Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54

LG S-09AF(UH0)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #46

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Благодаря на всички коментирали!

    Вчера монтираха климатика. Не платих нищо допълнително, подарих им дефектиралия Панасоник. Гледам, че от тази седмица цените на S-09AF и на 12-ката в Техното са вдигнати с по 100 лв, а и вече няма безплатен монтаж, така че съм с 260 лв. на далавера

    Първите ми впечатления са много добри - климатикът е тих, вкл. пластмасата не пука от температурните промени или го прави много тихо. Няма и мирис, какъвто иначе в началото имат повечето нови уреди. За топленето е рано да се каже, защото засега почти не работи, стаята си е топла.

    Шефът на монтажния екип каза, че въобще досега с LG е имал проблеми само с един климатик. А помощникът му се оказа, че вкъщи е баш с LG S-09AF.

    Единственото, което малко ме притесняваше е, че направиха сравнително къс тръбен път. Бях чел в тема тук, че не е добре да е много къс. Но шефът каза, че ограничения имало в началото, при първите клими с R410A, а вече не. Наистина, поне от гледна точка на шума, не забелязвам да се чува някакъв шум от фреона, от какъвто се оплакват някои хора с климатици на къс тръбен път.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #47

    Re:LG S-09AF(UH0)

    И аз навремето като продавах китайски обувки и якета, като излизах на пазара се "издокарвах" с тях. Обяснявах как ги нося от 6-8 месеца и не са мръднали. Продажбите вървяха много добре. Купувах за 6-7 лева от Букурещ, продавах за 20-25. Жалко, че народът прогледна и вече никой не вярва, пък и търгашите станаха много.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #48

    Re:LG S-09AF(UH0)

    aruba_man, тази фирма не продава климатици (за разлика от другата, от разговора с чийто шеф тръгнаха притесненията ми), тази само монтира и сервизира. Плюс това климатика вече го бях купил, те разбраха постфактум. Мисълта ми е, че момчето нямаше никакъв интерес да ме лъже с какъв климатик е. А и той си е наемник. (Шефът му не каза, че вкъщи е с LG, а че целият му апартамент е с Дайкин.) Нямам основания да не вярвам на думите им.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #49

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Аз ползвам същия повече от година . Взех го от техното за 899 с безплатен монтаж.
    Климатика не се гаси зимата, а само лятото от време на време .
    Пластмасите на вътрешното тяло са достатъчно дебели и не пукат, няма мирис, пара, звук от движение на фреон и вътрешното тяло работи доста тихо.
    За този период ми даде дефект само един датчик който се сменя за десетина минути.
    Така, че машинката е добра-ползвай я зимата

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #50

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Само за година - датчик? За нормално ли да го смятаме това при LG? Това не е за хвалене.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #51

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Предвид марката може и за хвалене да мине.Иначе мой комшия има едно дърто LG 24-ка конвенционалка в помещение 27м2 и вече 8 год. бачка безпроблемно.Явно тогава са правили всички марки читави машини.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #52

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Само за година - датчик? За нормално ли да го смятаме това при LG? Това не е за хвалене.
    Все пак съм написал фактите и хубави и лоши -за да има представа ggurov. Но според мен CS 09AF е с много добро съотношение функции-цена.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #53

    Re:LG S-09AF(UH0)

    На нас ни върнаха най накрая климатика(CS 12AF) и сега работи перфектно. Познайте на кой ден го върнаха. На 30-тия след като го взеха. Монтажниците казаха, че ако било през Роял щяло да стане по-бързо, но ние за жалост сме към КиК. От сервиза дори не им казали какъв е бил проблема, а и в гаранционната карта нищо не са написали. Както и да е. Важното е, че вече е вкъщи и работи много добре. Забелязвам, че се пуска и започва да духа топло по-бързо от Панасоник E12LKE-3, вътрешното тяло е по-тихо, но външното е по-шумно. Както и външното тяло на LG-то прави по-рядко дефрост и по-бавно се заскрежава. Но Панасоника все пак е по-висок клас и докато го нямаше LG се справи геройски.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #54

    Re:LG S-09AF(UH0)

    След вече почти кръгъл месец експлоатация, да чукна на дърво, впечатленията ми са отлични! Въобще не мога да разбера прави ли дефрост това LG, докато Панасоника така пухтеше при дефроста, че нямаше как да не се разбере. Държи зададената температура доста точно. Тихичък, абе никакви оплаквания засега!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Разлика между LG S-09AF и LG S-09AT
    От horus92 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 24
    Последно: 06-12-12, 16:54
  2. LG CS-09AF след първите 15 мин. работа спира за около 2минути
    От rosen1212 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 17-02-12, 20:03
  3. LG CS-09AF шумно външно тяло
    От Gligancho във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 13:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе