Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

LG S-09AF(UH0)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Моделите с безплатен монтаж се заплащат от Техномаркет на монтажните фирми по 80-100 лева. Монтажните фирми които могат да ти монтират климатика купен от Техномаркет са по няколко на град и са изброени отзад на гаранционната карта. Така, че ако при тази не искаш избираш друга.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #32

    Re:LG S-09AF(UH0)

    По точно се заплащат 120 лв с ДДС И купувай смело Още нямам случай да не ми тръгне LG или да се скапе след няколко дена МОнтирал съм над 80 броя вече и имам дефектирали 3 и то след месеци работа Виж ми мненията в темата за тази марка Там съм Споменал кой за какво е бил Купувай смело и смени техника -монтажник Явно го мързи да работи и говори глупости В ТМ имаш право на избор Успех в пазаруването и бъди сигурен че ще се стоплиш с тази машина

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #33

    Re:LG S-09AF(UH0)

    120 лева, ама за фирмата остават 100 лева, 20-те лева ДДС се дават на държавата.

    Може монтажниците към които си се обърнал да ти казват, че от тези 100 лева, като се приспаднат разходите свързани с теб по тяхната кола, материалите за монтаж и инструментите за монтаж за тях да остават чисто 20 лева и това не е лъжа.

    Не видях 12-ката от този модел да е с безплатен монтаж. Пише, че е на промоция 800 лева, но не и с безплатен монтаж. 9-ката е с безплатен монтаж.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Купувай, но си избери внимателно монтажната фирма.Този може и да не е в листата от фирми които имат договор за монтаж и гледа да те наплаши да не купуваш от технотата-ЯД го е на конкуренцията, че му прибират част от печалбата за климатик който той може да ти продаде-ЗАЧЕРКВАЙ го доживот, коректно отношение няма да видиш от него=не е мотивиран да работи.Куркащите от глад черва са добър мотиватор за работа...

    П.П.А ако има и такива които хем монтират хем плюят и вършат бели при монтажа с цел ядове на потребителя на климатика- не мога да разбера какви са тия лайна който се наричат монтажници/фирми за монтаж които по договор с техно монтират.Насила НИКОЙ не може да те накара да работиш.За да монтираш, значи си сключил договор доброволно и никой не ти е сложил пистолет на главата, за да се подпишеш под договора.Ако си монтажник, казваш:" Шефе или ми плащаш на монтаж по ...... или напускам и отивам да работя в друга фирма.Хем ги боли, Хем ги сърби...искат да взимат пари от договори с технотата за монтаж, но "хвърлят къчове", че видиш ли не им се плащал монтажа.Еми не сключвай договор бре, или си защити по добре интереса и уговори по-висока цена за заплащането на монтажа с технотата...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #35

    Re:LG S-09AF(UH0)

    @ valen1

    Определено човека говореше в смисъл, че нищо не им плащат (два пъти го питах).
    От 120 лв. 20 са ДДС, но тогава и от 160 (нормалния монтаж) би трябвало да махнем ДДС-то и остават 128. Толкова оплакване за 28 лв?
    Относно разходите им за кола и т.н., офисът им е само на около километър от тук. Ще се слага на мястото на стария климатик, така че дупка в стената вече има, няма да пробиват и да хабят бургия и време. Тръбният път е доста къс.

    Да, 12-ката не е с безплатен монтаж, 9-ката е. За нея става дума. 12-ка (конвенционален) е дефектиралия ми Панасоник. Сигурен съм, че този 9-ка инвертор ще стига за стаята, ако параметрите му поне малко отговарят на действителността.

    @ fishev

    Тези 80, които си монтирал, не са ли предимно от предишната модификация, която е от Корея и с плазмен филтър? Колко са от новите турски?

    @ justify

    Тази фирма има договор с Техното, даже офисът им е в самия Техномаркет. Миналата зима ги виках за проблем със стария климатик и бях останал с добри впечатления, доколкото е възможно да преценя. Но снощи този разговор ме шашардиса. Да, имаше и такъв момент - заяви, че вече почвало да му писва (от нещата с Техното, доколкото се подразбираше) и мислел дали да не я зарязва тая работа. Техното купували най-големите боклуци, после затова ги пускали в такива промоции, и т.н.
    Мисля, че човекът не е обикновен техник, а шеф или поне съдружник във въпросната фирма.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re:LG S-09AF(UH0)

    При монтажите има една особеност и тя е че когато цената на монтажа е включена в цената на климатика данъка не може да се скрие от държавата. В този случай, ако от 100 лева чисти които се дават на монтажната фирма 70 лева са разходи по монтажа, печалбата е 30 лева.

    Ако монтажа е отделно вече никой не може да те хване ти този месец дали си направил 1 или 100 монтажа. Плащаш данъци само, ако някой е искал фактура или ако имаш желание да отчетеш някаква минимална дейност. Ако не издаваш на клиентите фактури за всеки монтаж то и няма необходимост когато ти пазариш материали да вземаш фактури. В този случай при монтаж от 150 лева без фактура печалбата за тези които го правят е 80 лева. Ако се издава фактура, като се махне ДДС-то печалбата е 50 лева.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #37

    Re:LG S-09AF(UH0)

    ... Е ти пък, тук един щеше да си монтира климатика сам, защото беше сметнал, че печелим по над 200 лв. на ден и не можеше да спи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #38

    Re:LG S-09AF(UH0)

    От турските имам поне 30 броя те се появиха някъде лятото Нямам счупени за момента от тях По точно проблем имаше с една девятка но беше доста тъп Явно климатика беше изпускан при транспорт и кутията с електрониката на външно тяло беше излязла от винтчето което я държи към корпуса При ниски обороти на копресора изкарваще адски гаден резонанс от една ламарина която покрива блока Отворихме наместихмея и проблема изчезна

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #39

    Re:LG S-09AF(UH0)

    При ЛГ инверторите много често дефектира импулсното на външната платка и понеже е така направено в един корпус не се продава като елемент и единствения ремонт е смяна на цяла платка която е доста добра цифра.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #40

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Оказа се, че фирмите, с които работи Техното тук, са само две. Рискувах и го купих, като ще го монтира утре другата фирма. Те монтирали и в неделя, явно им се работи.

    В Техното ми казаха, че за демонтажа на стария климатик трябва да платя 60 лв. Потвърдиха, че плащат на фирмите в случаите с "безплатен монтаж". Така че оня образ можеше просто да си поиска 60-те лв. за демонтаж и да му излезе цялата работа като при нормален монтаж, но той предпочете да лъже, че не му плащат нищо. Негова си работа.

    Интересна е тая практика - 60 лв за демонтаж, при условие, че получават готова дупка и стойка отвън. Както и стар климатик, който им го давам без пари, да си го ползват за резервни части.

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #41

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Че тои ти излезнал златен тоя нов климатик де и намене да даваха такива бонуси (монтаж демонтаж +стар климатик )

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Ема той старият му панасоник:

    1. е дефектирал;

    2. не е казал, че старият климатик ще стане собственик на техното или на монтажната фирма.


    Не е зле офертата, но нещо много кисели тези компресори на хитачи 1000лв бройката...

    Еми то излиза, че за моето фуджицу LD серията компресора е по-евтин...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #43

    Re:LG S-09AF(UH0)

    @ justify

    Ще им кажа за стария утре като дойдат, ще видим.
    Това за компресорите на хитачи не го разбрах, панасоника е с такъв ли?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #44

    Re:LG S-09AF(UH0)

    Не, аз съм се объркал/мислел за хитачи(че такъв купуваш-и аз не знам защо ).

    Просто имаше случай на климатик хитачи с блокирал/изгорял компресор, офертата на фирмата вносител за нов компресор беше 1000лв, при положение, че допреди 10 дни чисто нов такъв беше 900/1000лв...

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #45

    Re:LG S-09AF(UH0)

    На Панасоника е 650лв в КиК миналата зима питах.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлика между LG S-09AF и LG S-09AT
    От horus92 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 24
    Последно: 06-12-12, 16:54
  2. LG CS-09AF след първите 15 мин. работа спира за около 2минути
    От rosen1212 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 17-02-12, 20:03
  3. LG CS-09AF шумно външно тяло
    От Gligancho във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 13:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе