Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 72

LG-не топли и изключва компресора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #1

    LG-не топли и изключва компресора

    Здравейте, ползвам климатик LG CS 09 AF от 1 година почти и преди 2 седмици ми даде такъв дефект:
    При включване в режим отопление при най малкото загряване компресора се гаси и започва да мига светлинна индикация 6 пъти червено и един път синьо. В упътването пише indoor out pipe thermistor error (TH2).
    От техноклима ми казаха да чакам за електрончик но вече мина половин месец.
    Дали може да е от недостиг на фреон или някой датчик е за смяна ?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Цитат Първоначално публикувано от krasi80
    Здравейте, ползвам климатик LG CS 09 AF от 1 година почти и преди 2 седмици ми даде такъв дефект:
    При включване в режим отопление при най малкото загряване компресора се гаси и започва да мига светлинна индикация 6 пъти червено и един път синьо. В упътването пише indoor out pipe thermistor error (TH2).
    От техноклима ми казаха да чакам за електрончик но вече мина половин месец.
    Дали може да е от недостиг на фреон или някой датчик е за смяна ?
    Благодаря предварително!
    Най-вероятно датчик за смяна на вътрешното тяло и подава погрешна информация или изобщо не подава и сработва защитата на климатика.

    Dkolov е експерта по климатици марка LG(или поне се изживява като такъв). Добре е да попиташ него.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #3

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Първо погледни какво е написано за модел на табелата на вътрешното тяло заедно със суфикса. На него има и коя модификация е самия климатик. До миналата година се внасяха корейски модели на CS09AF, пък после по търговските вериги се появиха някакви други май сглобявани в Турция без да съм сигурен дали е така.

    Мисля че става въпрос за дефектен сензор измерващ температурата на външния топлообменник, но все пак ни кажи модификацията.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #4

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Да точно така -първо заредиха с модели произведени в Корея -(моя е такъв ) а сега има налични същите, но произведени в Турските завода на LG.
    Точната модификация на климатика е CS09AF NHO
    модел(ASNH09GHDWO)
    Прилагам и снимка с модификацията.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #5

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    CH61 - Condensing pipe sensor high temp>65C
    Възможности:
    Замърсен топлообменник, пречупена тръба, презареден климатик, скапан сензор(най-вероятно), скапана платка(най-малко вероятно)

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #6

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    CH61 - Condensing pipe sensor high temp>65C
    Това някой хора като го четат да внимават, защото могат да се подведат и след това да търсят датчик във вътрешното тяло. Има малка уловка в това, защото първоначално климатиците са били използвани за охлаждане, съответно кондензатора е външното тяло. Почти няма променени техническите документации, а пък климатиците започнаха да се използват за отопление, когато кондензатора вече е вътрешното тяло.

    Все пак продължавам да поддъжам тезата, че отчетите на датчика отчитащ температурата на външния топлообменник са неправилни. Някой техници наричат този датчик по жаргон, датчик за дефрост, но е интересно има ли плазмен филтър този климатик?

  8.  
     
  9. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #7

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    .... но е интересно има ли плазмен филтър този климатик?
    Няма плазмен филтър, според сервизното предпоследния символ на модела показва какви филтри има (в случая -> ASNH09GHDW0).

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #8

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Няма значение дали има плазмен филтър. Най-важното засега е да дойдат техници, които да проверят дали датчика не работи и съм склонен да предположа, че това е причината за липсата на работоспособност.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #9

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Модела за който става въпрос със сигурност няма плазмен филтър.
    Проблема с климатика най-вероятно е датчика на външния топлообменник, но проблема е за друга тема тъй като
    от Техноклима Плевен нямат електрончик и казаха, че ще пратят от София но минаха 2 седмици и днес се обаждах на Техноклима София и от там ми казаха, че най-рано ел. техник може да дойде след 27.28 окт.
    Моля за съвет да чакам ли електрончик или ако не е скъп ремонта да търся някой от местните сервизи ?
    Все пак климатика още не е минал и първа профилактика.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #10

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    По принцип няма никакъв проблем всеки сервиз да извърши ремонт. Ако са необходими резервни части те могат да бъдат доставени лесно и бързо веднага след поръчка за ремонт.

    Цитат Първоначално публикувано от krasi80
    Все пак климатика още не е минал и първа профилактика.
    Профилактиката не е необходимо условие за гаранционен ремонт.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    E*бати ЛГ-тата -още няма една година и дава фира...
    Па тея с големия им сервиз, ще ги чакаш след 10 дни...ако бяха удари минсовите температури...

    Изглежда хитачитата на Аруба мен са по- добри от тея ЛГ-та.

    А според мен по написаното от собственика на климатика е дефектирал температурния датчик на вътрешното тяло който мери температурата на въздуха.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #12

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Маса празни приказки а климатика е в гаранция и не топли, краси защо техноклима сервизират климатика ти??

    justify, ... ако ти имаш проблем с ЛГ моля да го споделиш иначе "е'бати" извода

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #13

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    А според мен по написаното от собственика на климатика е дефектирал температурния датчик на вътрешното тяло който мери температурата на въздуха.
    Това е защото си чел стари текстове на английски - ако беше чел на Български щеше и да разбереш.

    Сервиз си има и даже на всяка гаранционна карта има безплатен телефонен номер за регистриране на проблем. Просто човека се е объркал и вместо да пише в този форум е трябвало само да позвъни.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #14

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Колеги, климатика се серзизира от техноклима защото е купен от техномаркет, а те имат договор с тях за подръжка.
    Обадих се веднага след проблема на Техноклима Плевен, дойдоха техници след 2 дни и казаха, че работата е за електрончик, а най близкия електрончик бил в София.
    И така чаках 10 дни докато днес се обадих в София и ми казаха, че графика му е запълнен до 28 октомври.
    Има телефон за оплаквания 07000.... , но си мисля, че няма голям смисъл от тази гаранция след като около 1 месец немогат да отстранят не толкова сериозен проблем.

    Искам да ви попитам дали е по-изгодно да намеря техник на частно да отстрани проблема и колко може да струва един такъв ремонт ?
    По принцип това LG се държа доста добре миналата зима на -18.-19 градуса и е доста икономично.
    Благодаря предварително!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #15

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Просто звънни на 0700. Разговора е на цената на един градски разговор и нищо чудно много бързо да се намери "електрончик". Телефона не се вдига в България, рапорт се праща по всички нива, а мерките обикновенно са незабавни.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319091782[/time]_________________________________________________

    Ей някой да не звънне само на 0700. Това само префикс, на гаранционната карта е целия номер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Whirlpool arc5521 компресора не изключва
    От stirex4 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 14
    Последно: 11-06-13, 12:31
  2. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 19:57
  3. Отговори: 2
    Последно: 17-08-10, 12:34
  4. Компресора работи 5-6 сек и защитата го изключва
    От rutaro във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-10, 08:00
  5. Хладилник Electrolux - компресора не изключва
    От vasskomih във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-09, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе