Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Ремонт на Самсунг или нов климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #1

    Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Здравейте,
    от 3 години ползвам инверторен климатик Самсунг -12 и за това време се поврежда 2 пъти по един и същ начин /грешка Е101/. Първият път беше в гаранция и ни се размина голям харч, но този път ни поискаха над 500 лева, защото била повредена само вътрешната платка, но било "по-добре" да се смени и външната /казаха - не е задължително, но е по-добре/. Двете платки стрували 470 лева, отделно за труд. Чета по форумите, че е било голяма грешка самият избор, затова сега искам да се предпазя от втори грешен избор. Затова моля за мнение компетентните хора в този форум - дали да избера да сменят само вътрешната платка /за 200 лева/, дали да сменят двете платки /над 500 лева/ или да купя нов климатик /по съвет на техниците - Fujitsu General/. Забравих да спомена, че самият климатик, преди да дефектира, работеше безупречно и много икономично. И евентуално дали знаете някъде да изкупуват климатици за части. Според мен в този климатик има доста хляб за хора, които се занимават с това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Напиши конкретен модел на климатика.
    Сумата за ремонта е абсурдна.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #3

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Климатикът е SAMSUNG AQV-12ABA
    Тази цена я дават в КиК, където го ремонтираха и първият път.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Щом е дефектирал втори път - не бих рискувал да изгоря с нови 200 поне или 500лв.
    И защо като е ремонтиран преди пак дава същия дефект. Или само едната платка е сменена , или е проблемен сами я климатик , и дори със смяната , пак ще имаш грижи. Това е лично мнение и не е обвързващо. Не съм техник на климатици , просто гледам фактите.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от FENER
    Климатикът е SAMSUNG AQV-12ABA
    Тази цена я дават в КиК, където го ремонтираха и първият път.
    Пиши на Climamarket, той основно предлага Самсунг и Панасоник. Може да ти направи оферта с връщане на стария и закупуване на нов с отстъпка или да ремонтира стария.
    Успех!

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #6

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Благодаря за идеята, проблемът е, че техните климатици са с поне 20% по-скъпи, отколкото навсякъде, а за изкупуване на стария предлагат 100 лева, което не покрива дори разликата в цената. А за ремонт офертата звучи още по-обезсърчаващо - само за диагностика искат 60 лева, отделно за части и за труд.
    Ще се радвам, ако някой даде идея за по-евтин ремонт или изкупуване

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от FENER
    Благодаря за идеята, проблемът е, че техните климатици са с поне 20% по-скъпи, отколкото навсякъде, а за изкупуване на стария предлагат 100 лева, което не покрива дори разликата в цената. А за ремонт офертата звучи още по-обезсърчаващо - само за диагностика искат 60 лева, отделно за части и за труд.
    Ще се радвам, ако някой даде идея за по-евтин ремонт или изкупуване
    Не знам някой който ще се наеме да даде пари за повреден климатик като за нов.

    Както се казва сам паднал, сам се ударил.Сам си избрал фирмата, сам си избрал климатика.Не че нещо, но честно казано малко дразниш.

    Убеден съм че с климамаркет някъде в темите съм влизал в протоворечие, тоест не ми любимец, но ти малко попремервай лъжите за да има кой да им вярва.Или не можеш да си направиш сметка или лъжеш и искаш да люляш гюволо у ефиро.
    В момента климамаркет продава по-евтино от техномаркет.При него всичко е с включен монтаж, като си заплащаш само тръбите, дренажа и кабела които за 3 метра излизат около 60 лева.Я виж за една и съща цена на климатиците в техно*** и клима**** кое излиза по евтино с около 100-150 лева заедно с монтажа.

    За да не говоря като теб подкрепям твърдението си с два примера:

    -цена на панасоник 15-ка климатик в техно*** без монтаж. За монтажа ще платиш още поне 170 лева

    и

    -цена на същия панасоник 15-ка в клима**** с монтаж като към цената добави 60 лева

    -цена на 12-ка панасоник в техно**** без монтаж

    -цена на същата 12-ка панасоник в клима**** с монтаж + 60 лева

    Бъди честен към другите и тогава и другите ще са честни към теб...

    П.П. Ако бях на клима*** вече да съм те зачеркнал като клиент, плюеш го още преди да си му ползвал услугите...

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #8

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Разбира се, бях подготвен за агресивни реакции, но не и когато явно има недоразумение.
    Първо, никъде не съм казал, че очаквам цената на стар климатик да е като тази на нов! Дори изрично подчертах, че ме интересува евентуална отстъпка, ако се предаде стар климатик /от съображения за екологичност, включително, но предимно затова, че старият наистина служеше много добре и според мен може да се използва най-малкото за части, ако не и да се ремонтира от човек, който разбира/.
    Второ - никъде не съм казал, че ме интересува климатик Панасоник, поради което не сравнявам цените на Панасоник в Техномаркет и в тази фирма.
    Трето - не разбирам с какво те дразня, при положение, че само искам съвет - а мой проблем е дали ще се съобразя или не.
    И четвърто - няма съмнение, че единствено аз нося отговорността за избора си, което става ясно още в първия ми пост и се надявам тук да получа адекватен съвет, за да не допусна втора грешка.
    Чудя се къде трябва да се търси причината за подобна изнервеност!

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от FENER
    Разбира се, бях подготвен за агресивни реакции, но не и когато явно има недоразумение.
    Първо, никъде не съм казал, че очаквам цената на стар климатик да е като тази на нов! Дори изрично подчертах, че ме интересува евентуална отстъпка, ако се предаде стар климатик /от съображения за екологичност, включително, но предимно затова, че старият наистина служеше много добре и според мен може да се използва най-малкото за части, ако не и да се ремонтира от човек, който разбира/.
    Второ - никъде не съм казал, че ме интересува климатик Панасоник, поради което не сравнявам цените на Панасоник в Техномаркет и в тази фирма.
    Трето - не разбирам с какво те дразня, при положение, че само искам съвет - а мой проблем е дали ще се съобразя или не.
    И четвърто - няма съмнение, че единствено аз нося отговорността за избора си, което става ясно още в първия ми пост и се надявам тук да получа адекватен съвет, за да не допусна втора грешка.
    Чудя се къде трябва да се търси причината за подобна изнервеност!
    Няма изнервеност, а неистини които са в червено в цитата в предния пост.Не съм търговец, нито ми пука конкретно за някой такъв.Дразни необективното отношение.-написал си "проблемът е, че техните климатици са с поне 20% по-скъпи, отколкото навсякъде", тоест всичките им климатици...
    То затова напоследък като пиша по повод на някой пост винаги цитирам да се вижда какво е казано/написано, а не после да го изтрият...

    Няма агресивност, а обективност.Мен ме дразнят неистините.

    По моя преценка, най-много пари ще му вземеш при разпродажба на части.
    Или +200 лева и тогава продажба.Но едва ли ще му вземеш много пари-това е самсунг.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #10

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Добре, приемам, че съм те подвел с обобщението "техните климатици...." - съжалявам наистина! Смятах, че е логично най-обикновен клиент да сравнява цените само на това, което го интересува. А да обвиниш един човек, че говори неистини, е доста прибързано според мен /между другото, проверих линковете, които си пратил и в интерес на истината 15-ката е по-евтина в Техномаркет, когато го купиш през сайта, така че приеми, че и аз служа на истината точно толко, колкото и ти/, но това няма отношение към темата.
    Приемам твоя вариант за ремонт и след това продажба, но пак бих помолила професионалистите в този форум да ме ориентират дали да рискувам с поправка чрез смяна само на платката на вътрешното тяло или това е безсмислено.
    А след като изчетох доста за тези климатици, съм напълно наясно, че той не може да се продаде за много пари и не това е целта ми.
    Бих помолил също за мнение дали препоръчаната ми от техниците марка Дженерал си струва - не намерих много мнения, като че ли.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #11

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Бих те посъветвал да не се занимаваш повече с този климатизатор, а да заложиш да друг, в пъти по добър от този който си имал досега. Самсунг и климатизатори са две несъвместими понятия...това твърдение е на база проблеми с тази марка. Има доста изписано в интернет пространство за проблеми с климатизатори от тази марка, така че инвестиция в нещо което не се знае дали ще тръгне е просто безумие.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Цитат Първоначално публикувано от FENER
    Добре, приемам, че съм те подвел с обобщението "техните климатици...." - съжалявам наистина! Смятах, че е логично най-обикновен клиент да сравнява цените само на това, което го интересува. А да обвиниш един човек, че говори неистини, е доста прибързано според мен /между другото, проверих линковете, които си пратил и в интерес на истината 15-ката е по-евтина в Техномаркет, когато го купиш през сайта, така че приеми, че и аз служа на истината точно толко, колкото и ти/, но това няма отношение към темата.
    Приемам твоя вариант за ремонт и след това продажба, но пак бих помолила професионалистите в този форум да ме ориентират дали да рискувам с поправка чрез смяна само на платката на вътрешното тяло или това е безсмислено.
    А след като изчетох доста за тези климатици, съм напълно наясно, че той не може да се продаде за много пари и не това е целта ми.
    Бих помолил също за мнение дали препоръчаната ми от техниците марка Дженерал си струва - не намерих много мнения, като че ли.
    За да ти препоръчат климатик напиши:

    1. Размера на помещението което ще се отоплява зимата квадратура + височината на тавана или директно в кубатура.
    2. изложението на помещението, вида дограма, стъклопакет и квадратурата на прозорците
    3. къща или апартамент е жилището
    4. колко градуса искаш да поддържа климатика зимата в помещението в което е монтиран
    5. Ако искаш посочи в коя част на България си, още по-добре е населеното място(има значение за климатичните условия зимата ето и линк към температурите в различните населени места http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8 )

    Според мен дженерал/фуджитсу/фуджи вече имат или твърде нискокачествени климатици в нсикия клас и на ниска цена или с добро качество, но на прекалени висока цена в сравнение с конкуренцията).

    Отговори на въпросите по-горе и ще посочим подходящ климатик.

    Мисля, че Aleksandars е дал добър съвет, той се занимава с климатици.

    П.П. Това че не включваш в цената на климатика и монтажа(за 15-ка панасоник) не означава, че в техно*** е по-евтин дори и с отстъпката за интернет поръчката, но това ясно указва, че просто не можеш да си направиш сметка кое е по-евтино.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #13

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Благодаря на Александър, най-вероятно ще се съобразя с мнението му. Точно такъв категоричен отговор ми трябваше, защото от КиК буквално ми казаха - по-добре да се сменят двете платки, а най-добре нов, което за един обикновен потребител винаги оставя място за колебание.
    На въпросите:
    1. Помещението е около 60 м3.
    2. Изложението е изцяло юг, с ПВЦ дограма, от която нямам оплаквания - много добре изолира. Прозорецът за добро или за лошо е почти цялата южна стена и е някъде около 8.5 м2.
    3. Жилището е апартамент, но тухлен /не е ново строителство/.
    4. През зимата ми стига 22-23 градуса, а лятото 25-26
    5. Жилището е в София

    Предполагам, че има повече от една добра марка, но сигурно е важно да отбележа, че бих искал да се вместя в 1200 лева с монтажа.
    Между другото - няма ли да може да се ползват тръбите и ел.свързването от стария климатик? Дано не предизвикам пак яростта на някого, но просто съм доволен от изпълнението на стария монтаж.
    Благодаря на всички, които отделят време на моя проблем. Аз лично се надявам той да приключи по-бързо.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #14

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Паричките са малко за качествена машина, но тази с компресор на Дайкин ще ти свърши работа.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Ремонт на Самсунг или нов климатик

    Това Грии вече няма да го намери доколкото разбрах от вносителите че Грии са дали доста по високи цени и явно няма да се внасят. А за 1200лв с монтажа може да заложиш на този http://klimatici.hit.bg/ASH12LKC.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за ремонт на климатик * Mitsubishi MSZ-FA35VA
    От mdi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 17-07-23, 18:50
  2. Съвет : ремонт или нов климатик
    От pexos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 02-11-14, 19:45
  3. Отговори: 15
    Последно: 06-11-13, 08:17
  4. Проблем с климатик Самсунг
    От furious във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-12, 13:51
  5. Климатик Самсунг
    От VPM във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 12-07-11, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе