Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By hristoslav2
  • 1 Post By hristoslav2
  • 1 Post By hristoslav2

Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #1

    Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Здравейте!
    На 11.04.2014 си взех горепосочения тв на промото от ТМ.Вчера си работеше о.к.Сам се ъпдейтна до последната версия на софта.Днес при пускане изобщо не показа каквато и да е картина,но явно си зареди канала от кабелната и има звук и си сменя каналите.Разкачвах го от мрежата за 10 минути и пак го пусках-нищо.Направих бързо търене в нета и попаднах на резултати,сочещи повреден инвертор,което нищо не ми говори.Имаше и предложение в затъмнена обстановка да притисна леко екрана,за да проверя дали има осветяване около притиснатото място.Затъмних и пуснах тв-то и чудо,тръгна сякаш нищо не е имало.Не съм го притискал.
    Въпросът ми е сериозен ли симптома и да да го нося ли в сервиз,макар че логиката е да изчакам и ако се повтори,тогава да го занеса.Имам UE40F6500 и никога не ми е правил подобна мизерия.
    П.С. В темата за Самсунг доста мрънках за качеството на картина на Ф6500.Решението наистина се оказа разстоянието от което се гледа тв-то.Сега 32" от 1м.-1.50м. е ОК , а
    40" от 2.5м-3м. дава добър образ в спалнята.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Инвертора е захранаването на подсветката.
    Вероятни причини много - трябва да се тества. Изчакай да го повтори и едва тогава го носи в сервиза.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    69
    #3

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Ако работи сега, това би могло да бъде от софтуера, направи пълен ресет и провери отново... ако продължава трябва да се провери в сервиз, или чух, че кол-центъра на Samsung могат да проверят онлайн продуктите, но трябва да ги питаш.

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Здравейте!
    На 11.04.2014 си взех горепосочения тв на промото от ТМ.Вчера си работеше о.к.Сам се ъпдейтна до последната версия на софта.Днес при пускане изобщо не показа каквато и да е картина,но явно си зареди канала от кабелната и има звук и си сменя каналите.Разкачвах го от мрежата за 10 минути и пак го пусках-нищо.Направих бързо търене в нета и попаднах на резултати,сочещи повреден инвертор,което нищо не ми говори.Имаше и предложение в затъмнена обстановка да притисна леко екрана,за да проверя дали има осветяване около притиснатото място.Затъмних и пуснах тв-то и чудо,тръгна сякаш нищо не е имало.Не съм го притискал.
    Въпросът ми е сериозен ли симптома и да да го нося ли в сервиз,макар че логиката е да изчакам и ако се повтори,тогава да го занеса.Имам UE40F6500 и никога не ми е правил подобна мизерия.
    П.С. В темата за Самсунг доста мрънках за качеството на картина на Ф6500.Решението наистина се оказа разстоянието от което се гледа тв-то.Сега 32" от 1м.-1.50м. е ОК , а
    40" от 2.5м-3м. дава добър образ в спалнята.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #4

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Здравейте.Аз имам същия проблем появил се днес изведнъж.Става въпрос за Samsung UE32F5500. Изгледах един филм от флашката и го угасих ,защото трябваше да изляза за малко по работа и после ,като се прибрах го пуснах,но нямаше никаква картина.Екрана светва ,но не се появява картината .Звука се чува .Ще помоля някой запознат колега да ми каже колко може да ми струва ремонта и дали проблема ще е в тази част ,която колегата описва по-горе.Благодаря ви .

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Извади флашката и му направи студен рестарта - извади щепсела от контакта за 5-6 минути иго включи пак.
    KING-T одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #6

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Пробвах го това. Извадих флашката, CAM модула и го оставих изключен за 20 мин, като махнах щепсела от контакта и пак е така.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Носи го в сервиза - повреда в T-con board или Main board.
    KING-T одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #8

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Може ли да ме орентираш колко ще струва ремонта?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Първо трябва да се диагностицира. Може да е от някой пробит кондензатор, до цяла платка. Предположение - първото ще ти струва 50-60 лева, второто от 120 до 220 лева.
    KING-T одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #10

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Благодаря ти много за отделеното време.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #11

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    За същия проблем станал по веднъж на 48H6500 и 48H6400 ме питаха мои познати. Гледане на телевизия през вградените им ефирни тунери ситуация звук без картина с работещо EPG. След студен рестарт всичко се е оправило.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #12

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Да,обаче при мен вече е ясен проблема. Някаква платка, на която има някакъв чип, който е изгорял. Човека каза, че тази платка оригинална не може да се намери и каза, че се предлагат някакви китайски, но не били надеждни. Каза, че е намерил оригинална за 60 лв. от един сайт за продажби. Сега му казах, да я поръчва. Друга алтернатива няма. Китайските стигали за 2 месеца до тук. [emoji3]

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #13

    Отговор: Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510

    Здравейте. Само за информацията ремонта ми излезе 90лв. Техника каза, че това е слабото място на тези Самсунзи. Имало и други с този проблем. Дано повече не се чупи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем със Samsung 32B650
    От werti55 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-12-14, 08:55
  2. Моля за помощ за избор на звук за ТВ Samsung UE32F6510
    От alex78 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 05-02-14, 09:58
  3. Странен проблем Samsung LCD LE40B554
    От vivagogo във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-12, 21:11
  4. Странен проблем с фурна Samsung
    От Sphinxz във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 22-04-11, 23:30
  5. Странен проблем с LCD на Samsung
    От Bronxi във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 12-06-10, 23:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе