Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с Samsung AQV12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #1

    Проблем с Samsung AQV12

    Здравейте ! Имам два проблема с въпросния климатик. Първо от няколко дни като пусна климатика клапата се отваря , но не започва да духа студен въздух и след около 10 секунди се затваря сама и започва да мига червения диод който е срещу ТУРБО и така не се включва въобще. Оставял съм го няколко минути и няколко опита съм правил въобще не се получава постоянно така стои отворено за 10 секунди и се затваря сам. Другия проблем го имам от повече време преди като си работеше като го спра от дистанционното се затваря клапата , но продължава да духа надолу студен въздух и не може да се изключи и трябва директно от ел захранването не става само от дистанционното както преди , ако някой може да помогне ще съм много благодарен

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Проблем с Samsung AQV12

    Ако само мига индикаторът на Turbo, а другите два не светят или мигат проблемът го дават да е във вътрешният вентилатор.

    При изключен климатик с ръка развърти турбината да провериш дали не е блокирала. Пусни климатика в режим само на вентилатор. Променяй скоростите на въртене. Ако не тръгва не го мъчи, изключи климатика и извикай техник.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #3

    Re:Проблем с Samsung AQV12

    Забравих да спомена - интересното е , че понякога като с ръка бръкна отдолу и го поразмърдам и поразмърдам и самата клапа и той се включва и после като го изключи пак не става , а понякога като го размърдам и тръгва...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    13
    #4

    Re:Проблем с Samsung AQV12

    Това са кодови грешки, затова ти прави такива номера. Най-добре ще е наистина да викнеш сервизен техник. Поправя се, но не отлагай повече.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Re:Проблем с Samsung AQV12

    Тези мотори имат датчик на Хол за обратна връзка, ако той се е скапал може да прави такива мизерии...

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Проблем с Samsung AQV12

    То при Самсунга има ли нещо дето да е читаво всичко им се скапва корейси боклуци.

  8.  
     
  9. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #7

    Re:Проблем с Samsung AQV12

    Проблема ти е в оправлението на мотора което на вътрешната платка наскоро имах същия проблем и дадох платката на специалист по електроника и я оправи незнам точно от какво се получава проблема но в такива случаи прибягвам до услугите на сепциалисти по електроника а те са кът повярваи ми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с LED TV Samsung
    От zyklon666 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-10-11, 19:07
  2. Проблем със TV samsung
    От bobitto във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-08-11, 18:25
  3. LCD Samsung проблем
    От avoid във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-05-11, 18:52
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 23:57
  5. Проблем със samsung U 600
    От helios1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 12-02-09, 21:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе