Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 247
Like Tree175Одобрявам

Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #226

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Резонансът при мен се оправи, когато преди 2 седмици ми смениха тампоните с такива на Soleco - Italy.
    Според мен няма по-добри, а онези на Марио10 са пълен боклук!
    Моят прави нещо като дефрост, когато температурата е под 0, без мъгли и влажност, за няма и 3-4 минути затваря шумно клапите на AUTO, POWER мига, след което си тръгва наново. Забелязах, чe го прави на абсолютно суха пита, но при отрицателна температура и най-вече, когато му дам жега на POWERFUL. Досега само такива дефрости е правил, никога по часовник, дори миналата седмица, когато в София имаше 2 поредни дни -6 и -7.

    Как е при вас, KING-T и Satmar, както и винаги компетентното мнение на Aleksandars ме инетресува?

    [cut]

    ---ModEdit
    Моля, без провокации!
    Този пост е редактиран от PlaM; 28-12-21 в 00:38.
    KING-T, Ivanof и inches9 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #227

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    При мен е горе-долу, както при тебе. При сух кондензатор си прави от време на време дефрости по 2 до 3 минути,но не на определено време между тях.

    Sent from my Realme GT Neo 2 using Tapatalk
    PlaM одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #228

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Аз лично нямам наблюдения върху дефростите, понеже не ми правят впечатление при този климатик. Прави ми впечатление, че от външното тяло капе значително повече вода от други два климатика (нова Мидея Мишън 2 и втора ръка посредствен японски дайкин), понеже са на една тераса и виждам къде колко тече. При другите климатици в апартамента обаче се усеща веднага спад в температурата на помещенията при дефрост. Възможно е това се дължи и на високите топлозагуби. Важното при мен е, че единствено този климатик успява наистина да стопли пода на стаята, а там е основното място за игра на двете ми малки деца. Клапите съм настроил максимално надолу, максимално към центъра на стаята, силатана духане е на автоматичен режим. Температурата в помещението е равномерна. Дори да е бил изключен за по-дълго време темперира изключително бързо.
    KING-T и PlaM харесват това.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #229

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Благодаря за бързата реакция и споделеното мнение
    KING-T, аз го казах 3-4 минути просто така, не съм засичал, но ми се струва, че му отнема доста малко време да си стопли външното и пак си почва вътре. За съвсем малко се усеща хлад, просто, защото спира да топли през това време, жалузите си остават отворени, просто както си работи, изведнъж и рязко се чува шум от затваряне на клапите, последван от още няколко дребни пукания.
    Satmar, моят специално висях в студа да го зяпам дали ще тече или прави висулки, ама нямаше, и на по-топло съм го следил, но едва доловимо да е капал. И, да, климатикът си е много добър, с голям дебит (оттам се усеща и онова веене, което сме обсъждали в темата по-рано) и за малко време (денонощно е на AUTO, защото не се спи в тая стая) темперира помещението ми, което е 21 кв. и поддържа много уютно навсякъде, даже си вися по къси гащи и къс ръкав. Правоъгълно помещение, като вътрешното е на едната дълга стена, почти в ъгъла, а на другия край по диагонал термометърът показва колкото и на дистанционното. Какво да искам повече

    [cut]

    Поздрави и до нови срещи!

    ---ModEdit
    PlaM форума е място за търсене на информация и взаимопомощ, а на за конфликти.
    Намерете начин да си удовлетворите останалите потребности другаде!
    Този пост е редактиран от PlaM; 28-12-21 в 00:53.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #230

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от PlaM Виж публикацията

    Молбата не се приема
    Модерирай и заяждането с мен на предишните страници!
    Например мнение 198...
    Жалък си в опита си да ми показваш нещо, дето го нямаш и с двойни стандарти
    От тези на предните страниси не може да се прочете ни една тема за климатици нормално и не знам за какво ги търпят.Вероятно някаква колегиалност.
    Тази тема също ми беше интересна,но я направиха на нищо.Чак сега няколко нормални мнения.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #231

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    И на мен темата ми беше интересна именно от потенциален интерес към модела. Положението обаче е мамата си джейз. Както беше отбелязал един потребител преди няколко години - има хора, които говорят за климатиците си като за одушевени предмети, че даже ги кръщават и с човешки имена........

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #232

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Честно казано ако беше 35ца модела от който се е отказал ЕСЕ, бих го взел веднага щот ми трябва 12/35..
    Не всички са толкова претенциозни.
    А за 1000-1200 пари надали има по-добро, дори и без гаранция(ново).

  10. ECE
    ECE е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    21
    #233

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Подарих климатика на един верен приятелСъс здраве да си го ползва.
    Alexi, mimojef, KING-T и 7 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #234

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Да кажем малко и за консумацията. От 07.12.2021 до днес (05.02.2022) 25ца в 21 квадрата топъл южен хол в Разград, на последен етаж с около 3.5м2 прозорци и врата към тераса, които се явяват и единствена външна стена, разходът е 348kw. Климатикът е стоял изключен около 20 часа за целия период - проветряване и два много топли следобеда.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #235

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Тая серия качва ли минимумите под определена температура?

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #236

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    При годишната профилактика излезе грешка H97 - до болка позната при предишните модели. Явно тоя кошник си е достоен наследник. Добре, че е в гаранция, та ще свалят платката да я правят, като пуснат парното.
    Миналата седмица отказа да тръгне външното една сутрин. Изключвах от контакта, рестартирах - нищо. На жената и писна и му плясна един по тенекиите и взе, че тръгна. Никога повече тая марка.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #237

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    С тая грешка явно няма оправия ! Моя го правиха ,повториха споики и след месец пак ....ще кара известно време и пак като му свърши гаранцията

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    52
    #238

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Здравейте на всички пишещи по темата. Имам един лек банален въпрос - струва ли си да го купя горепосочения климатик за отопление на стая около 23 квадрата. Досега се отоплявах с един Panasonic 12DKE, купен преди 17 години, който още работи, но остаря вече доста, харчи не много екологично. Не ме интересува писаното тук за шумни клапи или компресор, това за мен не приоритет. И досегашния е шумен отвън, подухва хладно от време на време и т.н. Дефроста също не е болка. Искам да знам дали ще топли до -15 - 20 градуса. Цената ме устройва и затова питам за него. И ми е по лесно с монтажа на същата марка, заради размера на външното тяло. Стойките са ми вградени в изолацията и не искам да разбивам. При монтажа са ми оставили много малко място отгоре, което също ме ограничава. С две думи, това съм се ориентирал засега. Ако имате идеи кой друг може да го замени при същите параметри на външното тяло ще съм благодарен. С две думи Височина 542 мм разстояние на стойката 570 мм.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #239

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Не не си струва. климатика е Уникален Боклук. Има много по евтини и добри машини от него.
    Казвам го като собственик на същия модел ,за което дълбоко съжалявам.

    Не си купувайте това дърво.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #240

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Човека който е питал, може вече да си го е купил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 14:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 11:16
  3. Panasonic Etherea 2016г.
    От emil vasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 561
    Последно: 24-04-19, 11:02
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе