Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Samsung - странен проблем при стартиране!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #1

    Samsung - странен проблем при стартиране!!

    Историята накратко.Климатикът си работи без забележки!Спира токът!!!След възтановяване на напрежението,климатикът тръгва, но не вдига налягане.Компресорът тегли някакъв минимален ампераж,но не вдига налягане.Интересното е,че след изпускане на малко фреон,машината тръгва!!!Изпускам с едно кратко,рязко натискане на игличката,но савсем за кратко!Работи нормално,но ако дръпна щепсела за проба се повтаря същата процедура.Отново трябва да изпусна минимално количество фреон за да тръгне.Вътрешното тяло е Samsung AQV12FAN ,а на външното е AQV12FAX!Модела на вътрешното тяло, се различава спрямо външното с една буква.Споделете възможни решения на проблема.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #2

    Re:Samsung странен проблем при стартиране!!

    Поне някъкви предположения или предложения!Компресора да е главен заподозрян...обортете или подкрепете!Някъква насока.Предварително благодаря

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Samsung странен проблем при стартиране!!

    Пробвал ли си да изключиш климатика за три часа от контакта и пак да пробваш? Грешки някакви не показва ли, чрез мигане на светлинните индикации?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    24
    #4

    Re:Samsung странен проблем при стартиране!!

    Най вероятно ще да е компресор, на това се вика счупена пружинка на клапанчето. Дано само да не съм прав.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #5

    Re:Samsung странен проблем при стартиране!!

    Цитат Първоначално публикувано от georgi_guse
    Най вероятно ще да е компресор, на това се вика счупена пружинка на клапанчето. Дано само да не съм прав.
    При счупена пружина не захапва ли с игра на режимите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    24
    #6

    Re:Samsung странен проблем при стартиране!!

    Рядко се случва така и да захапе, зависи колко е почупена пружината, отварял съм доста компресори, от тях доста и не са захапвали, пружинаката беше счупена на 4-5 места и не успява въобще да допре клапана и да го дотика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #7

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    И аз мися, че проблема е в компресора.За това попитах първо за него.След видяното тук съм сигурен.Ще го сменим и ще видим какво ще излезе.На valen1... пробвал съм . Няма никъкви светлинни индикации за грешки.Normal operation.Благодаря за инфото по проблема.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    Какво общо има счупената пружина и това, че компресора не иска да вдига високи обороти? Нещата май са свързани: малък ампераж, което по пътя на логиката е малка мощност = ниско налягане.

    Компресора форсира ли се?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #9

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    valen1 компресора върти.Не се форсира!Поне така мисля,но върти.Трудно се преценява.Има логика в това което казваш.Мисля си все пак,че при неизправност на клапъна и работата на компресора под различен товар от нормалното, има как да тегли малък ампераж.Както всеки един ел мотор.Според товара се мени и амперажът които тегли.От това си мисля,че трудно ще разбера дали се форсира.Звукът също ще се смени.Така си мисля.На манометрите не отчита каквото и да е било повишаване на налягането.След като веднъж направи този номер съм пробвал.Оставял съм го извесно време и след това го пускам.На манометрите нищо не се покачва.Споменах как тръгва!!Това ни трогна.За това се съсредоточихме някъде в тази посока.Това изпускане каква връзка има.Интересът доведе до свалянето на компресора.Отворен е вече(срязан).Имах малко затруднение заради точковите заварки на статора за корпуса, но се справихме.Утре ще го извадим вероятно.Ще видим какво ще излезе.Ще видя прожинката на клапанчето и ще пиша.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    Писането не е достатъчно, вземи да направиш и някоя снимка и ние да видим компресора, а и проблема отвътре.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #11

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    Ще направя Само веднъж да остане време за него.Днес нямах време и не съм го пипал.С него се занимаваме, когато има време.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #12

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    Ето и обещаните снимки Каква работи ни отвори една пружинка!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #13

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    Ето и още!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    24
    #14

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    Аз като казвам никой не ме слуша, отворил съм и съм оправил десетки такива компресори и симптомите са ми до болка познати и като гледам вие сте му разказали играта и от компресора не става нищо, а можеше доста по лесно да се оправи, дано успеете да го сглобите успех

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #15

    Re:Samsung - странен проблем при стартиране!!

    Не твърдя,че съм всезнаещ и за това е темата.Да се допитвам до хора минали през това georgi_guse сподели по-лесният начин.Знам,че бъркаме,но все пак ни е първият климатик с подобен проблем!Бях с мисълта да го съсипя,но да видя проблема.Нямахме планове да го събираме.Все пак ще пробваме Как го правят хората?Това е въпросът!Помогни ни с малко от опита си Да знаем,ако пак ни се наложи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510
    От dudi4ek във форум Samsung телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-15, 08:26
  2. Странен проблем със Samsung 32B650
    От werti55 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-12-14, 09:55
  3. Странен проблем Samsung LCD LE40B554
    От vivagogo във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-12, 22:11
  4. Странен проблем с фурна Samsung
    От Sphinxz във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 23-04-11, 00:30
  5. Странен проблем с LCD на Samsung
    От Bronxi във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 13-06-10, 00:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе