Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54

LG S-09AF(UH0)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #16

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Обърнете внимание че данните в таблицата и по-скоро на факта, че външната температура се мери с мокрия термометър, което означава че при 30% влажност и температурата измерена по сухия термометър реално е 7 градуса.

    Това обикновено няма голямо значение, но трябва се взима впредвид когато се прави изчисление на климатици за отопление. От друга страна има значение когато се прави сравнение на климатици. Всяко сравнение трябва да е при едни и същи условия за да има някакви достоверни изводи, кой климатик е по-добър

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #17

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Тези данни от пдф-то дали са верни? Невероятни показатели.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #18

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Естествено че данните са верни, LG не е китайски производител на климатици. Ето ти сертификация във Eurovent

    http://www.eurovent-certification.co...dice_affiche=3
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1309961854[/time]_________________________________________________

    Иначе лично аз смятам че E09SQ е по-добър избор на климатик от тази серия, защото като технически показатели е същия, но е произведен в Корея.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #19

    Re:LG S-09AF(UH0)

    От кога са на пазара тези модели? Вероятно отскоро, иначе би трябвало да са станали популярни с тези показатели поне в този форум.


    Много странно - външното тяло е само 28 кг и цената му е доста ниска.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #20

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Ами това са инверторни климатици модели за 2011 година. S09AF го имаше и миналата година, но тогава се произвеждаше в Корея, докато през тази май се произвежда в Турските заводи за климатици на LG и оттам донякъде се получават по-ниски цени. На негово място дойде E09SQ.

    Ако обърна внимание в началото на сервизната документация пише че е премахнат плазмения филтър, което отново води до понижени цени.

    Иначе и аз мисля че малкото външно тяло донякъде е недостатък и това като че ли се отразява на по-тесен диапазон на изходяща мощност, но това трябва да вземе впредвид когато се прави изчисление на необходимата мощност.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #21

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Много приказки за една девятка иначе климатика си е много приличен без притенци и все пак отнася разни китайски марки и японски такива с китайски произход... А и няма проблеми с него...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #22

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov

    Иначе и аз мисля че малкото външно тяло донякъде е недостатък и това като че ли се отразява на по-тесен диапазон на изходяща мощност
    Извинявай, не схванах идеята, ще обясниш ли по-подробно.

    А ти не знаеш ли че в този форум на почит са големите и тежки външни тела, малките са достойни само за присмех.

    ПП май загрях!!! идеята е че малкото външно тяло ограничава максималното топлоотдаване...
    Но при положение, че запазва 79% от номиналното си топлоотдаване при -10°С това едва ли е толкова важно.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #23

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Ами например инверторн климатик LG S09AF има мнощност в режим на отопление която варира от 0.89 до 4.1 киловата

    Подобен инверторен климатик пак на LG, но с по-голямо външно тяло, т.е. CA09AWR има мощност в режим на отопление от 0.89 до 5.00 киловата и този път външните тела са с тего 34 килограма. Данните са взети от цитираното сервизно описание.

    Иначе аз също съм привърженик на хубавите климатици, който за да са хубави трябва да имат големи външни тела, но какво да се прави пазара е шарен и трябва да има различни цени, така че може би и за тези инверторни климатици си има пазар.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1309967293[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Но при положение, че запазва 79% от номиналното си топлоотдаване при -10°С това едва ли е толкова важно.
    Донякъде много производители на климатици пишат в каталозите си че това е някакво предимство - обикновенно висока мощност трябва, когато не си си бил дълго време вкъщи и стаята е студена. Така за да не стоиш на студено докато климатика стопли се работи на висока мощност- нещо като екстра, която е полезна понякога.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #24

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Линк за сервизно на CA09AWR имаш ли?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #25

    Re:LG S-09AF(UH0)

    В този pdf към който е поставил линк zhelko са всичките домашни инверторни климатици на LG, които се произвеждат тази година. Професиоалните климатици ги няма, но мисля че сервизната документация е достатъчна. То не е много сервизна документация в интерес на истината, а по-скоро технически спецификации.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #26

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Щом вече се произвеждат в Турция, значи имаме късмет вкъщи. На нашата 12-ка пише Корея. Прави ми впечатление, че са доста тихи, всъщност нямам база за сравнение, но настроена перката на най-ниска степен не се чува въобще, а на средно се чува леко. Наистина външното тяло е по-малко. До външното на един Панасони Е12LKE-3, който ще бъде монтиран скоро, е направо джудже. Не знам какво не му харесват на дизайна на вътрешното тяло някои хора. Доста добре седи. В началото не знаех, че това по средата свети в синьо. Взех си една рекламна книжка на тазгодишните климатици на LG и в нея пише за мощността при отопление на дванайската 0,90-4,01-5,10. Работен диапазон на охлаждани -5 до 48, а на отопление -15 до 24 градуса. Дори ми стана интересно и прочетох повече за въпросния BLDC компресор, че вътре са написи по накратко нещата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #27

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Ами щом пише Корея това е много добре, защото има някаква вероятност да са останали известни количества климатици на пазара в някой дистрибуроти. Не че тези, които са произведени в Турция са по-лоши но нямат плазмен филтър, което според мен е една добра екстра.

    А че са тихи в това няма никакъв спор и даже мисля че това е едно много голямо предимство на тези климатици LG, защото спокойно могат да се използват за отопление и охлаждане на спални. Шума от вътрешните тела понякога би могъл да бъде дразнещ за хора, които не са свикнали да работи непрекъснато климатик в тяхната стая.

    Все пак през тази година всики инверторни климатици LG също са достатъчно тихи, както и S09AF, така че засега остана само предимството ниски цени.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #28

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Ами щом пише Корея това е много добре, защото има някаква вероятност да са останали известни количества климатици на пазара в някой дистрибуроти. Не че тези, които са произведени в Турция са по-лоши но нямат плазмен филтър, което според мен е една добра екстра.

    А че са тихи в това няма никакъв спор и даже мисля че това е едно много голямо предимство на тези климатици LG, защото спокойно могат да се използват за отопление и охлаждане на спални. Шума от вътрешните тела понякога би могъл да бъде дразнещ за хора, които не са свикнали да работи непрекъснато климатик в тяхната стая.

    Все пак през тази година всики инверторни климатици LG също са достатъчно тихи, както и S09AF, така че засега остана само предимството ниски цени.
    е да де ама моя е корейски и също няма плазма?????????

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #29

    Re:LG S-09AF(UH0)

    В Турция праваят прекрасна баклава, кадаиф да не говорим за къпаната баница...В Корея какво ще хапнеш - едно кимчи...Ако трябва да избирам къде да работя и живея, то Турция е моят фаворит пред Корея, въпреки че моите прадеди са изселници от лозенградско (днешно кърклери) с всичките от това последствия от загуба на всичко, което са имали...Като чуя турски или китайски боклук се сещам за тези, които мъкнат от двете страни наистина най-върлите боклуци и тука по би-ти-ви-то ги кръщават за безнесмени...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #30

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Днес видях в Техномаркет (В.Търново), че този климатик отново се предлага с безплатен монтаж, но до утре вкл. (4.12.2011) и МОЛЯ СПЕШНО ЗА МНЕНИЕ. Проблемът е следния.

    Спря да ми работи Панасоника (PW12DKE) и според техника му е заминал компресора (на 6 години е). Предложи ми евентуално да купя AUX. Днес ходих, гледах, и този модел на LG, който се дискутира тук, много ми хареса като параметри и цена при условията на тая промоция. Изчетох и темите във форума, които са за него. Накрая звъннах на въпросния техник, за да го питам за неговото мнение, все пак той ще го монтира, и се получи неособено приятен разговор.

    Доколкото разбрах от него, при безплатен монтаж от Техномаркет не им плащали нищо? А те щели да похарчат 20 лв. Да съм си помислел какъв монтаж щели да направят при това положение (направо така ми го каза!) Тоя модел се повреждал няколко дни след монтажа, пък после хората се сърдели защо не ходят да им го оправят веднага... Ей такива ми ги наговори.
    Питам го, ама все пак на тях наистина ли не им плащат нищо за моделите с безплатен монтаж, как така ги карат да го правят? Отговори ми че така било, набутвали ги.

    Чудя се, чак толкова ли са зле нещата с тоя климатик? И наистина ли е такава набутвация за фирмата, която трябва да го монтира? Лошото е, че няма много време за реакция, особено пък че утре е неделя. При тия приказки се притеснявам какъв монтаж бих получил, ако рискувам и го взема утре. На времето при Панасоника ми тогавашната фирма, която обслужваше Техномаркет, си остави ръцете и после имах големи ядове. Не ми се минава отново по същия път. Но и 900 лв (ако изтърва промоцията) сега не ми се дават, по-скоро бих минал на вариант евтин конвенционален климатик, който горе долу да се изплати, докато му изтече гаранцията.

    Благодаря предварително за отзивите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлика между LG S-09AF и LG S-09AT
    От horus92 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 24
    Последно: 06-12-12, 16:54
  2. LG CS-09AF след първите 15 мин. работа спира за около 2минути
    От rosen1212 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 17-02-12, 20:03
  3. LG CS-09AF шумно външно тяло
    От Gligancho във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 13:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе