Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #1

    Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Здравейте!
    Имаме климатик lg cs09af. Като цяло сме доволни, но...
    Предварително да се извиня, че ще си задам въпроса доста лаишки, но не боравя добре с терминологията.

    Искам да ви попитам нормално ли е когато вътрешното тяло почне да отдава топлина кутията на климатика, разбирайте пластмасата да пука и чатка. Както и перката (ако така се казва) когато се отваря тя също издава такива звуци както и когато се затваря. От сервиза казаха, че всички климатици така правят и не било проблем. От температурната разлика било. Обаче за мен това определено е проблем, аз досега не съм виждала климатик издаващ такива звуци. Първо в студените дни включваше доста и когато се спи ве4ер може да си представите какво пукане и чаткане става. Второ колкото и да ми обясняват как 'било евтин климатик и аз какво съм очаквала' не мога да повярвам, че една уважаваща себе си марка толкова пък няма да си доизкусори пластмасата, че да пука при всяко затопляне.
    А, може ли евентуално да е от лош монтаж?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #2

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Решение на проблема със скърцането на клапата:

    Цитат Първоначално публикувано от da4o
    Скърцането го оправих, като напръсках пантичките на клапата с тефлонова грес на спрей. Клапата наистина не затваря до край и вентилаторът работи на много ниски обороти, когато тя е в тази позиция.Като цяло до тук съм доволен от климатиците, справят се без много зор със зададените температури(вечер 24-25 градуса в помещения от по 15 кв. с пвц дограма, гипскартон и вата на външните стени), като сметките за ток последните 2 месеца са доста под очакванията ми освен, ако Еон не са ми приготвили някоя изравнителна "брадва".
    Пукането на пластмасите е обичайно при промени на температурата. По принцип пластмасата на AF серията изглежда по-добра от тази на АТ серията, която при мен работи изключително тихо, но може и да греша.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #3

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    zhelko, благодаря.
    Ами те от сервиза идваха, мазаха с нещо, не беше спрей, но го правиха с явно нежелание, така че може и нищо да не са направили. Но да речем, че ще си купим такъв спрей и ние ще си го пръснем.
    Но и кутията пука, нея не мога да я намажа

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Много модели пукат. Само някои собственици на доста скъпи машини не се оплакват.

  6. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #5

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Предполагам, че пускате климатика само вечер (или подобен начин на ползване, където климатика не работи нон стоп) и стаята преди това пускане е сравнително студена.

    Ако много ви дразни пукането нагласяйте климатика да се включва 1-2 часа преди да се приберете. Като се постопли в стаята не би трябвало да пукат пластмасите.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #6

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    VanDan, благодаря за отговора. Но аз наистина досега не съм чувала климатик да чатка така.
    zhelko, Работи постоянно, защото е в детската стая (има и изолация) и ми се струва, че децата се стряскат от него на сън. Точно вечер дразни най-силно тъй като е тихо.

  8.  
     
  9. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #7

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    По това описание изглежда, че не е от пластмасите.

  10. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #8

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Грешни пари за недомислена стока

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #9

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Грешни пари за недомислена стока
    Е, то като се обърне колата пътища много, но е факт, че като изключим това дразнещо пукане, климатика си върши работата - топли без да натоварва сметката за ток (е, аз нямам и кой знае какви изисквания към климатиците като цяло).
    Сигурно ще пробваме да ни го сменят от Техномаркет (което пък май е предварително загубена кауза) или евентуално да накарат монтажната фирмата да вложи малко повече усилие в разрешаването на проблема.
    Благодаря на всички за отговорите

  12. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #10

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Я опиши по-подробно какво е това пукане (ако може да запишеш и звуков или видео файл), постоянно ли го има или се получва само понякога, колко е дълъг тръбния път между външното и вътрешното тяло.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #11

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Тва пукане ми е ясно - аз съм с Art Cool серията / за сведение на създателя на темата/. Не става въпрос за проблем. Просто пластмасата е некачествена и при нагряване на вътрешната пита издава пукания и пращенета. ''Перката'' като я наричаш не е смазана изобщо и от горещия въздух , който обдухва пантите , бързо ги изсушава. Решението е смазка или спрей. Радвайте се ,че избощо може да се спи при него.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #12

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    То за 'перката' ми се изясни, че явно не е смазана, но и от сервиза като дойдоха едвам пипнаха с два пръста, можеше да го поотворят и да мазнат смело,не да ми викат, че е нормално (както и че не стига и че е безплатен монтажа, сякаш Техномаркет не им го плащат, ами трябва и за такива работи да се разкарват), обаче и самата кутия пука. Предполагам е същият проблем, но нея къде да я мажа, че да спре? Затова питах дали не е възможно и да е от монтажа?
    А по въпроса със спането това е големия проблем - все повече пука, а децата са бебета и що годе спят дълбоко, но с порасването почват да ги дразнят повече неща и това чаткане ги стряска, т.е. проблема ще се задълбочи.
    Иначе наистина е само от пластмасата, но аз какво повече да направя като от сервиза са незаинтересовани аз сама ли да го смазвам, най-много някоя беля да направя. Ще отида в Техномаркет там да се разправям.

  16. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #13

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    При всички степени на вентилатора ли го прави? Да не би проблема да е в разбалансирана турбина (вентилатор)? Леко крива стена, леко крив монтаж и готово...

    Пробвай да понатиснеш вътрешното тяло и да видиш пак ли го има този шум. В една тема пишеше, че са решили подобен проблем с напъхването на нещо меко между вътрешното тяло и стената.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #14

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    При всички степени на вентилатора ли го прави? Да не би проблема да е в разбалансирана турбина (вентилатор)? Леко крива стена, леко крив монтаж и готово...

    Пробвай да понатиснеш вътрешното тяло и да видиш пак ли го има този шум. В една тема пишеше, че са решили подобен проблем с напъхването на нещо меко между вътрешното тяло и стената.
    Ами аз го държа на най-ниско, уж да не духа силно и да развърта праха, нали заради децата. (сега проверих и на по-висока степен на вентилатора - пак го прави).
    Обаче като се прибере мъжа ми ще пробваме да го понатиснем, да видим какво ще стане, благодаря за идеята и че се опитваш да помогнеш.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #15

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Ако е класическо пукане от разширяване и свиване на пластмасата много трудно можеш да го оправиш. Тук е писано за опити за залепване, подпъхване и т.н. методи на разни абсорбиращи материи. За смяна мисля, че няма почти никакъв начин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик LG - шумно външно тяло
    От George Achov във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 38
    Последно: 13-01-13, 21:19
  2. Panasonic E 12 ckp-5 шумно външно тяло
    От alfonso във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-13, 08:48
  3. LG CS-09AF шумно външно тяло
    От Gligancho във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 13:56
  4. GENERAL ASH12UB - шумно външно тяло
    От plamen_f във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 09-03-11, 05:03
  5. Panasonic CS/CU-E9GKE - шумно външно тяло
    От kojcho във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-07, 23:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе