Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    20
    #16

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Имам същия климатик и пластмасата пука единствено, когато стаята е изтинала повече (16гр. нямало ме е повече време) и това е защото тогава компресора се форсира, за да загрее по-бързо и нормално от голямата температурна разлика да изпука 3-4 пъти и то почти незабележимо... Но пак казвам това при мен се случва много рядко само в тези случай. През останалото време никакво пукане. Проблема със скърцащата клапа го имах и аз, като го оправих за 2 мин с 3 впръсквания със спрей. Проблема при теб може би е лош монтаж или си попаднала на някоя "късметлийска" скърцаща бройка. Иначе според мен за парите си климатика има повече от добри пластмаси. Успех със справянето на проблема

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #17

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    hristo.petrov, благодаря за пожеланията. За съжаление както написах при нас работи постоянно, защото е в детската стая, явно ще да съм с 'късметлийската' скърцаща бройка, за 3-4 пъти нямаше да го правя на проблем. От сервиза уж са пратили запитване към София дали било нормално такова нещо и чакаме сега отговор от 'кораба-майка'. Предполагам пак ще кажат, че е нормално и от там. След това вече ще ходим до Техномаркет, явно ще трябва да ги поканя вкъщи да видят колко е нормално отоплително тяло, предвидено да отоплява, как при изпълнение на функциите си чатка/пука като... (чак не мога да намеря сравнение ). Пък то сигурно и до КЗП ще се стигне
    VanDan , като изчерпя всички възможности за борба да го оправят от сервиза или да ми го сменят ще трябва да се поразровя из форума да почерпя идеи.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Ръководство за експлоатация
    9. ЧЕСТО СРЕЩАНИ ПРОБЛЕМИ ПРИ РАБОТА И НАЧИНИ НА РЕШАВАНЕ
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #19

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Да бе, мен кокалите ми пукат нощем вие за един климатик се притеснявате. Понеже печката на дърва е безшумна и не пукат цепениците вътре.

  6. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #20

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Не ми се вярва нон стоп работещ климатик да има нон стоп пукащи пластмаси.

    Нека VeleV.Klima, Mega или някой, който е по в час, да каже как да се установи дали е от пластмасите или нещо друго.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Ако температурата не се сменя, няма причина да пука пласмасата. Пука, когато има смяна на температурата в помещението. Поне аз не съм чул да пука така от нищо.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #22

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Така както е описано, май не е "класическо пукане от разширяване и свиване на пластмасата ", а нещо друго. Пукането, за което говорим, действително не е постоянно и не е чак толкова силно и дразнещо. Не знам, но до смяна мисля, че много трудно ще се стигне. Успех в начинанието.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #23

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Ако температурата не се сменя, няма причина да пука пласмасата. Пука, когато има смяна на температурата в помещението. Поне аз не съм чул да пука така от нищо.
    Не знам какво трябва да се разбира под 'ако температурата не се сменя'. Настроен е на 22* денонощно и при всяко отваряне на 'перката' (какъв е правилният термин?) тя почва да тропа/пука (разбрах за нея, ще я смажем или пак ще викнем сервиза да си я смажат), но почва и кутията да пука докато работи климатика (разбирайте докато духа топло), после след като спре да духа още известно време кутията си пука (явно докато изстине). Както и 'перката' докато се затваря. И ако приемем, че духа топло 4-5 пъти за един час, то си е доста пукане и е супер дразнещо и въобще не може да се сравнява с цепениците в камината. И колкото и да е нормално явно, в такива граници за мен е ненормално и доколкото е възможно ще си търся правата.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ръководство за експлоатация
    9. ЧЕСТО СРЕЩАНИ ПРОБЛЕМИ ПРИ РАБОТА И НАЧИНИ НА РЕШАВАНЕ
    Това за LG ли е или по принцип?

    VanDan
    , може и лошо поставяне да е, но когато попитах в сервиза дали не е лошо поставен подскочиха като ужилени, не било възможно, ако искам да го смъкнат и да пратят до София за диагностика - смъкването и повторното поставяне били за моя сметка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #24

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    При мен пукаше първите две седмици някъде после се наместиха пластмасите , сега се появи тихо щтракане, свързано с въртенето на перката (като от лагер с повредени пътеки на сачмите - чува се предимно при най-ниската скорост в режима на изчакване с притворрена клапа) . При притворена клапа има шум и от преминаващия въздух - въобще съмнявам се шумът да е колкото обявения 23дБ ако не се лъжа. Като се погледне перката при отворена клапа не е разположена симетрично в пласмасовия профил (при стените, където лагерува).
    Има ли някакви особености при смяната на лагер - нарушава ли се балансирането на перката - става ли да се балансира на място? Понеже не искам да правя профилактика за да си удължавам гаранцията, съмнявам се да признаят лагера ако им пропусна "профилактиката"...

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #25

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Госпожо heroine, LG и SAMSUNG при климатиците са като хероина при наркотиците Най-евтиното и най-нискокачественото

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #26

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas
    Госпожо heroine, LG и SAMSUNG при климатиците са като хероина при наркотиците Най-евтиното и най-нискокачественото

    е не е май евтиното , не може и да с каже и най нискокачественото !

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #27

    Re:Шумно вътрешно тяло LG CS09AF

    loszetas, късно се включвам и не по темата, но е добре да си опресните знанията по английски, heroinE, значи героиня,а heroin е хероин. Другата част няма да я коментирам. Радвам се, че Вашият стандарт на живот както и доходите Ви ви позволяват да си купувате най-скъпото и най-висококачественото. Дай, Боже, всекиму. А, иначе от наркотици, слава богу, не разбирам
    Така или иначе проблемът бе до голяма степен отстранен, не напълно, но вече не прави чак такова впечатление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатик LG - шумно външно тяло
    От George Achov във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 38
    Последно: 13-01-13, 21:19
  2. Panasonic E 12 ckp-5 шумно външно тяло
    От alfonso във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-13, 08:48
  3. LG CS-09AF шумно външно тяло
    От Gligancho във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 13:56
  4. GENERAL ASH12UB - шумно външно тяло
    От plamen_f във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 09-03-11, 05:03
  5. Panasonic CS/CU-E9GKE - шумно външно тяло
    От kojcho във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-07, 23:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе