Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 69 от общо 69
Like Tree20Одобрявам

Борба с Panasonic CS-DE50TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #61

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Стана много интересно.
    Купи си един ватметър да видим тези 60 градуса с каква консумация ги прави.
    Хем да те приемем в клуба на лудите.
    Това е на сервизния режим разбрах за него от темата и не съм го ползвал до сега...... не съм го виждал никога да вдига повече от 50 градуса на Powerfull ....чак се учудих че вдигна тези градуси. Колкото до лудите, мен все там ме приемат, така че един клуб повече няма да е лошо

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    С моите никакви познания аз ще кажа, че нищу му няма на този климатик...
    Съгласих се, че нищо му няма, но искам да разбера защо не изключва под 10 градуса .....Има нещо збъркано някъде и искам да го коригирам. Може да не е проблема в климатика а самото място на монтаж ....знам ли. Ще се опитам да направя схема на стаята и къде е сложен климатика и лятото ско трябва ще го местя.

    - - - - - - - - - -

    Така ...след като охлади страстите ....сега в стаята е 21 градуса и правим тест на Powerfull ....
    Климатик ОН в 11:55 Powerfull ON ..... чакам
    11:57 тръгва на ниска скорост на вентилатора
    след 10 - 15 сек. вдигна поетапно 3 скорости а след още 3 сек вече е на не още пълна газ а температората на изхуда 41 градуса
    11.59 май вече е на макс ....температурата на изхода 43 градуса
    12:00 изходящ въздух 44 а входящ 22
    12:02 изходящ въздух 47 а входящ 23
    12:03 изходящ въздух 49 а входящ 23
    12:04 изходящ въздух падна на 47 градуса а входящия е 23,5
    12:07 изходящ въздух 46 градуса а входяш 24,6
    12:10 изходящ въздух 45 градуса а входящия 24,7
    12:11 изходящ въздух 44 градуса а входящ 25,5
    12:15 намали темпото на оборотите а , на изходящ въздух 44 а входящ на 25,8
    12:16 намали още оборотите с изходящ въздух 41 градуса а входящ 25,8
    12:17 изходящ въздух 37 градуса и се изключи .....в стята (входящ въздух) 25,5 градуса...... Край на теста.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 12-12-19 в 11:42.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #62

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    По данни от продуктовия каталог, този климатик е с номинална 1.6, максимална 2.5 киловата, дебит 750 куб. м. на час и COP 3.4. Работи с 1.34 кг фреон. По груба сметка всичко изглежда нормално. Прегрява много бързо и спира. Като спре - вероятно обдухва сензора за кратки периоди, за да дебне промяната в температурите.

    Аз моите ги държа на QUIET през цялото време (ако не си правя експерименти) и ако искам да ми е по-топло - не засилвам вентилаторите, а вдигам зададената температура. Така машината изключва по-рядко и бавно, но славно помещението се затопля повече.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #63

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    По данни от продуктовия каталог, този климатик е с номинална 1.6, максимална 2.5 киловата, дебит 750 куб. м. на час и COP 3.4. Работи с 1.34 кг фреон. По груба сметка всичко изглежда нормално. Прегрява много бързо и спира. Като спре - вероятно обдухва сензора за кратки периоди, за да дебне промяната в температурите.

    Аз моите ги държа на QUIET през цялото време (ако не си правя експерименти) и ако искам да ми е по-топло - не засилвам вентилаторите, а вдигам зададената температура. Така машината изключва по-рядко и бавно, но славно помещението се затопля повече.
    Ще го пробвам и на QUIET, но при мен все още загубите са големи и най вече от тавана и едва ли ще има ефект. Сега като изключи климатика и седи така изключен не повече от 6-8 мин и пак се включва а като паднат довечера температурите не се изключва изобщо, което мен точно това ме мъчи.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #64

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Няма какво да те мъчи това затова си дал толкова пари за този климатик да не ти изключва изобщо и това го прави това много добре много хора на твое място ще са толкова радостни а теб те мъчи обратното климатика ти се справя чудесно

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #65

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Bavareca7778 Виж публикацията
    мен точно това ме мъчи.
    Ае стига бе, аз се чудя моя как да го накарам да не спира, че той постоянно е он-офф... Колега, това е инвертор, целта му е да не спира. Ако искаш да спира - вземи си една цепеница конвенционалка. Щом 18-ка не спира в тея 20 квадрата, направо имам чувството, че една стена изобщо ти липсва в това помещение. Вземи налепи 20-30 листа стиропор 5-ца по тавана, то егати и загубите дето имаш, как ги търпиш - не знам. За мен винаги е било странно, че хората са склонни да дадат много пари за климатик, но не и за изолация.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #66

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Ае стига бе, аз се чудя моя как да го накарам да не спира, че той постоянно е он-офф... Колега, това е инвертор, целта му е да не спира. Ако искаш да спира - вземи си една цепеница конвенционалка. Щом 18-ка не спира в тея 20 квадрата, направо имам чувството, че една стена изобщо ти липсва в това помещение. Вземи налепи 20-30 листа стиропор 5-ца по тавана, то егати и загубите дето имаш, как ги търпиш - не знам. За мен винаги е било странно, че хората са склонни да дадат много пари за климатик, но не и за изолация.
    Аз съм градско чедо и от скоро съм на село. До сега бяхме на дърва ама ми писна цепи и мъкни до 2-ри етаж и за това от миналата зима на климатик и съм доволен като цяло. Не е проблем да сложа изолация, но първо трябва да се оправи покрива по думи на комшии и разни майстори къде съм ги разпитвал и за това си трая. Всичко опира до финанси а за покрива трябва да изкарам поне 10000 където ги нямам.Още незнам дали искам да е стягам тази къща или да си бия камшика от нея. Тавана е каратаван и съм убеден че там ми са най многото загуби и за това искам да го сваля с гипсокартон и вата поне за сега.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #67
    Цитат Първоначално публикувано от Bavareca7778 Виж публикацията
    Тавана е каратаван и съм убеден че там ми са най многото загуби
    Ако беше бетон, загубите щяха да са 3 пъти по-големи.
    Хубавото на зимата е, че след нея идва лято.
    Малко остана.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #68

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Нахвърляй му вата отгоре - 10см на кръст по 5,
    от тази на рула.
    Нищо не струва и е за 2 часа работа.
    mimojef и Bavareca7778 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #69

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Нахвърляй му вата отгоре - 10см на кръст по 5,
    от тази на рула.
    Нищо не струва и е за 2 часа работа.
    Знаеш ли , че си много прав ..... мога да сложа вата между гредите . Тази идея ми хареса и после и оше една вата на гипсокартона и ще мръдне работата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. PANASONIC CS-DE50TKE
    От Bavareca7778 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 26-01-19, 10:48
  2. Електронен уред за борба с хлебарки.
    От ambakalov във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 00:01
  3. Робот за борба със снайперисти
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 22-01-07, 23:37
  4. Борба със спама във форум!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-06, 12:09
  5. Препоръчайте ми метод за борба със спам
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-06, 13:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе