Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 247
Like Tree175Одобрявам

Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #76

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    @Alexandars, явно си фен на марката и разбираш от климатици Панасоник!
    Моля, отново теб за съвет, като ще игнорирам всякакви "разбирачи", чиято цел е да се прават на отворени, не да помогнат!
    Климатикът работи съвсем прилично и 25-цата в моите 21 кв. м./50 куб. м. с дървена двойна дограма и без изолация на тухлата бързо достига и поддържа в отопление колкото му задам. Толкова показва и електронният ми термометър в далечния за климатика край на стаята.
    Проблемът идва от това, че за около 3-4 минути достига зададената температура в режим HEAT FAN-AUTO, но до следващия цикъл духа хладен въздух (предполагам, че просто върти стайния въздух и ми се струва хлкаден, защото вентилаторът на турбината на вътрешното тяло не спира, а е на минимум). След 10-15 мин. пак се включва да затопли и пак след 3-4 мин.спира - и така в кръговрат, докато работи.
    По стечение на обстоятелствата, вътрешното тяло е в хол, срещу диван, защото нямаше никакъв начин да е над дивана, чисто конструктивно. Леко, да не кажа на моменти малко повече, е неприятно да върти тоя стаен въздух и да го усещаме насреща като хладен при отопление.
    В тази връзка... купил съм си климатик с такъв недостатък и трябва да му свикна или му има нещо и тябва да ги викам тези от фирмата, която го монтира?
    Ако е нормално, моля за съвет какво да направя кто настройки или друго, за да усещам минимално този ефект, защото накъдето и да въртя хоризонталните клапи, пак се усеща, а вертикалните е ясно, че са макс надолу на топло...

    Ще съм ти изключително благодарен, ако ми обърнеш внимание и помогнеш!

    Поздрави
    Този пост е редактиран от PlaM; 30-09-21 в 22:07.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #77

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    При такива външни температури, нормално да усещате по хладен въздух от вътрешното тяло при достигане на температурата. При по студено време, начина на работа ще се промени. Засега просто поставете скоростта на вентилация на някоя от по-ниските скорости.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #78

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Много благодаря за светкавичната реакция!
    Тъкмо се върнах с идеята да редактирам предишния пост с допълнение, че навън е 12 в момента, вътре термометърът показва точно 21, колкото съм му задал и на дистанционното, като от 18 ги постигна за около 30 минути на FAN-AUTO.
    Надявам се при по-сериозен студ да не изключва толкова бързо и да не се усеща този дискомфортен хладен въздух, защото когато си духа топло, става доста уютно и приятно
    Според мен като изключи топлото, минава на най-ниска скорост на турбината, защото пробвах от AUTO да сменя на QUIET или най-ниската от 5те скорости - промяна във веенето на хладен въздух по време на паузите няма... явно ще е така.

    Поздрави, с пожелание за здраве!

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #79

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    С тръби от тец-а и зимата ще работи така. Компромис с място на монтаж не се прави. Ще трябва да смениш мястото защото и за лятото ще бъде неизползваем.

    п.п всъщност за лятото може да си сложиш дефлектор.
    Този пост е редактиран от bobivg; 01-10-21 в 10:27.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #80

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    С тръби от тец-а и зимата ще работи така. Компромис с място на монтаж не се прави. Ще трябва да смениш мястото защото и за лятото ще бъде неизползваем.

    п.п всъщност за лятото може да си сложиш дефлектор.
    Нещо не те схванах за тръбите от ТЕЦ-а?
    Ако съм могъл да го сложа другаде, да е там - нали не мислиш, че ще изкъртя половината апартамент, за да го преместя или съм го сложил някъде ей така, щото съм го сънувал
    ... а и мога просто да преместя дивана.
    Лятото поработи на хладно и тогава не е проблем, защото не духа топло, докато прави паузи в охлаждане, а темата, ако си ме чел, е за смяна на температура на потоци.

    Дефлектор... май това е моето решение, гледам, че има модели, които се обръщат, според това накъде трябва да се насочи струята!

    Ето това е полезното в мнението ти, което вече е помощ като в истински форум, благодаря

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #81

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    То си било измислено, ама нали бързам...
    На HEAT и FAN-AUTO + вертикалните клапи на AUTO - когато топли, са свалени в крайна позиция надолу, а когато спре и почне да обдухва, автоматично се вдигат в крайна позиция нагоре, а преди да почне да топли - пак се спускат надолу.
    Недостатък е, че на всеки цикъл отопление-обдухване, жужат и се движат нагоре-надолу.
    И в този случай се усеща минимален полъх, но заради моето информирано съгласие вътрешното тяло да е срещу дивана, не че машината има вина

    За лятото може да пробвам с дефлектор, но има време!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #82

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Дайкините са измислени За да няма жужене от клапи и веене на вентилтори при он/офф циклите.
    П.С. Информиран съм, че мнението ми ще бъде игнорирано.
    Alexi и milanov харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #83

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Някой може ли да каже нещо и за прословутата:
    nanoe™ X

    Има ли някакъв реален смисъл от нея или просто маркетингов трик?



  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #84

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Да, има...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #85

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Дайкините са измислени За да няма жужене от клапи и веене на вентилтори при он/офф циклите.
    П.С. Информиран съм, че мнението ми ще бъде игнорирано.
    П.С. Излишна ирония за игнорирането, просто ми е безполезно мнението ти, защото няма да върна чисто новия си климатик, който съм си избрал, за да си взема Дайкин, било то и нежужащ - айде това да ми е проблемът

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Stormrage Виж публикацията
    Някой може ли да каже нещо и за прословутата:
    nanoe™ X

    Има ли някакъв реален смисъл от нея или просто маркетингов трик?

    Честно казано, и аз бях скептичен, но откакто го ползвам (нарочно пробвах и след готвене, защото вътрешното е в помещение кухня/всекидневна) - определено след като поработи около час, изчиства всичко и прави въздуха свеж като в планината, такова е усещането
    По български сме параноици и подлагаме всичко на съмнение, щото кой ли не ни е лъгал, но едва ли Панасоник ще лъже за нещо, още повече патентовано!

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #86

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    абе ала бала е всичко подобно по климатиците ,само Уруру има някаква смислена система за пречистване и поддържане на влажност ... Панасоник си махнаха генератора на кислород ( който работеше ) и сложиха това измислено Nanoe

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #87

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от PlaM Виж публикацията
    Честно казано, и аз бях скептичен, но откакто го ползвам (нарочно пробвах и след готвене, защото вътрешното е в помещение кухня/всекидневна) - определено след като поработи около час, изчиства всичко и прави въздуха свеж като в планината, такова е усещането
    По български сме параноици и подлагаме всичко на съмнение, щото кой ли не ни е лъгал, но едва ли Панасоник ще лъже за нещо, още повече патентовано!
    Като минавам покрай моя панасоник, почти от 1 метър мога да усетя свежата миризма на бриз/озон. В края на лятото му правих пълна профилактика и сега работи много добре. Готвено, пушеци от цигари и гадни миризми ги премахва без проблем, обаче има и недостатъци. Лесно се зацапва и трябва де се поддържа редовно, което изисква разглобяване.
    Другият голям минус е, че като работи непрекъснато по-дълго време, примерно след един-два сезона, вътрешното тяло отвътре цялото се покрива с нещо като черни мазни сажди, които трудно се махат.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #88

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Здравейте, обмислям да купя този panasonic само за отопление. Знам, че е нов модел и още не се е доказал през цяла зима, но все пак ако някой има наблюдения за последните дни (тук във В.Търново беше 1-2 градуса) ще го помоля да сподели. Разсъждения, размисли и страсти за евентуалното му поведение през зимата, също ще помогнат да затвърдя избора.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #89

    Re: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Модела би трябвало да е доста добър но имай предвид че на -18 -20 ще изключи и няма да работи докато не се покачи пак температура та с няколко градуса 2-3 това е защита и я имат почти всички модели на марката
    Извадка от сервизното меню

    Low Pressure Protection Control
     During low ambient heating operation, if the pipe temperature drops below -22°C, the max frequency will be
    reduced and limited.
     If it does not rises after 3 minutes, the compressor will stop.
     The compressor will start again if the pipe temperature rises above -18°C.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 06-10-21 в 11:24.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #90

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Хмм ...... мерси за инфото.
    Случва се веднъж на на няколко години тук да паднат температурите под -15 за ден два. Въпреки това клоня да 'рискувам' с модела. Може би съм повлиян от мнението на Aleksandars, че хардуера е добър.
    Не знам дали е уместно да се правят преки съпоставки с друг модел, но все пак : как изглежда хардуера (компресор, топлообменници,количество фреон) на Etherea-та спрямо Fujitsu 12kgtb. Първо бях залитнал към фуджицуто.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 14:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 11:16
  3. Panasonic Etherea 2016г.
    От emil vasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 561
    Последно: 24-04-19, 11:02
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе