Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 86

Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #46

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Че да не цапам темата.
    Аз имам FVXG, FVXM, а майка ми FVXS.И трите работят много комфортно.
    Няма форсирания, пукания, намалят си когато трябва(на тих и първа въобще не ги разбираш че работят).Няма шумове от фреон.
    Намери някой познат, познат на познат с Дайкин и върви го виж как работи.Квото и да пишем тук най-добре си е око да види, ухо да чуе.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #47

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    И на пролет на 50% в олх
    Сега е на 80%

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Така и смятам да направя.
    .....

    - - - - - - - - - -

    18-ка подов дайкин,FVXS май, дефроста му е по тих от on/off-a на моите. А съм на 80см от него, а моите са на 5метра от леглото и цъ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #48

    Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И на пролет на 50% в олх
    Сега е на 80%

    - - - - - - - - - -



    .....

    - - - - - - - - - -

    18-ка подов дайкин,FVXS май, дефроста му е по тих от on/off-a на моите. А съм на 80см от него, а моите са на 5метра от леглото и цъ...
    Хубаво го сравняваш с подовия Дайкин, ама пропускаш малката подробност, че 18-ката е с 1400лв. по-скъпа, спрямо 18-ката на Хеви, която повярвай, в студ и голямо помещение няма да му отстъпва грам, а сигурно ще е и обратното. Дайкин има предимство в по-топло време и при по-ниски загуби, но си мисля, че в по-кофти условия, везните ще се наклонят в обратна посока. Просто моите 5 стотинки по въпроса. И на мен ми допада доста новия подов модел на Дайкин,но някак си ми е много трудно да преглътна цената от 3к лева за 14м2, чисто на психологическа основа, колкото и да съм ларж понякога...
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-09-21 в 09:02.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #49

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    След всичко казано до тук мисля да се доверя на човек който има подобен климатик и преки наблюдения от работата му. Ще поживеем ще видим, както са казали мъдрите хора. Успешни начинания на всички участници в този полезен форум!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #50

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    поискай да ти го сменят докато е чисто нов .. климатика на rosswen е стенен и го няма това веене при изключен компресор

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #51

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Включвам се за последно. Нека остави да види как ще се държи като застудее, може пък да му хареса и да не духа хлад. Прибързани заключения лесно се правят, но в много случаи съм се убедил, че са грешни.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #52

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    заключенията не са прибързани ,чете ли другата тема на човека с 2 бр подови ? дебита за следене явно е много висок и това създава неприятно течение из стаята ,а уж слагаш подов за комфорт ( а и е доста по скъп от стенен )

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #53

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Може да проучи въпроса дали при поставяне на стенно жично управление, управлението на вентилатора не се променя. Дали няма да се блокира обдухваното за следене на температурата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #54

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Аз когато проучвах за такова жично дистанционно със сензор преди няколко години - дистанционното +някаква допълнителна платка минаваше 600лв.

    - - - - - - - - - -

    За мене подовите клими не трябва да въртят турбина при off. Аз като съм мерил при тавана е 29° и пак ако не се хоризонтира клапата ми вее хлад. Подовия взима въздуха от ниското с 20° температура.
    П.П.
    При моите клими като изключи компресора (климатика offне) и топлообменника на вътрешното както си е нагрят става на 16°..17° и ако съм срещу него го усещам по хладно. След няколко минути се стопля и придобива стайна температура.
    Абе за мене работата on/off не си е работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #55

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    https://condex.bg/product-details/rc-e5/

    Може би за нещо такова става дума.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #56

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    https://condex.bg/product-details/rc-e5/

    Може би за нещо такова става дума.
    Да, за нещо такова говоря. Трябва да изровиш информация как ще работи с него (ако това е съвместимото с твоя модел) или да разпиташ вносителя. А най-добре и двете.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #57

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    а и винаги може да го изместиш в мазе ,гараж ,или къща на село ако не те кефи .. ОЛХ също е вариант ( аз него ползвам )

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #58

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Малко да актуализирам темата. След консултация с Condex относно проблема с духането при спрял компресор и достигната вътрешна температура си закупих адаптор(платка) и по мой избор жично тъчскрин(има и с копчета) дистанционно. Сега вече вътрешното тяло на климатика спира и чака. Монтажа е елементарен. Само се справих и се топля здраво сега. Други грижи няма с него.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #59

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Снимай какво точно си купил, на какъв модел си го сложил, колко струва, че една камара народ чака да те почерпи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #60

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Ще постна моделите на нещата всеки може да ги види RC-EX3A това е жичното дистанционно. Платката е SC-BIKN2-E. На платката на вътрешното тяло има специален куплунг към който се закача SC-BIKN2-E платката. Тя се свързва с кабел към дистанционното. На стр. 16 таблица 14 в ръководството е описана настройката на вътрешния вентилатор. Има 4 опции като аз съм избрал когато спре външното да спре и вътрешното. По принцип на стенните модели който има опцията може да го спира от неговото си дистанционно. Утре като пусна компа ще покажа как става, но на моето я няма тази опция. Модела на климатика е заглавието на темата. Цената общо е 400лв. Но кефа цена няма както са казали някои хора.
    Този пост е редактиран от pecolt; 14-10-21 в 23:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W
    От niksan777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-12-22, 14:04
  2. Въпрос относно работата на Hisense KFR 3201GE
    От Bulsvk във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-18, 18:36
  3. Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 08-04-13, 11:33
  4. Питане за MITSUBISHI HEAVY SCM40ZJ-S
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 23:10
  5. Mitsubishi Electric MSC-GA25VB - за работата на вътрешния вентилатор ?
    От tattoo777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 16-06-10, 00:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе