експеримент..... взех едно ледче от фризера и го сложих на датчика и така започна да духа топло и вдигна градусите....Датчика се намира на питата зад филтрите и е във една шлауфка. Гледам из интернет всичките са без тази шлауфка но не смея да е махна.Така ли трябва да е ? Не знам дали този тест е правелен и дали датчика да не работи.Климатика е на 1 година вече и още като нов така работи. Искам да чуя вашите мнение за да знам какво да им казвам на тези от фирмата като им се обадя и най накрая да дойдат да го видят. Резетвах го по описание в книжката, както климатика така и дистанционното но разлика няма. Има и нещо друго...Има ли значение климатика на какво разтояние трябва да е от тавана ???? понеже височината на стаята 2,90 и сега е на около 60 см от тавана.Накарах ги по надолу да го сложат ,защото ще свалям тавана с гипсокартон и за това сега е така. Ето това е климатика .... https://www.technopolis.bg/bg/Invert...50TKE/p/651685 Та ето и какво прави климатика ....

    Опит на 23 градуса при външна 10 градуса
    24.7 Спира компресора
    24.3 Компресора тръгва и след 1 мин тръгва вътре
    25.4 компресора и вътре спират в 12:07 и 12:11 тръгва компресора и след минута вътре на 24,4 градуса.
    Стига до 25градуса и започва да духа хладно и температурата в стаята пада на 24,4 в 12:23/ 24,3 в 12:25 /
    В стаята стои 24,3 градуса и климатика не спира в продължение на 30 -40 мин...компресора си работи и го спирам от стоп.




    Опит на 22 градуса при външна 11 градуса .... климатика е спрян и се отварят прозорци да падне температурата.
    старт в 12:58 с температура в стаята 18 градуса.
    в 13:01 вътрешното тяло тръгва... в 13:02 увеличи оборотите на вентилатора и топли добре.23,3 градуса е 13:07
    В 13:08 спира компресора и вътре на 23,5 градуса .....чакам
    В 13:12 компресора тръгва на 22,1 градуса.
    в 13:16 си увеличи оборотите на вентилатора ....духа топло добре градусете са вече 23,4
    в 13:18 си намаля вентилатора ...пак е 23,4 градуса и не духа много топло
    в 13:20 на 23,7 градуса започна да духа хладно ....компресора работи а вентилатора на средни обороти ....
    в 13:23 на 23,2 градуса духа хладно и компесора вън си работи ...... не иска да изключи и така докато не му дам OFF в 14:20 а градусите играят между 23, 2 до 23, 5.
    Изчаквам и пускам на ново и всичко по горе се повтаря. Сега обаче не го спирам а му давам Powerfull ..... климатика спира да духа и седи 1 мин и тръгва да духа топло.
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 06-12-19 в 12:53.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2

    Re: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Най вероятно си е наред климатика просто си намаля мощността, няма как да цепи десетата от градуса , нещо бъркате климатика не е калорифер да духа винаги жега

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Изобщо не мога да разбера от кое се оплакваш???
    От 2 цикъла ОН-ОФФ при включване? - нормално за почти всички климатици при начално включване!
    От постоянната работа след това? - нормално за инверторен климатик!
    Че превишава температурата след вкл.? - нормално някои климатици гонят 2 градуса над заданието в продължение на 1 час след вкл.
    Духа хладно после? - нормално за инверторен климатик. Намали си вентилатора малко.
    Задаваш 22гр., пък той стига 23гр.? - нормално като за външна +10, +11гр. Намали си заданието с един градус и си готов!

    "Опит на 22 градуса при външна 11 градуса ... старт в 12:58 с температура в стаята 18 градуса.
    в 13:01 вътрешното тяло тръгва... в 13:02 увеличи оборотите на вентилатора и топли добре.
    23,3 градуса е 13:07
    ...
    в 13:23 на 23,2 градуса духа хладно и компесора вън си работи ...... не иска да изключи и така докато не му дам OFF в 14:20 а градусите играят между 23, 2 до 23, 5."
    - тука темп. мърда с 3 десети от градуса - сериозен ли си?

    За 9 мин. от вкл. ти е вдигнал с 5,3гр. в стаята и дори преминал заданието с 1,3гр., нормално е да изключи!
    На опита с 22гр., само веднъж е изключил даже!

    Този климатик е за хвалене даже, много добра работа! Не знам ти какво очакваш, че трябва да направи -мусака, палачинки, кафе, ...!
    Този пост е редактиран от zxc0; 06-12-19 в 14:07.
    mimojef, SPSt и mystikalrs харесват това.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Изобщо не мога да разбера от кое се оплакваш???
    От 2 цикъла ОН-ОФФ при включване? - нормално за почти всички климатици при начално включване!
    От постоянната работа след това? - нормално за инверторен климатик!
    Че превишава температурата след вкл.? - нормално някои климатици гонят 2 градуса над заданието в продължение на 1 час след вкл.
    Духа хладно после? - нормално за инверторен климатик. Намали си вентилатора малко.
    Задаваш 22гр., пък той стига 23гр.? - нормално като за външна +10, +11гр. Намали си заданието с един градус и си готов!

    "Опит на 22 градуса при външна 11 градуса ... старт в 12:58 с температура в стаята 18 градуса.
    в 13:01 вътрешното тяло тръгва... в 13:02 увеличи оборотите на вентилатора и топли добре.
    23,3 градуса е 13:07
    ...
    в 13:23 на 23,2 градуса духа хладно и компесора вън си работи ...... не иска да изключи и така докато не му дам OFF в 14:20 а градусите играят между 23, 2 до 23, 5."
    - тука темп. мърда с 3 десети от градуса - сериозен ли си?

    За 9 мин. от вкл. ти е вдигнал с 5,3гр. в стаята и дори преминал заданието с 1,3гр., нормално е да изключи!
    На опита с 22гр., само веднъж е изключил даже!

    Този климатик е за хвалене даже, много добра работа! Не знам ти какво очакваш, че трябва да направи -мусака, палачинки, кафе, ...!
    Проблема при доста хора е, че не познават как точно работят климатиците и оттам започват да се вкарват във филми, че климатика не работил добре. Интересно ми е, как трябва да се държи климатика според Bavareca7778
    SPSt одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #5

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Хората се оплакват, че не им изключва компресорът на инверторен, аз пък се оплаквам, че изключва и не може да работи постоянно. Всеки с проблемите си. При мен ако колебанието в температурата е само 0.3 от градуса, ще поканя целия форум на ракия! При мен сега в студовете в ниската част на стаята варира поне с 0.5 от цикъл до цикъл, а във високата - поне 3 градуса!

    Де да имах такъв климатик, като на колегата... Все пак - никъде не пише каква е измерената Т на входящия поток, каква - на изходящия, каква е консумацията в този момент... Това са интересните и важни данни, които краен потребител може да види и запише, а не колко точно е в стаята, дали е 22.4 или 22.6.

    Да не говорим, че ако не е професионален, термометърът показва ориентировъчни стойности и е голяма рядкост да се попадне на такъв, който показва отклонение < 1 градус. Аз моите специално съм ги калибрирал да измерват с отклонение < 0.5 градуса при стайна температура (20 - 22) градуса, иначе всичките показваха завишено с отклонения от +1.5 до +3.8. Толкова много ми показва един външен сензор и него си го знам, че е над +3.

    Ред.: И аз също мисля, че е редно авторът да напише какви с очакванията му всъщност, и подозирам, че ще е като мен - без да знае как работят, да ги мисли за повредени.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #6

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Явно не сте ме разбрали като казвам, че духа студено. Някой по нагоре каза, че някой климатици гонят +2 градуса от зададените му. Е този е от тези и това го пише във упътването. Стария ми климатик също инвенторен, когато си достигнеше градусите си спираше компресора и си вдигаше жалузите на горе и духа студено на много слаб вентилатор, колкото да върти въздуха а като температурата падне, пак си насочва жалузите на доло и започва да духа. Е този климатик точно това не прави..... всъщност прави го първите 2 пъти след пускането му и от там на татака се случва следното. От 18 градуса до 24 градуса при зададени 22 си духа топло добре и не на пълна мошност. Ей тука идва и проблема, че както си духа на не пълна мощност, започва да духа хладно на същата мощност с която духа и докато топли и пустите жалози не се вдигат а компресора не спира. Все едно ми духа вентилатор на 4 степен от 6 на вентилатора и от тези 24 градуса ги сваля на 22 и така не си и помисля да спре да духа хладно. Другата драма е с вентилатора когато не е на ауто и забравих да споделя. Та вентилатора на която и да е скорост от 1 до 6 като стигне температурата започва да тръгва и спира.... 8 секунди вие на пълна мощност и спира за 5 секунди и пак почва да вие за 8 сек и пак спира и така този процес се повтаря и повтаря. Когато обаче върна на ауто се почвява предния проблем. Вентилатора си духа на харабия хладен въздух и никак не е приятно ако си пред него. Дано сега сте ме разбрали. Колкото до изходящия въздух, преди го бях мерил но не помня колко бяха, но утре ще направя и това.
    Искам и да допълня , че стария климатик го разбирах че тръгва , понеже се тресеше стената ама новия не се чува никак и за това сложих една камера пред него и го гледах на телевизора. Аз не оспорвам факта, че не разбирам от климатици но като видя на тв че перката на външното тяло почне да се върти значи , че и компресора е тръгнал.Наистина може и да не съм прав с това и да ви заблуждавам че компресора работи.Единствено от перката и камерата си вадя тези заключения.
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 06-12-19 в 22:40.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #7

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Няма как да го накараш да духа с топъл въздух тази 18 в тези 20 квадрата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #8

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    Няма как да го накараш да духа с топъл въздух тази 18 в тези 20 квадрата
    Тези 20 квадрата са само стаята, но климатика е срещу една врата и топли още 15 квадрата коридор ....общо 35 квадрата ..... и като топли се справя чудесно и бързо.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #9

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Еднаква ли е температурата в двете помещения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #10

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    Еднаква ли е температурата в двете помещения
    Нямам идея , не съм мерил в коридора, но утре ще направя и това

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #11

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    И аз все си мисля че пак е малко обема

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #12

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Аха, значи се оплакваш от управлението на вентилатора.
    На Ауто вентилатор, както е решил програмиста с такава температура ще духа.
    Ама на фиксирана, тея 8сек. духа, спира за 5сек. звучат странно. Много кратки интервали. Дали не може да се настроят да са други. Или да се изключи тая функция не знам.
    При Национала ми само на охлаждане прави нещо подобно през няколко минути на слаб вентилатор.
    Ти да не си на Ауто режим?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #13

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    А това е добро вметване с аутото дали може да има нещу такова...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #14

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Да вентилатора е на Ауто .....когато му задам да е на някаква степен твърдо, тогава почва да тръгва и спира ...8 секунди на пълна мощност и 4 сек не работи и пак 8 сек. Някаде май каточе ли , наистина четох ,че когато не е на ауто тогава не спира а на ауто трябва да спре......
    Сега обече май постигнах това което искам .....Свалих градусите на 18 от 23 и климатика работи 1-2 мин и спря.... компресора спря и си вдигна жалозите и в стаята е тишина. Компресора се включи на 21 градуса и за минутка две направи 23 и хоп ....пак спря и пак тишина..... Сега го чакам пак да видя кога ще се включи и дали после ще се включи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #15

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Вентилатора ясно. Режима какъв е? Охлаждане, Отопление, Ауто, Вентилатор...?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS-DE50TKE
    От Bavareca7778 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 26-01-19, 10:48
  2. Електронен уред за борба с хлебарки.
    От ambakalov във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 00:01
  3. Робот за борба със снайперисти
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 22-01-07, 23:37
  4. Борба със спама във форум!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-06, 12:09
  5. Препоръчайте ми метод за борба със спам
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-06, 13:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе