Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 72

LG-не топли и изключва компресора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #16

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Цитат Първоначално публикувано от krasi80
    Искам да ви попитам дали е по-изгодно да намеря техник на частно да отстрани проблема и колко може да струва един такъв ремонт ?
    А защо не пробваш с писмена(задължително) рекламация в магазина. Ако до 1 месец не ти отстранят проблема, имаш пълното право(законно) да поискаш подмяна на уреда или връщане на заплатената за уреда сума. При мен една такава рекламация направи вълшебство преди около 1 година . Бях старателно обгрижен и проблемът се реши за 2 дни, след като 4 месеца ходих да се моля на едни хайвани от една фирма да си вдигнат задниците и да си оправят дефектиралата стока. Споменаването на КЗП пред некоректни търговци понякога върши чудеса .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Цитат Първоначално публикувано от krasi80
    Колеги, климатика се серзизира от техноклима защото е купен от техномаркет, а те имат договор с тях за подръжка.
    Обадих се веднага след проблема на Техноклима Плевен, дойдоха техници след 2 дни и казаха, че работата е за електрончик, а най близкия електрончик бил в София.
    И така чаках 10 дни докато днес се обадих в София и ми казаха, че графика му е запълнен до 28 октомври.
    Има телефон за оплаквания 07000.... , но си мисля, че няма голям смисъл от тази гаранция след като около 1 месец немогат да отстранят не толкова сериозен проблем.

    Искам да ви попитам дали е по-изгодно да намеря техник на частно да отстрани проблема и колко може да струва един такъв ремонт ?
    По принцип това LG се държа доста добре миналата зима на -18.-19 градуса и е доста икономично.
    Благодаря предварително!

    Какво стана с телефона 0700........ където Дколов и Кулър толкова много реклама му удариха???

    Има ли някой на този телефон или е само една голяма парлама за балъци????

    Ще те топли ли LG-то при предстоящите ниски близки до нулата температури http://sinoptik.bg/sofia-bulgaria-100727011/10-days или ще се грееш с ракия???

  4. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #18

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    http://www.lg.com/bg/support/repair/...nty-claims.jsp

    Телефон
    Обадете се на представител от поддръжка на LG на тел. 07001 54 54 (тарифа за национален разговор)

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #19

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    В Плевен има достатъчно фирми, които могат да свършат работа...Като погледнеш и цените на тези фирми са такива както в хипермаркетите, но нямат лъскави магазини и естествено продават по-малко. Но за сметка на това имат и електрончици и каквото трябва. Всичко е въпрос на собствен избор на кого да се довериш...
    Казано с други думи - проблема е там, където са ниските цени на монтажите, обещанията за вечни гаранции без покритие.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    11
    #20

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    krasi80 може би не е сега момента,но би ли споделил какво топлиш и с какъв разход ориентировъчно (пишеш че S09 е икономичен,а за мен това е важно).Благодаря

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #21

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Отговарям ти:
    Със този климатик отоплявам и изстудявам една стая която е 38 куб.м.Но тавана ми е доста висок 2.9м.
    Разхода на тока зимата се качва с около 20.22 лв. като климатика през този сезон го спирам изключително рядко.
    Отбелязвам, че стаята има външна изолация и е стара тухла с двойни прозорци.
    Лятото го засичам да покачва разхода с до 10 лева на иконо режим.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    11
    #22

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Благодаря krasi80.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #23

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Здравейте, никой не дойде да погледне климатика и така аз им звъня -те ме лъжат .
    А сега след като 1 месец не го оправиха ми искат да им пратя по имейл гаранционната карта и фактурата и да чакам да поръчат датчици от к енд к и така до не се знае кога( а климатика електроннчик не го е поглеждал а те ми викат, че ще поръчват вече части ).
    Колеги, моля за съвет от някой който има подобен случай или да си търся майстор на частно.
    Благодаря предварително!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #24

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    А ти на кой звъня? На телефона на LG или на Плевенската фирма. Интересно ми какво стана минаха десетина дни май.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #25

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    На Плевенската и на Софийския клон.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #26

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Днес имах същия проблем за сефте грешка 61 Сменихме външния тръбен датчик и заработи Преди две седмици друга такава машина ми даде грешка 12 Излезе от вътрешен тръбен датчик И двата климатика са монтирани от нас тази година февруари и март като производство са март и май 2010 година Може да се предположи за дефектна партида датчици което не е страшно Кажи им на твоите монтажници да доидат с един 5 кома тръбен датчик и да решат проблема за половин час пък нека после си чакат техния от К&К Няма да се забавят много като доставака от LG(три-четири дена) но зависи кога ще ги поръчат и кога ще ги пратят към Плевен след доставката от К&К Иначе тези машини излизат доста корави независимо че не ги обичат много много в този форум След като монтирах на майка ми и бащами две такива си направи сметка че съм сигурен в тях Успех с ремонта и кажи какво е станало

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Цитат Първоначално публикувано от krasi80
    Колеги, климатика се серзизира от техноклима защото е купен от техномаркет, а те имат договор с тях за подръжка.
    Обадих се веднага след проблема на Техноклима Плевен, дойдоха техници след 2 дни и казаха, че работата е за електрончик, а най близкия електрончик бил в София.
    И така чаках 10 дни докато днес се обадих в София и ми казаха, че графика му е запълнен до 28 октомври.
    Има телефон за оплаквания 07000.... , но си мисля, че няма голям смисъл от тази гаранция след като около 1 месец немогат да отстранят не толкова сериозен проблем.

    Искам да ви попитам дали е по-изгодно да намеря техник на частно да отстрани проблема и колко може да струва един такъв ремонт ?
    По принцип това LG се държа доста добре миналата зима на -18.-19 градуса и е доста икономично.
    Благодаря предварително!
    Смяна платка датчици, кондензатор, бoбина, и други дребни ремонти (труд). -30лв.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #28

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Този климатик е в гаранционен срок и според критерийте на LG той би трябвало да работи отново в рамките на ден два. Връщането в работоспособно състояние не изисква никакви разходи - просто човека още не е предприел необходимите мерки по някаква причина, която не мога да разбера засега каква е тя.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #29

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Цитат Първоначално публикувано от fishev
    Днес имах същия проблем за сефте грешка 61 Сменихме външния тръбен датчик и заработи Преди две седмици друга такава машина ми даде грешка 12 Излезе от вътрешен тръбен датчик И двата климатика са монтирани от нас тази година февруари и март като производство са март и май 2010 година Може да се предположи за дефектна партида датчици което не е страшно Кажи им на твоите монтажници да доидат с един 5 кома тръбен датчик и да решат проблема за половин час пък нека после си чакат техния от К&К Няма да се забавят много като доставака от LG(три-четири дена) но зависи кога ще ги поръчат и кога ще ги пратят към Плевен след доставката от К&К Иначе тези машини излизат доста корави независимо че не ги обичат много много в този форум След като монтирах на майка ми и бащами две такива си направи сметка че съм сигурен в тях Успех с ремонта и кажи какво е станало


    Благодаря за точната информация.
    Ако някой знае онлаин магазин за закупуване на такъв тръбен датчик или може да ми прати да пише.
    Точният модел на климатика е LG CS09 AF

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #30

    Re:LG-не топли и изключва компресора

    Човек не се занимавай с глупости да плащащ грешни пари за изделие в гаранция Моляте дай някакви координати на лично съобщение или на меила fishev@abv.bg и да решим проблема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Whirlpool arc5521 компресора не изключва
    От stirex4 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 14
    Последно: 11-06-13, 12:31
  2. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 19:57
  3. Отговори: 2
    Последно: 17-08-10, 12:34
  4. Компресора работи 5-6 сек и защитата го изключва
    От rutaro във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-10, 08:00
  5. Хладилник Electrolux - компресора не изключва
    От vasskomih във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-09, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе