Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 69
Like Tree20Одобрявам

Борба с Panasonic CS-DE50TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #31

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Монтажните фирми на Технотата се нареждат непосредствено зад тези от Шитмакс. За профилактика от тези фирми не очаквай чудеса, ако ти измият нещо повече от филтрите, то трябва да черпиш комшиите. Иначе хубавата профилактика със сваляне на вътрешното тяло и всичко както си му е реда може да струва над 100лв. Имай предвид, че за не вакуумиране на климатика се е стигало до негова замяна. Има такива случаи във форума.
    За това писах във форума, като дойдат да знам какво да говоря. Утре, други ден като дойдат ще видим какво ще мислят. Имах някакъв спомен , че казаха профилактиката е 50 лв ама не съм много сигурен. А какво е творто мнение за тръбния път навит отзад на охлюв ? Да ги режа ли тези тръби за да са си нормални или да ги оставям. Имам приятел който се занимава с автоклиматици , мисля че ще се справи да извадим фреона и да видим колко е и ако трябва да се допълни.... тогава ще го вакумираме на 100%

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Аз за такава профилактика под 100 лв, не съм чувал. Какъв е смисълът, тея безхаберници, да му го свалят и после, при монтажа, втори път да не го вакуумират. Двойно повече въздух в системата. [emoji848]
    Технотата , тръбят за безплатни монтажи, какво очаквате от там? Кой уважаващ себе си техник, ще монтира без пари? [emoji3166]
    Безплатно е само сиренето в капана за мишки!

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    Той безплатния монтаж не се оказа безплатен и ми струваше 40 лв. Стандартен монтаж се водило до 3 метра от земята а над 3 се водило нестандартен. Аз докато бях с единия в къщи не гледах какво прави другия вън и да ми излезе монтажа нестандартен е качил климатика на майната си ........ и за това тръбите дойдаха дълги.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #32

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Хубаво е, че са пуснали тръба недей да е режеш, че тогава и от други неща ще се оплакваш...
    dwrbudr одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #33

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Виж, провери си занулителната пластина в контакта дали е свързана с нулата. Важно е! Утре по светло си бутни предпазителя в таблото и отвори контакта. Ако не си способен - викни специалист.
    bobivg одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #34
    [QUOTE=ivan9494;946397]Хубаво е, че са пуснали тръба недей да е режеш, че тогава и от други неща ще се оплакваш...[/QUOTE

    Да прав си, просто ше сваля климатика на долу и ще изправя тръбите. Ще трябва да ги разкача, но ако вадим фреона мисля няма да е проблем.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Виж, провери си занулителната пластина в контакта дали е свързана с нулата. Важно е! Утре по светло си бутни предпазителя в таблото и отвори контакта. Ако не си способен - викни специалист.
    В момента сменям цялата инсталация на къщата от двупроводна към трипроводна. Не съм стигнал още до климатика, но ще е на отделен предпазител и за зимен. До сега нищо не е било занулено или зазимено.
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 08-12-19 в 21:21.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #35

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    За охлюва от тръбния път недей да мислиш той не е дерт не пипай там има други неща които тряа да се видят това с биенето на ток в момента като че ли е преоритет.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #36
    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    За охлюва от тръбния път недей да мислиш той не е дерт не пипай там има други неща които тряа да се видят това с биенето на ток в момента като че ли е преоритет.
    Това ще е първото нещо което ще направя като си испия кафето...
    ivan9494 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #37

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Аз за такава профилактика под 100 лв, не съм чувал. Какъв е смисълът, тея безхаберници, да му го свалят и после, при монтажа, втори път да не го вакуумират. Двойно повече въздух в системата. [emoji848]
    Технотата , тръбят за безплатни монтажи, какво очаквате от там? Кой уважаващ себе си техник, ще монтира без пари? [emoji3166]
    Безплатно е само сиренето в капана за мишки!

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    Да съм казал някъде, че е под 100лв? Преди време питах Сашо за климатика на един колега и той каза, че за такъв вид профилактика взима над 100лв, по тази причина предположих, че сигурно и другите взимат като него. Също така е очеизвадно, че тези от Технотата няма да му направят такава профилактика, както писах по-нагоре ако му измият нещо повече от филтрите на климатика, трябва да почерпи. Също така, тия, които цитираш за монтажници, само се водят такива.
    На негово място бих се заял да сменят цялата машина
    Genadi80 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #38

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Виж, провери си занулителната пластина в контакта дали е свързана с нулата. Важно е! Утре по светло си бутни предпазителя в таблото и отвори контакта. Ако не си способен - викни специалист.
    Това беше добър съвет.... Нито контакта е занулен нито на щепсалана климатика му беше мушнат заземителния кабел. Сега вече е занулен а скоро заземен.

    - - - - - - - - - -

    Така .... понеже както споменах, че имах съмнения за отпадане на гаранцията, понеже 2 месеца съм закъснял да им се обадя, днес им звъннах в офиса а те звъняха на шефа. Понеже съм си изтървал срока и шефа излезе явно свестен и ще дойдат да ми направят профилактиката по гаранцията в сряда. Сумата която ми искат за профилактика по гаранция е 30 лв а извън гаранция 50.

    Колкото до моя съществен проблем, вече съм на 100 процента сигурен , че проблема започва при по ниски температури.... под 10 градуса. Днес си занулих контакта и щепсала на климатика и сега се държи чудесно, но на вън е 12 градуса..... довечера като паднат тепмературите ще го видя как е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #39

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Здравейте отново, вчера замерих температурата на изходящия въздух. При зададени 22 градуса , температурата която излиза е 37 градуса а в стаята на момента е 21 градуса.
    Вдигам на 24 градуса и температурата на изхода не се променя и градусите в стаята също ...... в рамките на 20 мин.
    Вдигам на 25 градуса и температурата на изхода е 38 градуса а в стаята стана 22 градуса в рамките на 20 мин.
    Вдигам на 26 градуса и темпертурата на изхода е 41 градуса а в стаята е 23 градуса в рамките на 20 мин..... вече се усеща да духа топло.
    Сега тествам и със скоростите на вентилатора на 26 градуса......
    При зададени 26 градуса на:
    1 степен на вентилатора, изхода е 45 градуса температурата в стаята 24 градуса
    2 степен на вентилатора, изхода е 46 градуса температурата в стаята 24 градуса
    3 степен на вентилатора, изхода е 46 градуса температурата в стаята 24 градуса
    4 степен на вентилатора, изхода е 40 градуса(пада а това е скоростта отговаряща на ауто) в стаята е пак 24 градуса.
    5 скорост на вентилатора изхода е 40 градуса а температурата е стаята е 23 градуса
    Сега идва друг момент. Вентилатора който е на твърда 5 степен сам си намали оборотите и не приема да ги сменям....... градусите на изхода са 39 а в стаята е 24 .
    Сега да питам , понеже не съм запознат колко градуса трябва да излизат ......... това нормално ли е ?????

    От истинала стая и спрян климатик за 1 час се слува следното .....Пускам климатика при температура в стаята 17 градуса и го правя на 23 ....
    след 10 мин в стаята е 21 градуса а изходящия въздух за момент стана 51 и се върна на 48 при температура в стаята 22 градуса

    - - - - - - - - - -

    Днес профилактиката по гаранцията мина и чесно казано съм леко казано разочарован.Това можех и сам да си го направя.Очаквах да свалят на вътрешното тяло целия капак отпред но това не се случи. Свалиха ми тея работи дето насочват въздушния поток и от там бъркаха с една дълга четка докъдето стигнат и това беше профилактиката.Казаха турбината била много прашасала. А и пръскаха го с медикс отпред където са филтрите. Казах им за проблема а те твърдяха, че всичко е наред и да кажем, че се съгласих някак си с тях. Замериха и вънка с манометри на топло и вдигнал 30 бара компресора а вътре пуснат на 30 градуса..... Това добре ли е ???? При споменаване , че вентилатора на някаква степен тръгва и спита , не можаха да ми кажат защо прави така.
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 11-12-19 в 10:52.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #40

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Направи си сам тест - пусни го от сервизния бутон в режим за тест на отоплението и след 15 минути работа трябва да извади поне 14 градуса разлика между входяща и изходяща*. Ако покрие този тест, докато е в гаранция не очаквай да правят нещо друго по него. Не го ли покрие, обаче, имаш основание за рекламация. За истинска проверка трябва да извикаш външен техник и да приготвиш една 50-ка може би, но да ти провери всичко - налягания, температури, ток...

    А за начина на работа на вентилатора - може би трябва да попиташ програмистите, които така са го измислили.
    ---

    * Забележка - цифрите ги давам от сервизното на Z20 / 25 / 35 / 42 / 50 ...., каквито са моите. За твоя модел може да не са такива, но ги имаш в инструкцията за употреба, виж ги.

    Ред.: Стойностите са валидни при външна 7. Прилагам извадка:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ogi28b; 11-12-19 в 16:59.
    mimojef одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #41

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Като работи на максимум ли 14гр., разлика? Не е ли много малка тая разлика?

    Прегледах си записките: 12LGC ми е правил 15гр. разлика на макс вентилатор, при консумация 1530W, ама при външна минус 20гр!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #42

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Предполагам, че е максимум, не съм сигурен каво задава сервизният бутон. Вероятно е максимална температура и максимална турбина. При мен на +6 външна даде 16 градуса разлика при 850-860 консумация (изходяща около 42, входяща около 26). Повече не пожела да вдигне, като мощност.

    Евентуално за сравнение на автора - в момента малкия ми прави 8 градуса разлика вход-изход (24.5 : 32.5), при 344 вата консумация и максимална турбина (690 куб. м. / час). Зададени 23, външна 1.5 - 2.0. Опитвам се да го лъжа да слиза на минимум, ей така да си начешам крастата. Вече почти 1 час работи в тоя режим и не мърда наникъде, държи между 1.5 и 2.0 градуса над заданието.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 11-12-19 в 20:13.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #43
    [QUOTE=ogi28b;946819]Предполагам, че е максимум, не съм сигурен каво задава сервизният бутон. Вероятно е максимална температура и максимална турбина. При мен на +6 външна даде 16 градуса разлика при 850-860 консумация (изходяща около 42, входяща около 26). Повече не пожела да вдигне, като мощност.

    Евентуално за сравнение на автора - в момента малкия ми прави 8 градуса разлика вход-изход (24.5 : 32.5), при 344 вата консумация и максимална турбина (690 куб. м. / час). Зададени 23, външна 1.5 - 2.0. Опитвам се да го лъжа да слиза на минимум, ей така да си начешам крастата. Вече почти 1 час работи в тоя режим и не мърда наникъде, държи между 1.5 и 2.0 градуса над заданието.[/QUOT
    БЛАГОДАРЯ за двата полезни отговора. УТРЕ ще проверя това което казвате, не съм е мерил до сега тази разлика. Този сервизен бутон не отговаря ли на бутона power full? А като ги държи тези 1-2 градуса над заданието климатика изключва ли???? Понеже мен това ме мъчи, че не иска да спира на ниски температури под 10 градуса.
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 11-12-19 в 20:43.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #44

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Едва ли е на максимума. По скоро на номинал. 14 градуса е много малка разлика за максимум.
    Този климатик няма ли POWER бутон?
    Jack Krauser одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #45
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Едва ли е на максимума. По скоро на номинал. 14 градуса е много малка разлика за максимум.
    Този климатик няма ли POWER бутон?
    Моя има и работи на него 20 мин и спира... След малко ще пиша колко е разликата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS-DE50TKE
    От Bavareca7778 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 26-01-19, 10:48
  2. Електронен уред за борба с хлебарки.
    От ambakalov във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 00:01
  3. Робот за борба със снайперисти
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 22-01-07, 23:37
  4. Борба със спама във форум!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-06, 12:09
  5. Препоръчайте ми метод за борба със спам
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-06, 13:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе